25 лютого в конференц-залі готелю “Станіславів” відбулась прес-конференція присвячена другому медіа-форуму “Церква і журналістика”, який відбудеться в прийдешню суботу (27 лютого).
За словами організаторів, сьогодні медіа простір заповнений жахливим змістом, дуже багато крові і жорстоких сенсацій. Найтоповіші новини, як комусь зле, як когось убили чи помучили. Тому тематика цьогорічного форуму підбиралась в контексті року Божого Милосердя, інформує прес-служба Архієпархії.
За словами о. Романа Терлецького мета цього медіа-форуму – показати, що людське життя є надзвичайно цінне, особливо, коли ми переживаємо страшний час війни.
“Коли ми думали над темою хотілося показати, що людське життя – найбільша цінність. У часі буремних подій війни, в яких знаходиться наша держава, людська особа найважливіша цінність, яку треба шанувати. Тому ми запросили на форум людей, які мають дотик до людського життя“, – пояснив о. Роман.
Натхненні прикладом Львова невідомі франківці вирішили висловити свій протест проти діяльності банку окупанта, закидавши його фарбою.Про це в мережі Фейсбук повідомив мешканець Івано-Франківська Богдан Досюк."Цієї ночі в Івано-Франківську трошки постраждав СБЕРБАНК РОСІЇ. Як видно, зловмисники діяли слабо, не так як у Львові, бо вже встигли все повідмивати", - написав Досюк.
джерело: БЛІЦ-інфо
– Як Ви оцінюєте Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»?
– Закони не оцінюють, закони виконують. Тим паче, що Україна ще десять років тому, 2005-го, на вимогу Ради Європи взяла зобов’язання ухвалити закон про роздержавлення преси. Країни Балтії, приміром, зробили це одразу після здобуття незалежності, тоді як в Україні досі залишався такий рудимент, як державна і комунальна преса.
Щодо закону, ухваленого Верховною Радою 24 листопада минулого року, то саме законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який зареєстрували ще 1 грудня 2014 року народні депутати Микола Томенко та Олександр Абдуллін, отримав схвальний відгук від міжнародних експертів та був рекомендований Комітетом свободи слова та інформаційної політики до ухвалення в цілому. Його ухвалення вимагали також численні медійні організації, зокрема, медіагрупа «Реанімаційного пакету реформ» та журналістський рух «Стоп цензурі!», Українська асоціація видавців періодичної преси, Національна спілка журналістів України.
Мерія Івано-Франківська розіслала відповідні листи в думи Сургута і Серпухова. Сургут був побратимом Івано-Франківська з 2003 року, Серпухов - з 2001
Івано-Франківськ розірвав в односторонньому порядку партнерство з містами-побратимами з Росії - Сургутом і Серпухов.
Про це повідомляється на сайті міста Івано-Франківська.
«З огляду на військову агресію Росії проти України, анексію Криму і окупацію частини Донецької і Луганської областей, яка привела до тисяч жертв серед громадян України, в тому числі і міста Івано-Франківська, я як міський голова, висловлюючи і розділяючи волю громади міста, змушений звернутися до вас з односторонньою ініціативою розірвання угоди про співпрацю між нашими містами», - заявив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Цю дату ми щорічно відзначаємо 2 лютого з нагоди підписання Рамсарської конвенції, названої на честь міста Рамсар в Ірані, де вона була прийнята. Водно-болотні угіддя (ВБУ) – це земельні ділянки, які затоплені водою сезонно або постійно (болота, ставки, озера, річки, заплави і трясовини), природні або штучні‚ глибина яких не перевищує шість метрів. Для території Карпатського НПП, куди входить Яремчанщина та частина Верховинського району Івано-Франківської області, такими територіями є верхів’я р. Прут та верхів’я р. Погорілець. Ці території сьогодні приваблюють багато відвідувачів. Але з розвитком туристичної галузі збільшилося і навантаження на ці території. Зокрема, через відсутність сталого вирішення проблем поводження з побутовим сміттям та комунальними стоками населених пунктів. Кожен туристичний сезон лише загострює проблеми санітарно-гігієнічного благополуччя населених пунктів та природного середовища. Греблі з пластику на річках, захаращені різним побутовим сміттям долини та заплави гірських річок, прикраси з пластикових пакетів та паперового сміття на узбіччях лісових доріг та по берегах річок в межах населених пунктів – все це, на жаль, стає складовою краєвиду в цьому краю дивної природи.
31 січня близько 18 години до поліції надійшло повідомлення, що в одному із готелів міста в кімнаті було виявлено тіло молодої жінки із пораненням голови.
На місце події прибула слідчо-оперативна група, яка в ході проведення слідчих дій встановила, особу причетну до скоєння злочину. Ним виявився 28-річний мешканець Тисменицького району. В ході слідства було встановлено, що зловмисник, перебуваючи в приміщенні готелю, на грунті раптово виниклих неприязних відносин вчинив вбивство 29-річної жінки, уродженки Російської Федерації. Чоловік, будучи озброєним пістолетом травматичної дії, здійснив два постріли у голову та грудну клітку зліва, від яких остання померла на місці.
З приходом весни українців чекає чергове підвищення тарифів на електроенергію – це буде третій етап запровадженого навесні 2015-го року поетапного підвищення тарифів. Протягом 2016-го року ціна на електроенергію зростатиме двічі: наступне за весняним підвищення станеться 1 вересня і триватиме до 28 лютого 2017 року - це буде 4-й, як планувалося, передостанній етап.
Поетапне підвищення тарифів на електроенергію для населення запроваджено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) постановою від 22.02.2015 за №220.
Міністерством освіти і науки надано роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів, в якому наголошується, що проведення тестувань або вступних випробувань, які мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається.
Зокрема, у роз’ясненні, надісланому регіональним департаментам освіти і науки зазначається, що відповідно до статті 18 закону «Про загальну середню освіту» зарахування дітей до першого класу початкової школи загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності, у тому числі ліцеїв, гімназій, колегіумів, коледжів здійснюється на безконкурсній основі.
«Відтак, проведення тестувань, вступних випробувань, співбесід, інших заходів, що мають на меті встановлення відповідності рівня підготовки дитини до школи, не допускається», — зазначають у Міністерстві освіти і науки.
22-річний зловмисник відразу знайшов застосування вкраденим грошам. Придбав собі новенький мобільний телефон та відправився у нічні заклади Івано-Франківська.
З'ясовано, що зловмисник ввечері проник до приміщення, де базується штаб самооборони Івано-Франківська (в приміщенні міської ради) та заховався там. Дочекавшись пізньої години, коли всі розійдуться, він виліз зі схованки та почав господарювати, пише Фіртка з посиланням на прес-службу УМВС в області.
