Хто не отримає виплати за лікарняними під час карантину? ⠀

Карантин є окремим страховим випадком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», тож на час його дії працює особливий порядок видачі листків непрацездатності, які фінансуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Зазначений порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, визначено відповідною Інструкцією, затвердженою наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

 

 
Тому, отримати лікарняний у зв’язку з відстороненням від роботи під час карантину можуть особи, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, при наявності двох умов:
·        ці особи були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями; 
·        у разі неможливості здійснення тимчасового переведення цих осіб за їх згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб. 
У такому випадку листок непрацездатності видається інфекціоністом або лікуючим лікарем згідно з висновком лікаря-епідеміолога територіальної СЕС.
 
Працюючі українці, які «самоізолюються», не отримають виплати від Фонду соцстрахування без явних симптомів ГРВІ або коронавірусу Covid-19.
Це вважається звичайним прогулом.
✅відповідно до ст.113 КЗпПУ - час простою з вини працівника не оплачується.
✅ згідно п.4 ч.1 ст.40 КЗпПУ - трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути РОЗІРВАНІ власником або уповноваженим ним органом лише у випадку прогулу (в т.ч. відсутності на роботі більше 3-х годин протягом робочого дня) без поважних причин!

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

 

Share