Надвірнянське управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє: Надходження до місцевих бюджетів Надвірнянщини з початку року зросли майже на 39 мільйонів гривень

Як повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДПС в Івано-Франківській області, за вісім місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів склали 220,6 млн. гривень, що на 38,9 млн. гривень більше, ніж за відповідний період 2018 року.

Так, на 23,5 млн. гривень збільшилися надходження з податку на доходи фізичних осіб, всього їх надійшло 139,3 млн. гривень. На 8,3 млн. гривень більше, ніж в минулому році, сплатили юридичні і фізичні особи земельного податку та орендної плати. Всього до місцевих бюджетів Надвірнянського району надійшло 28,1 млн. гривень плати за землю.

 

На 4,6 млн. гривень збільшилися надходження з єдиного податку, який сплачують суб’єкти малого підприємництва, загалом надходження склали 20,2 млн. гривень.

 

З початку року бюджет країни отримав від платників Надвірнянщини майже 692 мільйони гривень

За вісім місяців 2019 року платники податків Надвірнянщини спрямували до бюджетів всіх рівнів 691,7 млн. гривень податків і зборів. Ця сума на 57,3 млн. грн. перевищує податкові надходження аналогічного періоду минулого року. Про це повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДПС.

При цьому, надходження податків і зборів до Державного бюджету у порівнянні з 2018 роком зросли на 18,4 млн. грн. Зокрема, від платників плати за користування надрами надійшло 365,4 млн. грн., що на 4,2  млн. грн. більше ніж минулоріч, поступлення  ПДВ склали 32 млн. грн.,що на 7 млн.грн. перевищує надходження аналогічного періоду минулого року. Також на 8,4 млн. грн.  збільшились надходження податку на доходи фізичних осіб та склали 47,3 млн. грн.

До місцевого бюджету за звітний період надійшло 220,6 млн. грн. податків і зборів, що на 38,9 млн. грн. більше, в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Основними бюджетоформуючими платежами є податок на доходи фізичних осіб – 139,3 млн. грн., плата за землю – 28,1 млн.грн., єдиний податок – 20,2 млн. грн. та акцизний податок – 3,1 млн. грн.

Надходження єдиного соціального внеску склали 199,9 млн.грн., що на 24,3 млн.грн. більше ніж минулоріч.

 

Платниками Надвірнянщини сплачено більш як 13 мільйонів гривень на обороноздатність України

З початку 2019 року від платників Надвірнянського району на підтримку армії надійшло 13,4 млн. грн. військового збору.

Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 1,6 млн. грн. Зокрема, у серпні 2019 року надходження склали 1,5 млн. грн., що на 0,2 млн. грн. перевищують поступлення серпня 2018 року.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України, а саме:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

Відповідальними зa утримання (нарахування) тa сплату (перерахування) збору дo бюджету згідно cтатті 171 Податкового кодексу України з доxодів y вигляді заробітної плати є прaцедавець, щo виплачує такі доходи нa користь платника податку, з iнших доходів - податковий агент (для доходів з джерела їx походження в Україні), плaтник пoдатку (для іноземних доходів тa доходів, джерело виплати якиx належить особам, звільненим вiд обов'язкiв нарахування, утримання абo сплати (перерахування) збору дo бюджету).

 

Власники нерухомості Надвірнянщини сплатили до місцевих скарбниць понад 1,5 млн гривень

За 8 місяців 2019 року від платників Надвірнянщини до місцевих бюджетів надійшло 1504 тис грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Проти надходжень за аналогічний період минулого року цей показник збільшився на 707 тис. грн або майже на 33 відсотки.

Юридичними особами сплачено 1504 тис.грн, що на 259 тис.грн. перевищує минулорічні надходження. Надходження від фізичних осіб склали 1352 тис.грн., що на 488 тис.грн більше 8 місяців 2018 року.

У серпні  2019 року платники податків власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів 751 тис. грн. податку на нерухоме майно.

 

До місцевих бюджетів Надвірнянщини надійшло понад 28 млн грн плати за землю

За січень-серпень 2019 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Надвірнянського району надійшло 28,1 млн грн плати за землю. Це на 8 млн 337 тис. грн, або на 42,2 відсотки більше показників за відповідний період 2018 року.

Вагому частку надходжень забезпечили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них надійшло майже 24 млн . 585 тис. грн, що на 8 млн 258 тис. грн більше, ніж торік. Від фізичних осіб до місцевих бюджетів надійшло понад 3млн 504 тис.грн, що на 2 млн 214 тис. грн більше, ніж за січень - липень минулого року.

Нагадаємо, що платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку.

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку.

 

Майже 10000 адміністративних послуг отримали з початку 2019 року платники податків Надвірнянського управління

З початку 2019 року Центрами обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області надано 9758 адміністративних послуг, а саме:

- 4939 громадянам видано картки платника податків, внесено до паспорта громадянина України (у формі книжечки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

- 2228 громадянам видано відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків;

- 627 громадян зареєстровано платниками єдиного податку;

- 546 громадянам надано витяг з реєстру платників єдиного податку;

- 411 фізичним особам-підприємцям зареєстровано книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платника єдиного податку;

- 585 суб’єктам господарювання зареєстровано книги обліку розрахункових операцій;

- 134 суб’єктам господарювання зареєстровано розрахункові книжки;

- 100 суб’єктів господарювання зареєстрували реєстратори розрахункових операцій.

Для оперативного розв`язання проблемних питань, що виникають у платників податків та громадян, працює приймальня громадян. Прийом громадян проводиться відповідно до графіка.

 

 

Share