Зловмисник спокусився на гроші зі скриньки благодійних пожертв від населення, яку встановили для зібрання коштів на потреби бійцям, які знаходяться в зоні антитерористичних дій. Лиходій, шляхом пошкодження верхньої стінки скриньки забрав усі кошти, а відтак спокійнісінько покинув приміщення. Це і не дивно, адже він добре орієнтувався у приміщенні, знав як можна відчинити двері, бо раніше був представником громадського формування самооборони. Зі слів самооборонівців, його вигнали за погану поведінку. Отож тепер, отримавши бажане, зловмисник провів (аж!) цілу ніч у своє задоволення.
Бюджет міста Надвірна і фіскальна служба – точки перетину
На зустрічі за участю представників Надвірнянської міської ради та посадовця Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі обговорено одну з найактуальніших тем для територіальної громади м. Надвірна – дохідну частину міського бюджету, його реалії та прогнози.На цей раз зустріч була присвячена питанню змін щодо плати за землю.Заступник начальника інспекції Оксана Пліщук проінформувала присутніх про новації в податковому законодавстві та прийнятий бюджет на 2015 рік.В ході зустрічі було роз’яснено, що згідно змін до Податкового кодексу окремим категоріям землекористувачів скасовано пільги зі сплати земельного податку, тому у них виникає обов'язок нараховувати та сплачувати податок на загальних підставах. Також, обговорились питання щодо нарахування та сплати земельного податку, враховуючи нову грошову оцінку землі на 2015 рік бюджетоформуючими платникамти м. Надвірна.«Донести якомога швидше усі зміни в рамках податкової реформи до платників – головне завдання сьогодення для працівників фіскальної служби Надвірнянщини», -повідомила Оксана Пліщук.На важливості наповнення місцевих бюджетів акцентував увагу присутніх секретар міської ради Тарас Пекарський, сказавши, що відтепер громади кожного населеного пункту мають, як ніколи, дбати про сумлінну сплату податків: «Враховуючи ті зміни у законодавстві, що відбулися у контексті децентралізації, маємо реальний шанс подбати про бюджет міста».Новації в системі електронної податкової звітності
Численні зміни в податковому законодавстві з 2015 року торкнулися і системи електронної звітності. Зокрема, з 01.01.2015 року приймання та обробка фінансової звітності здійснюється за допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності».
В Івано-Франківську «Народна Самооборона» виявила двох псевдоволонтерів , які збирали гроші для двох рiзних фондiв.
Про це повідомив координатор ГО «Народна Самооборона Івано-Франківської області» Юрій Лоп’янецький, повідомляє ІА Корупція Інфо.
За його словами, затримані псевдоволонтери – зі Львова. «На питання, що вони роблять у Франкiвську, вiдповiли, що у Львовi їм уже не вiрять», – розповів Юрій Лоп’янецький.
«Спекулюють на хворих дiтях… Вони разом збирали грошi через фонд, щоб купити жигулi», – повідомив Юрій Лоп’янецький.
За січень цього року до територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області надійшло 20 письмових звернень від громадян, що на 2 більше, ніж за відповідний період минулого року.
Про це повідомили в прес-службі ДФС в Івано-Франківській області.
"Із загальної кількості звернень - 18 або 90 відсотків складають заяви (клопотання), 2 звернення, або 10 відсотків – скарги на недоліки в роботі територіальних органів області. З питань нарахування та сплати загальнодержавних податків і зборів надійшло 9 звернень, з повідомленнями про ухилення від сплати податків платниками та з питань контрольно-перевірочної роботи - 6, решта - з питань реєстрації, обліку платників податків та видачі реєстраційного номера облікової картки, а також з питань діяльності центральних органів виконавчої влади. Одна скарга на недоліки в роботі не знайшла свого підтвердження, ще одна – знаходиться на розгляді", - йдеться у повідомленні.
Вчора, о 19.01 в ОКЦ УДСНС в області поступило повідомлення про вибух в приміщенні піцерії «Тіп-Топ» по вул. Січових Стрільців, 24 у м. Івано-Франківську.
По прибуттю до місця виклику було встановлено, що в приміщенні санвузла піцерії «Тіп-Топ» невідомими особами підірвано петарду в пластиковій пляшці з рідиною.
Мобілізаційний план в Івано-Франківську вже виконано на 60%.
Про це повідомив в. о. військового комісара Івано-Франківська Ігор Сорокопуд, пише Галка.
“Є всі підстави говорити, що план мобілізації по Івано-Франківську буде виконаний”, – сказав в. о. військового комісара.
Сорокопуд розповів – загалом медкомісію в Івано-Франківську пройшли близько 500 осіб. З них майже 50 виявилися непридатними до служби. Частина – на додатковому обстеженні, а також звільнені від мобілізації за сімейними обставинами.
Також, за словами Сорокопуда, добровольців-жінок, які б зголосилися до служби у Збройних силах України, в Івано-Франківську наразі не виявилося.
Росія виступила з ініціативою по демілітаризованій зоні на південному сході України.
Про це йдеться в доповіді Спеціальної спостережної місії ОБСЄ, опублікованій в понеділок, передає Еспресо.TV.
"Український генерал-майор, глава української частини СЦКК, і російський генерал-майор, представник Збройних сил Росії в СЦКК, повідомили СММ про російську ініціативу по демілітаризованій зоні, яка була спрямована в російський і український генеральні штаби для подальшого обговорення", - йдеться в повідомленні.
Незалежна медіа-профспілка України висловлює стурбованість рішенням суду про утримання під вартою протягом 60-ти діб івано-франківського журналіста Руслана Коцаби, якому висунуто звинувачення у державній зраді і перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України. Про це повідомили у прес-службі медіа-профспілки.При цьому журналістська профспілка усвідомлює, що Р.Коцаба дуже часто переступав межу між професійною діяльністю і політичною активністю.“Свідомо чи ні, він озвучував тези російської пропаганди, які в багатьох випадках базуються на неправдивій інформації. Вільно чи невільно він сприяв створенню потрібної Кремлю картинки, яка має мало спільного з дійсністю. Його заклик ігнорувати мобілізацію до війська вписується в цілу інформаційну кампанію, яка має явно організований і скоординований характер”, — йдеться у повідомленні.
Україна та український народ переживають нелегкі часи, адже на території Донецької та Луганської областей триває боротьба українських військових проти зовнішньої військової агресії сусідньої держави, у якій щодня гинуть безліч наших військовослужбовців та мирного населення.
У зв’язку з цим, колектив студентів Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника зініціював та розпочинає зйомки патріотичного фільму про АТО. Проведення зйомок у м. Івано-Франківську відбуватиметься 6 лютого 2015 року з 07.00 год. до 10.00 год. на пішохідній частині вул. Незалежності ( від будівлі Обласного театру ляльок до будівлі Податкової адміністрації). У зв’язку з цим буде тимчасово обмежено рух пішоходів та автомобільного транспорту, якій має дозвіл на заїзд.
