У Івано-Франківську встановили одразу два рекорди України

 В  час різдвяних свят у столиці Прикарпаття було встановлено одразу два рекорди.   На Вічевому майдані у величезному казані зварили гуцульську страву, а поряд пройшла урочиста хода колядників. Обидва досягнення офіційно зареєстрували у реєстрі рекордів. У підсумку встановлених рекордів вийшло 1420 кг баноша і 660 різдвяних зірок .

Спочатку 11 січня в Івано-Франківську було встановлено гастрономічний рекорд –  зварили 1 тонну 420 кілограмів баношу. Рекорд фіксували фахівці із "Книги рекордів України".

 

Варили банош з 10 години 5 кухарів. Як розповіла шеф-кухарка Олена Жаботинська, для приготування баношу використали 450 літрів молока, 450 літрів води, 240 кілограмів сметани, 60 кілограмів масла та близько 200 кілограмів крупи: "Приготування баношу в таких кількостях є складним, тому що треба багато фізичних зусиль: треба багато мішати, довго, щоб не було грудочок, щоб гарно жир відділився. Рецепт обирали спільно. В усіх 5-ти шеф-кухарів, які варили його, є свої рецепти: рецепти друзів, бабусь, мам. Ми варили щось середнє між маминим і ресторанним баношами. Бо при такій великій кількості є багато кулінарних нюансів". Цією популярною гуцульською стравою пригощали усіх охочих.  Для приготування цієї страви на АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» виготовили спеціальний величезний казан. Розмішувати страву допомагали знаний в Україні стронгмен Назар Павлів та інші силачі. Розпочали готувати страву зранку о 7.00, а вже о 15.00  експерт Національного реєстру рекордів Павло Горішевський зафіксував черговий рекорд і вручив відповідний сертифікат. Але  банош став не єдиним суботнім рекордом в Івано-Франківську.  Так 11 січня в Івано-Франківську встановили іще один рекорд України. Цього разу, в рамках Міжнародного фестивалю «Коляда на Майзлях» містом пройшли люди з найбільшою кількістю різдвяних зірок. Їх було 660, тому було встановлено новий рекорд, який був офіційно зафіксований представниками «Книги рекордів України». В рекордній ході також взяли участь Митрополит Володимир Війтишин спільно з духовенством Івано-Франківської Архієпархії.  Франківці сформували колони і рухатимуться за 4-ма маршрутами: Дорогою люди співали українські колядки, а хода вирушала з чотирьох точок до Вічевого майдану. На завершення Владика Володимир Війтишин подякував усім за участь в події.   

 Досягнення зафіксувала експерт Книги рекордів України Юлія Бичай. Вона зазначила: "Дуже приємно бачити таку велику кількість івано-франківців, які об'єдналися заради фіксації рекорду України, що полягає в масовій масштабній ході з різдвяними зірками та колядою. Учасники ходи, колядуючи, зійшлися з чотирьох сторін до центру міста та зустрілися на Вічевому майдані. У встановленні рекорду України брали участь представники духовенства, культури, освіти, мешканці і гості міста, які й виготовляли різдвяні зірки. Мною зафіксовані наступні результати: загальна кількість зібраних різдвяних зірок - 660 штук. Рекорд України встановлено!".

 

Ніколь Вайт

 

Share