Надвірнянське управлінні ГУ ДФС повідомляє: Від платників Надвірнянщини до бюджету надійшло більш як 600 мільйонів гривень

Платники податків Надвірнянщини у січні-липні поточного року забезпечили надходження до бюджетів усіх рівнів в сумі майже 604 млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року платежі до зведеного бюджету зросли на 55,8 млн. гривень.

До державного бюджету надійшло 413,5 млн. грн., рівень минулорічної сплати перевищено на 21,2 млн. гривень. Зокрема, державна скарбниця отримала 322,2 млн. грн. плати за користування надрами, 41,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, 27,8 млн. грн. податку на додану вартість, 11,9 млн. грн. військового збору.

 

Місцеву казну поповнено на 190,5 млн. грн., це на 34,6  млн. грн. більше, ніж торік.

Також, за сім місяців поточного року платниками сплачено 176,8 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 24,3 млн. грн. більше надходжень минулого року.

 

Більш як 164 мільйон гривень податку на доходи фізичних осіб сплатили платники Надвірнянщини

За сім місяців 2019 року до зведеного бюджету від платників податків, що перебувають на обліку у Надвірнянській ДПІ Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області, надійшло 164032 тисячі гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 277851 тисячі гривень більше у порівнянні з відповідним періодом 2018 року. 

За словами начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василя Гнатюка, податок на доходи фізичних осіб залишається основним джерелом наповнення місцевих бюджетів - його питома вага в загальних надходженнях становить понад 64 відсотки. Так, з початку року місцевий бюджет отримав 122433 тисячі гривень ПДФО, до державного бюджету надходження склали 41588 тисячі гривень.

Нагадаємо, Законом України Розміри мінімальної заробітної плати на 2019 рік затверджені Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 р. N 2629-VIII та встановлено місячну мінімальну зарбітну плату у розмірі – 4173 гривень, а погодинну - 25,13 гривень.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

 

Власники нерухомості Надвірнянщини поповнили місцеві бюджети на понад 2 мільйони гривень

За січень-липень 2019 року власники нерухомого майна Надвірнянщини перерахували до місцевих бюджетів 2105 тис. грн., що на 590 тис.грн. перевищує минулорічні надходження.

Лідерами зі сплати податку на нерухомість є юридичні особи, вони перерахували 1432 тис. грн., фізичні особи сплатили 637 тис.гривень.

Нагадуємо, що платники-юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до фіскальних органів за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичній особі про суму сплати податку контролюючим органом надсилається повідомлення – рішення за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Сума податку має бути сплачена протягом 60 днів з дня отримання такого податкового повідомлення – рішення. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем реєстрації для проведення звірки даних.

 

Роботодавці Надвірнянщини перерахували майже177 мільйонів гривень єдиного внеску

За сім місяців 2019 року платники Надвірнянщини перерахували 176,6 млн.грн. єдиного внеску. Надходження збільшились на 24,2 млн.грн. у порівнянні з минулим роком. Про це повідомив начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС у Івано-Франківській області Василь Гнатюк.

За зауважив посадовець, зростання надходжень єдиного внеску, насамперед обумовлена значним підвищенням стандартів в оплаті праці. Активне інформування громадян про важливість офіційного працевлаштування зі сплатою всіх передбачених законом платежів теж сприяє легалізації ринку праці. Дедалі більше найманих працівників цікавляться відрахуваннями єдиного внеску зі своєї зарплати, розуміючи, що від цього залежить їх майбутнє пенсійне забезпечення. Саме така активна громадянська позиція – це додаткові кошти на соціальні виплати сьогодні та в майбутньому.

 

Цього року платникам податків Надвірнянського управління надано майже 9 тисяч безкоштовних адмінпослуг

З початку 2019 року в Центрах обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області за зверненнями платників надано 8870 адміністративних послуг.

Найактуальнішими запитами серед відвідувачів ЦОПів у цей період стали отримання карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника – 4368 та відомостей з Державного реєстру фізичних осіб (ДРФО) про суму виплачених доходів та утриманих податків 2164.

Разом з тим, свою популярність не втрачають такі послуги як реєстрація платників єдиного податку - зареєстровано 399 платників, надання витягу з реєстру платників єдиного податку – надано 373 таких витягів, реєстрація книг обліку доходів та витрат платників єдиного податку - зареєстровано 252 книги, реєстрація книг обліку розрахункових операцій - зареєстровано 366 книг, реєстрація розрахункових книжок - зареєстровано 112 книжок та реєстрація реєстраторів розрахункових операцій – зареєстровано 60 РРО.

Податківці нагадують, що всі адміністративні та інші послуги надаються відповідно до вимог технологічних карток та нормативних документів, якими керуються фахівці ДФС. Ця інформація, а саме - стандарти надання кожної послуги є у відкритому доступі в розділі «Адміністративні послуги» на субсайті територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області.

 

Share