Недбальство чи палке бажання «урвати» на першому плані у тих хто при владі питаю я себе? Адже навіть у теперішній час, коли відбулася Революція Гідності і чиновники як ніхто повинні стати в першу шеренгу боротьби із ворогом щоб не дати клаптика своєї рідної землі. І більшість населення нашого націоналістичного краю це розуміє.
Ми бачимо як наші солдати боронять землю, як волонтери ризикуючи життям і здоров’ям роблять чудеса, допомагаючи їм. Однак як не дивно, що у місті Степана Бандери деякі чиновники, роблять тільки видимість такої роботи.
Ми, на жаль, тепер часто бачимо як спрацьовує путінська пропаганда, де так звані журналісти намагаються завдати удар в спину. Як деякі мешканці краю вербують на роботу в Росію. Це зовсім неприємно бачити у нашому західному регіоні. Однак це рідкість, це окремі заробітчани російського рубля. Та на приємнішим фактом такого спротиву є «робота» чиновників міста. Очевидно вони отруївшись регіоналівським апетитом зупинитися не можуть.
11 лютого в Івано-Франківську відбудеться прем’єра фільму “Добровольці Божої Чоти” від молодих режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія.
Фільм було відзнято на території донецького аеропорту. Франківчани зможуть побачити унікальні кадри про мужність українських воїнів.
На прем’єрі будуть присутні автори фільму та учасники боїв за аеропорт. "Добровольці Божої Чоти" - історія творення української армії, братерства, подвигів і зрад. Історія трусості та героїзму. Історія добровольців, які з вірою у Бога та Україну поклали душу й тіло за нашу свободу.
У військовому комісаріаті Івано-Франківська запевнили, що не мають особливого відношення до депутатів міської ради.
Як відомо, впродовж минулого тижня до війська призвали одразу трьох її депутатів – Андрія Гнатіва, Петра Гавриша та Михайла Малярчука. Усі вони – представники фракції “Свобода”, пише “Галка”.
За словами т.в.о. військового комісара в Івано-Франківську Ігора Сорокопуда, ці депутати мають військово-облікову спеціалізацію, необхідну під час мобілізації.
Віце-спікер Верховної Ради України Руслан Кошулинський оголосив про створення в Раді депутатської групи "Соборна європейська Україна".
Про це повідомляє Еспресо.TV.
"Згідно з регламентом ВРУ, інформую про створення у Верховній Раді нової депутатської групи - "Соборна європейська Україна". До її складу увійшло 37 народних депутатів. Представляти групу будуть депутати Еремеєв, Москаленко і Доній", - зазначив Кошулинський.
Такі слова сказав хірург, котрому принесли закривавленого хлопця з великою раною та сильною кровотечею. Він розповів, що це був хлопчина з очима, в яких було шалене бажання жити. А він, як лікар, не міг нічого для цього зробити, бо рана була смертельна.
Єдина дитина в сім’ї, єдиний внук. Поїхав захищати країну, виборювати право на краще життя, робити її кращою. Зробив. Але ніколи не побачить її такою. Влучний постріл у голову не залишала шансу на життя. Діагноз – вогнепальне поранення в голову, відкрита черепно-мозкова травма.
Франківські студенти вимагають назвати на честь загиблих Героїв вулиці та площі.
А також забезпечити всім постраждалим належне соціальне забезпечення. Ще одна вимога - люстрація влади.
Про це йдеться в офіційній заяві, що сьогодні від студентів оприлюднила громадська активістка Наталія Сербин. Текст заяви подаємо повністю:
Заява!
Революція, наче, закінчується. Але смак перемоги, чомусь, гіркий.
Українці побачили побиття студентів, смерті, людський розпач, звірства силовиків, яких прикривав злочинний режим, плач матерів за вбитими синами. Однак режим впав. Країна отримала шанс на відродження.
Протягом всього часу Української революції опозиційні політики думали не тільки про долю країни, а й про персональні дивіденти, які можна отримати з революції. Тому на них теж лежить відповідальність за події останніх 3 місяців. Чимало втрат і знову при владі політики, які не гідні українського народу.
Три лідери опозиції і президента Віктор Янукович підписали угоду про врегулювання політичної ситуації.
Проте, як вважає депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк, Майдан не прийме жодних закулісних домовленостей в частині проведення острокових виборів президента у грудні місяці.
"Це не домовленість - це зрада, яку Майдан не прийме. Це зрада усіх жертв, відданих на утвердження демократії в Україні. Це не прийнятно з усіх мотивів, - коментує Юрій Романюк. - Зрозуміло, якщо перший тур пройде в грудні, а другий у січні, то інавгурація нового президента пройде в кінці лютого 2015 року. Тобто - через рік. майдан не дозволить Янучарі правити ще рік. За цей рік він розстріляє усіх підписантів угоди".
За словами Романюка вимоги Майдану такі: "Поверення до Конституції 2004 року, негайна реабілітація та звільнення всіх активістів, Дострокові президентські вибори через 60 днів, звільнення Юлії Тимошенко, звільнення із займаних посад Пшонки, Клюєва, Захарченка, Кожари, Лукаш, Лєбєдєва, Табачника, Арбузова".
"Також слід негайно сформувати Уряд народної єдності, звільнити із посад усіх голів ОДА, РДА, МВС, СБУ та прокуратури в регіонах і тотально переформатвати ЦВК", - переконаний депутат.
Нагадаємо, згідно угоди вибори президента повинні пройти у грудні. Пише "Фіртка"
МОЗ повідомляє про 67 трупів у бюро судмедекспертизи, ЗМІ – про ще 22 трупи на вулицях.
У бюро судмедекспертизи Києва доправлено 67 трупів майданівців, які загинули у період з 18 лютого до 15:00 четверга, 20 лютого.
Про це повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації. Водночас "5 канал" передає, що на території Михайлівського собору, де облаштували тимчасовий медпункт Майдану, наразі є тіла ще 22 загиблих. Померлих поклали на галявині біля храму.
Очевидці розповідають, що тіла загиблих є також і біля готелю "Україна", і в Жовтневому палаці.
Більшість загиблих, які лежать біля собору, – молоді люди, студенти 22-23 років. До собору прибуває багато людей, які раніше втратили зв’язок із рідними та близькими, що брали участь у протестах.
Представники медслужби Майдану, з урахуванням чуток про знищення тіл загиблих, віддають їх на експертизу тільки після ретельно складених протоколів, пише сайт каналу ТВІ.
Вся семінарійна спільнота спільно помолилася парастас за упокій душ усіх людей, які віддали свої життя за волю України та кращу долю для нашого народу в цей час суспільно-політичних перепетій, які зараз відбуваються в нашій державі.
Очолив це богослужіння духівник семінарії о. Олесь Будзяк у співслужінні з префектом семінарії дияконом Юрієм Сидіром.
