Інформує - Надвірнянське бюро правової допомоги : «Розірвання шлюбу органом РАЦС»

Інформує - Надвірнянське бюро правової допомоги : «Розірвання шлюбу органом РАЦС»

Якщо є згода від іншого з подружжя на розірвання шлюбу  та немає спільних неповнолітніх дітей ви можете розлучитися   через РАЦС.

При дотриманні вищевказаних умов, розлучення через РАЦС є найпростішим варіантом припинення шлюбу в Україні. Для оформлення розлучення подружжю необхідно звернутися до органу реєстрації актів цивільного стану, за місцем проживання (прописки) одного з них. У РАЦСі потрібно заповнити спільну заяву про реєстрацію розірвання шлюбу .

 

Процедура оформлення розірвання шлюбних відносин через органи державної реєстрації актів цивільного стану займає один місяць. Саме стільки часу, відповідно до ч.2 ст.106 Сімейного кодексу України, відведено подружжю для відкликання заяви. Якщо бажання розлучитися за цей місяць не пропало, чоловік і дружина в призначений день зобов’язані з’явитися до РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу. При підтвердженні намірів, видається відповідне свідоцтво.

Відкликання заяви одним з подружжя анулює можливість розлучення в РАЦСі (судова процедура).

Дата державної реєстрації розірвання шлюбу може бути перенесена на інший день на письмове прохання подружжя, якщо вони з поважних причин не можуть з’явитися в орган державної реєстрації актів цивільного стану в установлений для них термін. Це регламентовано ч. 4 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Важливо: термін перенесення розірвання шлюбу не може перевищувати один рік з дня подання заяви.

Який перелік документів потрібен для розлучення в РАЦСі?

Для зазначеного способу припинення шлюбу необхідні наступні документи:

•             спільна заява подружжя;

•             свідоцтво про шлюб;

•             паспорт.

                У випадку, якщо один із подружжя не бажає розривати шлюб, то розірвання шлюбу здійснюється виключно в судовому порядку.

                              

Отримати додаткові консультації з цього питання та інших правових питань Ви можете звернувшись до відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» за адресою: м. Надвірна , вул. Грушевського, 18, тел.: 2-80-51; 050-71-91-048. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно)

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД

Share