Надвірнянське управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує: З початку року платники Надвірнянщини сплатили майже 143 млн. грн. податків і зборів

Платниками податків, які знаходяться на обліку в Надвірнянській ДПІ, протягом двох місяців поточного року сплачено до бюджетів усіх рівнів 143 млн.грн. що на 34,7млн. грн перевищує минулорічні надходження. Про це інформував начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк.

До державного бюджету надійшло 92,8 млн. грн., що на 23 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року. Рентної плати за користування надрами надійшло – 68,5 млн. грн., що на 17,4 млн. грн. більше двомісячних надходжень минулого року, податку на доходи фізичних осіб – 10,9 млн.грн., що на 3,6 млн.грн. більше січня-лютого 2018 року, збір по податку на додану вартість склав 7,2 млн. грн., на 0,8 млн. грн. перевищує збір двох місяців минулого року.

 

До місцевих бюджетів надійшло 50,2 млн.грн., що на 11,7 млн.грн більше минулорічного. Найбільшу питому вагу в надходженнях до місцевих бюджетів складає податок на доходи з фізичних осіб –31,8 млн. грн, що на 9,8 млн.грн. більше аналогічного періоду минулого року, плата за землю –5 млн. грн, на 0,5 млн грн. більше двох місяців миулого року, єдиний податок –6,3 млн. грн., що на 1,8 млн.грн. більше показника січня-лютого 2018 року.

 

Платниками податків Надвірнянщини сплачено майже 43 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб

Як повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в області, за січень – лютий 2019 року платники податків Надвірнянського району сплатили до Зведеного бюджету 42,7 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. У порівнянні з відповідним періодом минулого року приріст надходжень склав13,4 млн.гривень.

До місцевого бюджету надійшло майже 31,8 млн. грн., що на 9,8 млн.грн. перевищує минулорічні надходження. У загальній сумі надходжень до місцевого бюджету частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб склала 63 відсотки.

До державного бюджету платниками податків сплачено 10,9 млн.грн. ПДФО, що на 3,6 млн.грн. перевищує надходження 2018 року.

Податківці Надвірнянщини нагадують, що з 01 січня 2019 року розпочалась кампанія декларування, під час якої фізичні особи зобов'язані подати податкову декларацію про отримані у 2019 році неоподатковувані доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Форма декларації про майновий стан та доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 року №556 «Про внесення змін до наказу міністерства фінансів України від 02.02.2015 року №859».

Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: особи, які зобов’язані подати річну декларацію та особи, які мають право подати декларацію. Детальну інформацію можна отримати в Центрі обслуговування платників у м.Надвірна та у м. Яремче.

 

На зміцнення оборони України платники Надвірнянщини сплатили понад 3 мільйони військового збору

Упродовж двох місяців 2019 року платники, які перебувають на обліку в Надвірнянській ДПІ, сплатили 3,1 млн. грн. військового збору. У порівнянні з 2018 роком надходження зросли на 0,7 млн. грн.

Податківці нагадують, що сплата військового збору – це  внесок кожного громадянина для підтримання обороноздатності української армії та встановлення миру в нашій державі.

Військовий збір був введений в Україні з серпня 2014 року як додаткове джерело фінансування і підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення АТО. Ставка збору становить 1,5%.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за нарахування збору до бюджету є роботодавці, що нараховують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків.

Звертаємо увагу, що відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи які зобов’язані подати річну декларацію зобов”язані сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Лише платники єдиного податку не сплачують військовий збір, решта податкових агентів є платниками військового збору.

 

Платникам Надвірнянщини відшкодовано майже 4 мільйони гривень податку на додану вартість

Як повідомив начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в області Василь Гнатюк, протягом двох місяців поточного року платникам податків Надвірнянщини відшкодовано 4 млн.грн. податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума відшкодованого ПДВ на рахунки платників збільшилось на 1,8 млн. грн.

При цьому, за вказаний період платники, які перебувають на обліку в Надвірнянській ДПІ сплатили до бюджету 6,4 млн.грн. податку на додану вартість.

Повідомляємо, що В Електронному кабінеті з'явилася можливість он-лайн доступу до інформації щодо відповідності платника податку критеріям ризиковості, визначених відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних».

 

За два місяці 2019 року страхувальниками Надвірнянщини сплачено майже 50 мільйонів гривень єдиного внеску

З початку року сума надходжень зі сплати єдиного соціального внеску від платників податків Надвірнянського управління ГУ ДФС склала 44,6 млн гривень. Це на 7 мільйонів гривень більше за аналогічний показник січня-лютого минулого року. При цьому динаміка росту надходжень становить майже 19 відсотків.

Окремо звертаємо увагу, що через підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року до 4173 грн, сума мінімального страхового внеску наразі становить 918,06 гривень.

Крім цього, змінилась максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску: з 1 січня 2019 року вона становить 15 розмірів мінімальної заробітної плати і дорівнює 62595 грн, відповідно максимальна місячна сума ЄСВ у 2019 році – 13770,90 гривень (62595 х 22%).

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування (у тому числі ФОП – платники єдиного податку І-ї групи), у 2019 році сплачуватимуть ЄСВ у сумі 918,06 грн (4173 х 22%) за місяць – це мінімальний місячний розмір єдиного внеску.

 

Share