Спільнота Івано-Франківської Духовної Семінарії щиро співчуває сім’ям загиблих і посилено молиться за недопущення нових смертей в цей нелегкий час випробувань для нашого народу.
Як уже повідомляли, частина івано-франківських внутрішніх військ таки поїхала до Києва попри блокування. На Майдані вони перебували кілька днів.
Як повідомляє телефоном з Києва депутат міськради Любомир Глушков, вчора, 19 лютого, бійці ВВ відмовилися виконувати свої обов"язки.
Вони написали рапорти на звільнення і повертаються до Івано-Франківська, пишуть КВ.
Нагадаємо, начальник Івано-Франківської частини 1241, де дислокуються прикарпатські ВВ заявив, що не виконуватиме злочинних наказів.
Сьогодні, 20 лютого, про свій вихід з лав Партії регіонів заявив підприємець Олександр Фелик.
Офіційну заяву на ім'я голови Івано-Франківської обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова він направив буквально цієї хвилини.
Про це Фіртці повідомив сам Фелик.
В заяві йдеться про те, що у зв’язку із складними політичними подіями у державі, Олександр Фелик заявляє про свій вихід з Івано-Франківської обласної організації партії.
Нагадаємо, таку ж заяву сьогодні написав і Руслан Гусак, а з фракції ПР в обласній раді вже вийшли Зіновій Митник, Сергій Сендерський та Роман Мулик.
Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ одному із лідерів та незмінному ведучому франківського Євромайдану Ростиславу Микитюку.
Ви від першого дня і до сьогодні на франківському майдані. Розкажіть, як все починалося. Яким майдан є сьогодні? Чи не втратили люди запал? Чому все менше до майдану долучаються студенти?
21 листопада я прийшов на майдан і побачив, що люди не згодні з тим, що уряд відмінив євроінтеграцію та почали об’єднуватися. Були ініціатори, які на своїй нараді попросили мене вести наші віче. Я почав вести творчу частину, а Ростислав Стасько курував політичною. Після побиття студентів, яке відбулося 30 листопада, біля обласної ради люди зібралися на віче і тоді я побачив, що чаша терпіння людей переповнена і з того все почалося. Не можна було мовчати, не можна було сидіти, прикарпатці зрозуміли, що треба відстоювати свою позицію.
Вчора студенти франківських ВУЗів вийшли на двохденний страйк та мирно захопили «Просвіту». Вони створюють Штаб студентського спротиву, - повідомляє кореспондент «Бліц-Інфо».
Медичний університет відповів на резолюцію студентів:
Вже третій місяць Україна на грані громадянської війни. Тисячі людей на вулицях вимагають відставки Президента і КМУ, зміни Конституції, тобто повного перезавантаження політичної системи.
Натомість, чинна влада не чує вимоги українців, а опозиція поки що неспроможна запропонувати альтернативу чинному устрою.
Вчора відбулося друге пленарне засідання 27 сесії Івано-Франківської обласної ради. Серед двох десятків питань порядку денного одним із найважливіших для області, в перспективі цілого року, було прийняття обласного бюджету.
Зокрема, загальний ресурс обласного бюджету становитиме 3 мільярди 788 мільйонів гривень.
За словами голови бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Юрія Бабія, принциповим питанням бюджету на сьогодні є забезпечити збалансованість реальних надходжень обласного бюджету та фінансування видатків, які плануються на 2014 рік. Адже, маючи відповідні надходження, через проблеми з проплатою казначейських рахунків, люди не могли отримати кошти.
Яремчанщина, як туристична столиця Карпат є візитівкою Івано-Франківщини та впродовж останніх років демонструє стійке зростання економіки , зокрема у туристичній галузі . Власне про партнерство підприємців та податківців йшла мова на зустрічі з головою ДПС в Івано-франківській області Віктором Рахмілем на Яремчанщині.
Таку перспективу прикарпатським медійникам запропонував вчора на прес-конференції народний депутат України від політичної партії "УДАР Віталія Кличка" Роман Чернега.
На Прикарпатті дві силові структури - прокуратура та ДАІ - конфліктують через аварію, йдеться у сюжеті ТСН. В обласній прокуратурі заявляють, що мають незаперечні докази, що винуватець аварії – даішник, а колеги його покривають. У державтоінспекції області це категорично заперечують. Кажуть, що за кермом був батько їхнього співробітника. Діло дійшло навіть до публічного з'ясування стосунків між правоохоронцями.
Народний депутат України спростував інформацію про те, що його дружина є і його помічником-консультантом. Відповідне повідомлення зранку розіслала прес-служба нардепа.
В повідомленні йдеться:
У зв'язку із появою в інформаційному просторі, в тому числі на низці місцевих інтернет-сайтів, цілого ряду неточностей та сутнісних перекручень щодо озвученої народним депутатом України Олександром Сичем під час прес-конференції 26 лютого 2013 року в Івано-Франківську інформації про своїх помічників-консультантів, вважаємо за доцільне наголосити на наступному:
Папа Римський Бенедикт XVI розпочав свою прощальну аудієнцію у Ватикані і востаннє вийшов, щоб звернутися до вірян, повідомляє місцеве телебачення.Площа Святого Петра, куди понтифік прибув на білому папамобілі, заповнена вірянами, які прийшли попрощатися із понтифіком, який йде 28 лютого із престолу.
26 лютого Апеляційний суд Івано-Франківської області своїм рішенням залишив без змін вирок Івано-Франківського міського суду у кримінальній справі, порушеній Управлінням СБ України в Івано-Франківській області стосовно жителя м.Бендери 1962 року народження, громадянина Республіки Молдова Юрія Мідрігана – співучасника резонансного вбивства Миколи Шкрібляка. Його визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 258 Кримінального Кодексу України (терористичний акт) та ч. 1 ст. 263 Кримінального Кодексу України (придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу).
Екс-президент Віктор Ющенко вважає, що справи проти екс-прем'єра і його колишньої соратниці Юлії Тимошенко – не політичні, а справедливі. Це випливає з його слів у інтерв'ю газеті "Коммерсант-Власть". "10 років тому найсправедливішим судом у світі, американським, за корупцію на 10 років саджають у в'язницю екс-прем'єра України Павла Лазаренка. За хабар від ЄЕСУ (якої керувала Тимошенко). Суд установив цей факт. У справі дано відповідне визначення по Тимошенко як по фігурантці. Сторона, яка отримала хабар, перебуває у в'язниці. Іншу сторону залишу без коментарів", - сказав Ющенко.
Кореспондент обласного телебачення «Галичина» і журналіст тижневика «Коломийські ВІСТИ», фотограф Оксана Островська вже вдруге святкує свій день народження на відкритті персональної виставки світлин.
