Надвірнянське управлінні ГУ ДПС повідомляє: Про новації у застосуванні РРО на хвилях радіо Надвірна 107,3 Fm

Днями, відбувся прямий радіоефір у студії ТРК Надвірна, на якій йшлося про новації у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій, які набудуть чинності у 2020 році.

У розмові із слухачами прийняла участь завідувач сектору обслуговування платників Надвірнянського управління Марія Модіна.

Вона акцентувала увагу на нововведеннях, які запроваджено законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», зокрема:

 

- про можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО. Таку програму можна буде встановити на будь-який «гаджет», у тому числі на смартфони, перетворивши його таким чином у касовий апарат. Законом визначено, що контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктами господарювання, тобто безкоштовним буде не тільки програмне забезпечення, а і його обслуговування;

- про розширення кола суб’єктів господарювання, які будуть зобов’язані застосовувати РРО (програмні РРО);

- про застосування механізму «кешбек»;

- про деякі фінансові санкції, які будуть застосовуватись за порушення норм законодавства при застосуванні РРО.

 

Податківці Надвірнянського управління роз’яснюють застосування РРО-нововведення

Фахівцями Надвірнянського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській  області на постійній основі проводиться робота, направлена на доведення до суб’єктів господарювання та громадян змін податкового законодавства.

Одним із питань, яким останнім часом цікавляться платники податків – це зміни в застосуванні реєстраторів розрахункових операцій з 01 січня 2020 року.

Так, начальник сектору обслуговування платників Марія Модіна на зустрічі з платниками податків повідомила, що відповідно до норм Законів України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та від 20.09.2019 № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» з 19 квітня 2020 року фізичні особи-підприємці матимуть можливість використовувати як традиційні РРО, так і спеціальні програмні РРО.

Функцію програмного РРО зможе виконувати будь-який пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон), на який встановлено відповідне програмне забезпечення.

Марія Модіна звернула увагу, що вказаними Законами не передбачено використання реєстраторів розрахункових операцій спрощенцям першої групи (річний дохід до 300 тис. грн.), а також фізичними особами, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства.

Вона також повідомила, що з інформацією щодо новацій у сфері застосування РРО, відповідями на питання, які найбільш цікавлять бізнес та громадськість, нормативно-правовими актами, посилання на програмний інтерфейс (АРІ) через який здійснюється взаємодія програмного забезпечення новітніх моделей з інформаційною системою ДПС можна ознайомитися в банері «Новітні РРО», розміщеному на офіційному вебпорталі ДПС.

 

Надвірнянським управлінням за січень-листопад надано майже 13 тисяч адміністративних послуг

Одним із завдань Надвірнянського управління Головного управління ДПС в Івано-Франківській області є здійснення сервісного обслуговування платників податків.

Протягом одинадцяти місяців 2019 року Надвірнянським управлінням надано 12842 адміністративні послуги.

Найбільш запитуваними є:

- послуги з видачі реєстраційного номера облікової картки платника - 9935 послуг, також звертаються з метою отримати відмітку в паспорті громадянина України про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта –6766 послуг;

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій – 801 послуг;

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків – 2398 послуг;

- реєстрація книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку - 576 послуг;

- реєстрація платників єдиного податку –843 послуг;

- надання витягів з реєстру єдиного податку – 790 послуги.

 

145 РРО зареєстровано Центрами обслуговування платників Надвірнянського управління

Центрами обслуговування платників Надвірнянського управління постійно надаються різноманітні адміністративні послуги.

Зокрема, протягом січня - листопада 2019 року працівниками ЦОП зареєстровано 145 реєстратори розрахункових операцій. Протягом листопада п.р.платники податків зареєстрували 15 РРО.

Крім того, зареєстровано понад 800 розрахункових книжок та 168 книг обліку розрахункових операцій.

Нагадаємо: ухвалено Закони України від 20.09.2019 № 128- ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».

За консультаціями з питань новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій можна звернутись до Центру обслуговування платників Надвірнянської ДПІ та Яремчанської ДПІ з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00 годин, у п’ятницю - до 16:45 (перерва з 13:00 до 13:45).

 

 

Надвірнянські пластуни передали Вифлеємський Вогонь податківцям

Вже 10 років українські пластуни щороку зберігають передріздвяну традицію розповсюдження Вифлеємського Вогню Миру-символ миру, любові та єдності.

Вихованці НСОУ Пласт станиці Надвірна з побажанням миру та злагоди передали Благодатний Вифлеємський Вогонь начальнику Надвірнянського управління Василю Гнатюку.

В теперішній час Вифлеємський Вогонь Миру має особливе значення, адже саме мирного неба над головою так довго чекають українці, а ця різдвяна традиція об”єднує всіх українців. Тепло цього вогню зігріватиме податківців та їхні родини.

Василь Гнатюк подякував вихованцям за добру традицію передавати вогонь податківцям Надвірнянщини, за тепло Вифлеємської зірки та пригостив їх солодощами

 

 

Share