Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Перші підсумки деклараційної кампанії-2020 підвели в Надвірнянському управлінні

Початок нового року для податківців та платників податків - це завжди початок чергової деклараційної кампанії минулорічних доходів.

Під час цієї кампанії громадяни, які отримували доходи, що не були оподатковані під час виплати, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2019 рік та сплатити з отриманого доходу 5% або 18% податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору.

 

Перші підсумки декларування минулорічних доходів підвела начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Надвірнянського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Руслана Гриценко.

За словами посадовиці, протягом січня 2020 року 17 мешканців Надвірнянщини та Яремчанщини задекларували свої минулорічні доходи в сумі 425 тис. грн., задекларована сума податку на доходи фізичних осіб склала 21,3 тис. грн. та 6,4 тис. грн. військового збору.

Найбільш активними декларантами першого місяця кампанії декларування є громадяни, які отримали в 2019 році спадщину або майно за договорами дарування.

Руслана Гриценко нагадала, що подати декларацію про майновий стан і доходи можна особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення за 5 днів до закінчення граничного подання та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку.

Також посадовиця зазначила, що громадяни можуть отримати повернення частини податку на доходи за платне навчання, страхування життя тощо. Для отримання податкової знижки їм також необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи.

«Термін подання обов’язкових декларацій за 2019 рік – 30 квітня 2020 року, декларацій на податкову знижку – до закінчення поточного року, - сказала Руслана Гриценко. - Сплатити задекларовані суми податків, необхідно в термін до 1 серпня 2020 року». 

 

Наповнення місцевих бюджетів – актуальна тема зустрічі керівників Надвірнянського управління ГУ ДПС та Переріслянської ОТГ

Нещодавно відбулась зустріч начальника Надвірнянського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області Василя Гнатюка з керівництвом Переріслянської ОТГ. Головною темою проведення зустрічі було обговорення перспектив наповнення місцевих бюджетів в 2020 році, в тому числі за рахунок податку на доходи фізичних осіб.

Як зазначив керівник Надвірнянського управління, надходження податку на доходи фізичних осіб, в основному, залежать від розміру заробітної плати та її своєчасної виплати. В зв’язку з цим наголосив на необхідності дотримання роботодавцями вимог чинного трудового законодавства, в тому числі з легалізації трудових відносин.

Також Василь Гнатюк нагадав керівництву ОТГ про необхідність своєчасного надання актуальної інформації щодо громадян - власників земельних ділянок та громадян і суб’єктів підприємницької діяльності, які отримують дохід від здачі в оренду земельних ділянок. Звернув увагу на необхідності вжиття спільних заходів щодо зменшення заборгованості зі сплати податків до місцевого бюджету.

Крім цього, під час заходу посадовець нагадав про проведення кампанії декларування, розповів про категорії громадян, які зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та запросив керівництво ОТГ активно сприяти деклараційній кампанії.

Також Василь Гнатюк поінформував про зміни у застосуванні РРО. Зокрема зазначив, що з 1 січня 2020 року відбувся офіційний запуск бета-тестування програмного РРО – безкоштовного сервісу, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, та виконує функції: формування, підпису, відправлення та видачу чеків встановленого формату тощо.

 

Share