У суботу, 23 лютого, у Буковелі пройшов фінальний етап Кубку світу з фрістайлу, приємним підсумком якого для України стала срібна медаль Надії Діденко.У цей уїк-енд Буковель став не просто місцем прийому фінального етапу Кубка світу з фрістайлу - це взагалі був перший в історії незалежної України досвід проведення лижних змагань.Треба сказати, що до моменту приїзду фрістайлерів в Буковель, в заліку Кубка світу з лижної акробатики вже вичерпалася вся інтрига. З цієї причини всі явні фаворити етап проігнорували. Так що українській публіці не вдалося насолодитися виступами Сюй Ментао, Ханни Керні, Лідії Лассіли. Зате досить насиченою була делегація українських фрістайлерів, які виставили чимало і юних талантів. У жінок в стартовому протоколі значилися відразу семеро українок, з яких особливо виділялася досвідчена Надія Діденко, яка замовила до того ж собі стрибок з найвищим коефіцієнтом складності. Також участь у змаганнях взяла Ольга Полюк, яка в минулому році потрапила в десятку заліку Кубка світу з лижної акробатики. На жаль, виключеним із змагань був виступ на домашньому етапі Ольги Волкової, яка минулий сезон завершила із третім показником серед колег-акробаток.
Минулої неділі в селі Гаврилівка Надвірнянського району відбувся схід селян , на якому був присутній голова Надвірнянської РДА Юрій Касіянчук ,а також представники відділів Надвірнянської РДА та районні засоби масової інформації. Схід мешканців Гаврилівки відбувся у актовому залі Гаврилівської загальноосвітньої школи. У заході взяли участь представники громади села та представники районної влади.Голова Надвірнянської РДА Юрій Касіянчук, був вражений доброзичливістю мешканців Гаврилівки про, що він зазначив у своєму звернені до громади села.
В ніч з 24 на 25 лютого внаслідок сильних поривів вітру через спрацювання автоматичних систем захисту ліній електропередач сталося знеструмлення 14 населених пунктів Прикарпаття. Як повідомили в управлінні ДСНС України в області, без світла у Городенківському районі залишилися 8 населених пунктів: с.Топорівці, Серафинці, Прабабин, Глушків, Ясенів - повністю, м. Городенка, с. Стрільче, Торговиця - частково; у Тлумацькому районі: с. Пужники, Бортники, Грушка, Олеша, Живачів - повністю, Озеряни - частково.
В Івано-Франківську пікетували головне управління Держказначейства в області.
Близько сотні працівників комунальної сфери обласного центру та депутати від "Свободи", на чолі з нардепом Русланом Марцінківим провели сьогодні мітинг під будівлею Держказначейства.
Політрада партії "Наша Україна" виключила зі свого складу за дії, спрямовані на розкол партії, 7 членів "Нашої України".Членства позбавили колишнього голову політради Сергія Бондарчука, голову Київської міської організації Андрія Ніцоя, Юрія Макуха, голову Тернопільскої обласної організації Петра Мандзія, представника Чернігівського осередку Ганну Кияшко, представника Кримської організації В’ячеслава Хмеловського та представника Харківської організації Сергія Курінного.
У відповідності до наказу Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських від 15 лютого 2013 року № 43 полковника служби цивільного захисту Володимира Володимировича Чернецького призначено начальником Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Платники податку на прибуток за 4 квартал 2012 року задекларували 10300 тис.грн. податку, що більше нарахувань ІІІ кварталу на 4635,5 тис.грн.Щодо збиткових підприємств, то їх кількість у порівнянні з минулим роком скоротилась на одне. За результатами поданих декларацій 2 підприємства задекларували збитки на загальну суму 1447,0 тис.грн.
Перебуваючи на Надвірнянщині генерал-майор міліції Сало Олег Михайлович, начальник УМВС України спілкуючись з журналістом West-info.if.ua окреслив роботу правоохоронних органів на Івано-Франківшині наголосивши, що в зв’язку з набуттям чинності Кримінального процесуального кодексу зараз працівники правоохоронних органів вчаться працювати в нових умовах.
На черговому засіданні постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва і комунальної власності, її члени детально розглянули і проаналізували програми розвитку малого і середнього підприємництва та модернізації освітлення населених пунктів району, обговорили і запропонували включити до порядку денного чергової сесії питання, які потребують розгляду і вирішення.
16 лютого працівники служби боротьби із незаконним обігом наркотиків затримали 19-річну дівчину, яка неодноразово влаштовувала нарко-вечірки у себе вдома.Закінчивши школу, приятелі організували своє життя хто як міг: хтось вступив до вищого навчального закладу, хтось влаштувався на роботу. Молоду жительку Надвірнянського району, вочевидь, не цікавили всі ці нудні атрибути дорослого життя. Їй сподобалися посиденьки із колишніми однокласниками за викурюванням канабісу.
Нагальні питання облаштування у районі полігону ТПВ, розподілу залишків коштів від втрат сільськогосподарського виробництва, встановлення меж міста Надвірна, інвентаризації земель та ще цілу низку інших проблемних моментів із реалізації на теренах району земельної реформи обговорили на засіданні комісії з питань земельних відносин, екології та аграрної політики районної ради під орудою Івана Забронського за координацією радника з питань організаційного забезпечення діяльності постійних комісій, депутатських фракцій та груп Степана Дричака.
Минулої п'ятниці у Музеї історії міста Коломиї відбулася підсумкова колегія відділу культури Коломийської міської ради за 2012 рік. Начальник відділу Уляна Мандрусяк звітувала перед членами колегії, працівниками відділу, депутатами і присутніми коломийцями.За словами пані Уляни, у 2012 році значно зросла кількість проведених мистецьких заходів та концертів. Загалом у підпорядкуванні відділу працює 13 установ з чисельністю 242 працівники, робота яких ось уже не один рік поспіль отримує схвальні відгуки як від влади, так і від громадян. Натомість, за належну працю платити працівникам цього відділу у 2013 скоріш за все не буде чим.
21 лютого, Івано-Франківська обласна організація «УДАР Віталія Кличка» розпочинає акцію «Західна Україна – Криму!», приурочену Міжнародному дню рідної мови.На Прикарпатті та в інших містах Західної України розпочинається збір української літератури для шкільних та міських бібліотек Криму.
Журналіст Руслан Коцаба звернеться до обласної прокуратури з вимогою вжити заходів щодо звільнення зі служби у податкових органах Василя Строїча, з яким він нещодавно мав судову "тяганину".
Огляд івано-франківської преси за тиждень з 8 лютого по 14 лютого 2013 року.
Галицьий Кореспондент
У вівторок 19 лютого депутати ВРУ фракцій Батьківщина і Свобода прийшли на роботу у вишиванках. Разом з УДАРівцями в червоно-білих футболках із закликом «Голосуємо особисто» вони продовжили блокувати трибуну і президію сесійної зали Верховної Ради з вимогою персонального голосування. Тож «Чи врятує вишиванка український парламентаризм» читайте у першосторінкому матеріалі газети.
