XI Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» пройшов у Івано-Франківську

В Івано-Франківську впродовж п’яти днів, 8-12 січня, на двох локаціях проходив ХІ Міжнародний різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях".  Фестиваль "Коляда на Майзлях" проводиться  для відродження багатогранної духовної спадщини краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвитку духовного вокально-хорового мистецтва; обміну творчими досягненнями мистецьких колективів.

 

Розпочалися святкові урочистості Архієрейською  літургією, яку відслужили  Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин, отці Чину святого Василія Великого,  за участі містян та гостей обласного центру.  Слід зауважити, що гості приїхали не лише з різних куточків Прикарпаття, а й з цілої України та інших країн світу.

Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин у своєму зверненні до присутніх  наголосив : «Радий, що у цей величний рік ми відкриваємо фестиваль «Коляда на Майзлях» та приємно, що він відбувається у нас на Прикарпатті. Цей фестиваль – це наше величезне духовне багатство, яке об’єднує Україну та світ».

 Далі під звуки хорового співу та трембіт розпочалося театралізоване дійство, де цікаво розповіли різдвяну біблійну історію про народження Ісуса Христа. Учасниками цьогорічного заходу стали творчі колективи з різних куточків Прикарпаття, областей й міст України, Латвії, Литви, Румунії та  Польщі. У святкові фестивальні дні колядують церковні, камерні, молодіжні, народні аматорські, дитячі хори, вокальні, струнні та фольклорні гурти. Символом фестивалю стала велика вертепна зірка.

Концертні виступи колядників цього фестивалю відбувалися у церкві Царя Христа монастиря отців Василіан УГКЦ та на Вічевому майдані міста з 9 по 11 січня і завершився великим театралізованим дійством 12 січня.

 Святослав Городоцький

Share