Сьогодні івано-франківське комунальне підприємство «ДРЕУ» ліквідовує найбільш проблемні ділянки дорожнього покриття Івано-Франківська технологією «холодного асфальту». «Цьогорічна зима особливо дварила по дорожньому покриттю, - говорить секретар Івано-Франківської міської ради Микола Вітенко. – Надзвичайно поганий стан доріг – сьогодні це проблема усіх міст України, а не лише Івано-Франківська».
15 лютого в Івано-Франківську представники компанії-інфестора проекту ТОВ «Гідропауер» презентували проект будівництва двох малих гідроелектростанцій в селі Голошино Верховинського району. У обговоренні взяли участь спеціалісти програми USELF, представники Європейського банку реконструкції та розвитку, а також незалежні експертів й активісти кампанії проти будівництва ГЕС на карпатських річках.
Прокуратурою Косівського району здійснюється процесуальне керівництво в кримінальному провадженні щодо майстру лісу Яблунівського лісництва ДП «Кутське лісове господарство». В ході перевірки встановлено, що протягом листопада 2012 – січня 2013 року на території обходу, переданого йому під охорону, незаконно вирубали 76 дерев різних порід. Лісник своєчасно не виявив та не зафіксував злочину, хоча мав реальну можливість і зобов'язаний був це зробити.
Польські консульства в Україні видали минулого року українським громадянам близько 7 тис. "Карт поляка", які підтверджують приналежність до польського народу, що на 3 тис. менше, ніж в 2011 році. За даними Міністерства закордонних справ Польщі, водночас українці є лідерами серед усіх іноземців за кількістю отриманих таких карт від моменту їх запровадження в 2008 році. Відтоді українці отримали близько 46 тис.
Начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк вважає заходиди щодо оптимізації системи освіти в області доцільними. Однак, вони повинні відбуватися обдумано і виважено. «Я є прихильником оптимізації. Нашу освіту дійсно потрібно реформувати, однак за умови, коли будуть створені належні умови. Зокрема, закуплений транспорт, належно обладнані приміщення для навчання», - стверджує Зінаїда Болюк.
З початком настання лютого місяця користувачі мисливських угідь Івано-Франківської області розпочали проведення щорічного обов'язкового обліку мисливської фауни. Такий захід здійснюється з метою забезпечення раціонального використання мисливського фонду, задля встановлення об'єктивних лімітів відстрілу та відлову мисливської фауни.
Вже доволі давно в Україні ведеться дискусія про можливість узаконення володіння вогнепальною нарізною зброєю пересічними громадянами. Досвід Грузії, Прибалтики, Молдови свідчить, що введення володіння зброєю значно зменшує кількість насильницьких злочинів. І навпаки введення більш жорстких правил щодо володіння зброї в Британії привели до зростання статистики насильницьких злочинів.
Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк скасував розпорядження про «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік».
Вже другий тиждень у Верховній Раді України триває блокування трибуни. Депутати від політичної партії "Удар Віталія Кличка" вимагають запровадження особистого голосуваня і дотримання регламенту діяльності ВРУ.
Галицький Кореспондент
"Табачник викинув зі ЗНО ще й "шістдесятників" - навіть досі живих. Такі заголовки в січні розігріли Інтернет. Як змінили тестові завдання з історії України - читайте у ТОП-темі номеру на сторінці 5.
На Буковелі в курортному селищі Поляниця до Дня святого Валентина спорудили триметрову снігову скульптуру у формі серця. Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ замовники проекту, це найбільша Снігова скульптура серця, яка коли-небудь створена в Україні.
На черговій колегії Івано-Франківської ОДА , було розглянуто ряд питань, що потребують невідкладного вирішення . Так розгляд колегії Івано-Франківської ОДА було винесено п’ять питань. Серед яких було заслухано інформацію про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2012 рік.
У Надвірній відбувся III фестиваль-розколяда “На Рождество”, у якому взяло участь близько двох десятків колективів краю, а також гості з Івано-Франківська, Львова та Києва.
В області нині активно обговорюють питання про оптимізацію бюджетних установ. Як відомо, голова ОДА Михайло Вишиванюк уже підписав розпорядження «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік».
Сьогодні, 13 лютого, мільярдер Ігор Коломойський відзначає свій день народження. У цьому році бізнесменові виповнюється п'ятдесят років. За інформацією "Обозревателя", святкувати ювілей Коломойський буде на карпатському гірськолижному курорті "Буковель".
В Івано-Франківську Музей мистецтв Прикарпаття в ніч з 13 на 14 лютого проведе акцію «Я хочу Вам сказати про любов...», присвячену Дню святого Валентина. Усіх молодих людей на ім'я Валентин і Валентина в музей пропускатимуть безкоштовно. Про це на прес-конференції в Івано-Франківську повідомив директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.
8 лютого на засіданні кількох постійних комісій депутати обласної ради обговорили розпорядження облдержадміністрації про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік.
Перебуваючи вже третю добу поспіль під куполом Парламенту, вимагаючи таким чином від влади введення системи "Рада-3", згадую, що вже неодноразово доводилось таким чином відстоювати основоположні принципи і засади правової держави.
Резонансне питання про те, чи продовжить міська влада договір оренди для центральної районної бібліотеки, здається, таки матиме вирішення. До проблеми уже підключилися координаційна рада політичних партій і громадський організацій, екс-народний депутат та більше сотні читачів.
У неділю, 10 лютого, в селі Поляниця Яремчанської міської ради відбудеться фестиваль-розколяда. У дійстві братимуть участь творчі колективи з Яремчанщини та гості з Івано-Франківська. Початок дійства о 12.оо.
Проблема міжміських перевезень завжди була гострою для мешканців Надвірної. Неодноразово Надвірнянська міська рада докладала зусиль для вирішення цієї проблеми. Власне зваживши всі за та проти було прийняте рішення щодо реорганізації автостанції по вулиці Княгині Ольги. Ставленням до реорганізації автостанції по вулиці Княгині Ольги в автозупинку не однозначне. Існують думки , як за, так і проти. Але логічно подумавши, звісно ініціатива щодо перенесення автостанції на центральний автовокзал є обґрунтованою та своєчасною.
Директор комплексу "Буковель" Олександр Шевченко розповів про своє бачення в інвестування центрального стадіону в місті Івано-Франківську.
B Івано-Франківську відбулася презентація християнського журналу “Слово”, у якій взяло участь понад сто осіб. Серед передплатників журналу було розіграно призи. Головний приз — сертифікат на безкоштовну паломницьку поїздку до Риму виграла передплатниця з Івано-Франківська Мар’яна Чернецька. Організатори акції — видавництво “Апостол” та Паломницький центр Матері Божої Неустанної Помочі.
На час проведення на Буковелі фінальної частини Кубка світу FIS з фрістайлу за участю кращих атлетів світу у дисципліні «акробатика», чемпіонів світу та зимових Олімпійських ігор запустять додатковий транспорт.
Податкового чиновника, який позивався до журналіста Руслана Коцаби, змусили звільнитись з органів податкової служби. Про це сам Р.Коцаба повідомив сьогодні у соціальних мережах з посиланням на «перевірене джерело з приймальні» Міністра доходів і зборів Олександра Клименка.
31 січня Надвірнянська міська рада зібралась на чергову тридцяту сесію. Порядок денний затверджений депутатами до розгляду налічував 62 питання. Серед головних питань , які були заслухані сесією можна виділити ; звіт голови Надвірнянської міської ради « Про роботу ради у міжсесійний період»; питання про затвердження плану роботи на перше півріччя 2013 року.
Уже за доброю традицією БО "Дім Сірка" організовує черговий благодійний ярмарок. Цього разу ми приурочуємо дану подію одному з найромантичніших та наймиліших свят - дню Святого Валентина.
Джерело: Прес-служба єпархії
«На Аскольдовій могилі Український цвіт…»
О, Боже наш добрий, З високого неба! Молитву сьогодні ,Заносим до Тебе. За тих, що боролись, При станції Крути, За нашу Державу,Із ворогом лютим…
У четвер, 24 лютого, в залі засідань Коломийської міської ради відбудеться зустріч заступника міського голови Михайла Білоуса із головами об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, житлово-будівельних кооперативів, керівників відомчих будинків та громадян які мають бажання у своїх будинках створити об’єднання співвласників.Початок о 15:00 годині в четвер.
Політичні процеси, як і більшість тих процесів, що відбуваються у соціумі, розгортаються у часі циклічно. Тому кожний політичний аналіз, вільно чи не вільно, є аналізом певного циклу тенденцій, рухів та подій. Теперішній політичний цикл на Прикарпатті почався після осінніх виборів минулого року. Нам приблизно відомо, чим мав би закінчитись цей цикл. У 2015 році Олег Тягнибок має вийти разом з Віктором Януковичем у другий тур президентських виборів, набрати 26-28% голосів по Україні, 85-87% в Галичині і зайняти після того почесну нішу лідера правої опозиції та позаконкурентного «політичного тата» Західної України.
Циклограмма «ери Тягнибока» передбачає поступове «відмирання» на Прикарпатті усіх політичних сил, окрім ВО «Свободи» та Партії регіонів. Зрештою, цей процес не такий штучний, як здається на перший погляд. Всі інші партії в Галичині не мають реальної широкої електоральної бази. І БЮТ, і «Фронт змін», і залишки «Нашої України» з їхніми ліво-популістськими та ліберальними ідеологемами не вписуються в парадигми традиційного мислення пересічних мешканців Галичини.
«Свобода» є ідеальною партією для тої більшості галичан, яка вихована на кланово-релігійних цінностях включно з вкрапленнями побутової ксенофобії та на героїчних історіях про ОУН-УПА. Галицька меншість радше симпатизуватиме «конкретним хлопцям» з ПР, аніж лібералам і бютівцям. Лібералізм з його ідеологією відкритості та індивідуалізму є чужим для населення, яке зорієнтоване на кланово-родинні колективістські постулати. Тут маємо глибоку ідеологічну прірву, яку не заповнити ніякими єврообіцянками. БЮТ мав ширші електоральні перспективи, але за останні місяці піар-образ Юлії Володимирівни настільки деградував («Всьо пропало!»), що уявити «іміджеве воскресіння» Тимошенко в Галичині дуже важко. Якщо між БЮТом і «Свободою» раптом почнеться політична війна, то останній буде не складно звести вплив «білосердешних» до величин близьких до «зеро».
Тим більше, що головною політичною мотивацією галицької меншості буде пошук того «сильного», хто зможе врівноважити тотальну присутність у владі тягнибоківців. Ані «Рух», ані недобитки «НУ», ані БЮТ не виглядають як противага «Свободі». Єдиною реальною альтернативою залишаються «регіонали». Саме до них поступово, протягом циклу, відкочують всі ображені радикальними націоналістами.
На цьому тлі безперспективними виглядають спроби Віктора Анушкевичуса протистояти «свободівській» більшості у міськраді. В принципі, у Віктора Андрюсовича є лише дві перспективи. Перша (майже втрачена) – стати церемоніальним міським головою при Онуфріїві (справжньому господареві міста), або отримати імпічмент і передати владу Марцінківу. Навіть Партія регіонів не зможе в даній ситуації врятувати чинного мера. Хоча, пригадуємо, подібна перспектива змальовувалася Віктору Анушкевичусу і в «минулому циклі», коли він побив горшки з всесильним тоді в Івано-Франківську БЮТом. Вміння маніпулювати опонентами та досвід політичного виживання може і на цей раз втримати Віктора Андрюсовича на плаву, проте ситуація із «Свободою» є зовсім не простішою, аніж чотирирічної давності з БЮТом. Так чи інакше, повне захоплення тягнибоківцями влади у місті – це лише питання часу. Так само, як і перехід в опозицію практично всього списку осіб, яких ми звикли вважати місцевим політикумом.
Центром і «меккою» справжнього протистояння радикальному націоналізмові залишиться обласна держадміністрація, яка поступово та послідовно братиме всіх ображених під своє крило. Зараз це може виявитися фантастичним припущенням, але десь на «вершині циклу» навіть частина бютівців може отримати синьо-білий «дах». (Скажімо, деякі високі нашоукраїнці вже зараз висиджують в черзі на уклін в обласній приймальні №1.) Адже, рано чи пізно, ідеологічна та персональна непримиренність БЮТу і ВО «Свободи» перейдуть з «холодної» до «гарячої» фази. Особливо, коли радикал-націоналісти почнуть витісняти популістів з керівних посад в установах та «регулюватимуть» бізнес, вичищаючи місто від «неправильних» бізнесменів.
На завершальному етапі циклу місто (і, частково, область) опиняться під контролем ВО «Свободи» і почнеться «електоральний відкат», обумовлений традиційним незадоволенням населення діючою владою. До того часу ідеологічне протистояння між «Свободою» і ПР, яке ми спостерігаємо тепер, досягне певної рівноваги. Тягнибок сформує парламентську фракцію, отримає контроль над фінансовими потоками і політичне поле України набуде виразних «чорно-білих» контурів. Тобто, почнеться підготовка до наступного політичного циклу, у якому на перший план вийде розділ України на сфери впливу поміж світовими силами в їхній новій конфігурації.
Аналітична група «Фіртка-Магус»
http://firtka.if.ua/
15 лютого в центральній районній бібліотеці ім. Леся Мартовича відбулись "Стрітенські зустрічі" з поетесою, лауреатом обласної премії ім.В.Стефаника, авторкою прозових та поетичних збірок – Марією Ткачівською.
В області поширюються чутки про можливу відставку Михайла Вишиванюка. Серед кандидатів на губернаторське крісло називають Василя Чуднова, Зіновія Митника і... Нестора Шуфрича.
Кадрова революція, яку затіяв Віктор Янукович одразу після своєї «опівнічної» адміністративної реформи, схоже, наближається й до Прикарпаття. В цілому, ротація кадрів, заснована на чіткому усвідомленні напряму розвитку й критеріях професіоналізму, зовсім би не завадила. Однак якщо на першому місці особисті зв'язки, а та чи інша посада опиняється в центрі політичних інтриг і торгів, як це традиційно буває в Україні, то над кандидатурами на владні крісла варто задуматися. Особливо, коли зміни стосуються керівництва області.
Нова сесія Верховної Ради України відзначилася не лише внесенням змін до Основного закону й сумнівним з погляду Конституції продовженням терміну повноважень представницьких органів усіх рівнів, але й відкликанням цілої низки депутатів-сумісників, яких нарешті таки позбавили мандата. А оскільки сумісниками в основному були «регіонали», серед претендентів на заміщення вакантних місць опинився й Ігор Зварич. Заступник голови ОДА таки дочекався просування списку й тепер може спокійно збиратися до столиці.
Слід визнати, Зварич на мандат напрацював. В умовах політичної непевності недоторканість та гарантія пільг і почестей без обтяжливої відповідальності навіть на півтора року є великою спокусою. Тим паче, що чутки про близьку відставку Михайла Вишиванюка з посади голови ОДА та перехід на дипломатичну службу лунають все частіше...
Власне, професійна діяльність Вишиванюка завжди супроводжувалася байками про близьке звільнення. Однак байки залишалися байками, але от останнім часом вже і сам Михайло Васильович підкидає дров у вогонь репліками на зразок: «Я завжди був готовий залишити посаду і завжди пам'ятав, що посаду ніхто не приватизує, що прийде час, коли треба буде піти. І таке розуміння дуже допомагає, утримує в певних межах щодо слів і дій...»
Друге «пришестя» Вишиванюка в кабінет голови ОДА стало наслідком тривалих політичних консультацій та домовленостей. А оскільки загальна політична ситуація в країні у зв'язку з останніми подіями доволі різко змінилася, перегляд домовленостей й перерозподіл областей виглядає не таким вже й безпідставним. Зміна губернаторів в окремих областях є цілком можливою й, зрештою, вже розпочалася.
Разом з тим, особливих мотивів для заміни Вишиванюка в Президента немає. Михайло Васильович невтомно демонструє відданість Віктору Януковичу, постійно захищає його ім'я від нападів політичних опонентів і при кожній нагоді величає «українським Черчілем». Не слід забувати й про результат Партії регіонів на останніх місцевих виборах: регіонали пройшли чи не в кожну раду. Новий-старий губернатор також досяг непоганих результатів у місцевій господарці. Свідченням цього є комплексне 5 місце Івано-Франківщини серед областей за соціально-економічним розвитком протягом 2010 року. Відтак звільнення губернатора, який демонструє одні з найкращих результатів в країні, у зв'язку з незадовільними господарськими показниками було б не лише безпідставним, але й нелогічним.
Єдиний видимий і доволі вагомий промах Вишиванюка - провал голосування з обрання голови обласної ради. Однак це не так невдача особисто Вишиванюка, чий авторитет в області практично не піддається сумніву, як наслідок іміджу Партії регіонів і реакція національно-патріотичних сил на чергову «загрозу». В результаті Вишиванюк опинився в умовах ідеологічного протистояння зі «Свободою», «Батьківщиною» та всіма іншими, хто означив себе опозицією. І хоча губернатор намагається акцентувати увагу в першу чергу на господарських питаннях, у питаннях політичних він поки що поступається натиску Олександра Сича й очолюваної ним більшості в облраді.
Втім, якщо Банкова таки піде на зміну губернатора, вже сьогодні найбільш ймовірними претендентами на губернаторське крісло вважаються нардеп Василь Чуднов, Зіновій Митник, а також ...Нестор Шуфрич.
Про особу Нестора Шуфрича вже встигли дещо призабути. Після "заслання" в РНБО ображений на всіх Шуфрич відійшов з політичної авансцени, однак супроти «своїх» не повстав. Посада губернатора цілком може стати свідченням реабілітації Шуфрича, затребуваності його політичної харизми у протистоянні з «націоналістичним елементом» Західної України. Прихід Шуфрича на Франківщину, для якої він є "чужинцем", був би свідченням того, що Банкова взяла курс не на господарський розвиток краю, а на ідеологічне «змагання язиків».
На відміну від Шуфрича, і Чуднов, і Митник походять з Прикарпаття й з проблемами області знайомі не на словах. Окрім того, якщо б Шуфрич, дуже ймовірно, перетрусив уесь керівний склад адміністрації, то Чуднов із Митником у вже сформований «управлінський кістяк» внесли б хіба невеликі корективи.
Василь Чуднов уже пізнав всі радощі депутатського життя. Для повного щастя, як кажуть, залишилося лише очолити область. Тим паче, що саме Чуднов розцінювався як основний претендент на крісло губернатора ще в 2010. Однак тоді все змінилося практично в останній момент. Саме призначення Чуднова на посаду голови ОДА, вочевидь, найбільшою мірою забезпечило б сподівання місцевих регіоналів, яких, власне, й очолює нардеп.
Зіновій Митник, який донедавна очолював міністерство охорони здоров'я, вважався претендентом на ректорське крісло Медичного університету, що забезпечило б чиновнику спокійне й сите завершення кар'єри. Подейкують, що в працевлаштуванні Митника, якому не вдалося вдруге стати головою облради, особисто зацікавлений й Микола Азаров. Крім того, проти позапартійного Митника на посаді губернатора не надто б заперечували і місцеві націонал-демократи.
Наразі, пропри всі чутки й кулуарні кадрові сценарії, твердо прогнозувати відставку Вишиванюка передчасно. У чинного губернатора є сильний козир: у регіоні він залишається втіленням і гарантом "стабільності", яка для регіоналів є політичним фетишем. Та й управління Михайла Вишиванюка неефективним не назвеш.
Однак логіку в діях влади останнім часом знайти все важче. Сьогодні незрозуміло, що відбувається в державі - наводиться лад чи впроваджується "керований хаос"? Чутки про звільнення Вишиванюка можна сприймати як один із симптомів боротьби цих двох тенденцій. Втім, до роботи в таких умовах Вишиванюку не звикати.
Ігор ДЕБЕНКО, політолог,
Галицький кореспондент
Початок о 14:00.