Зустріч представників місії ОБСЄ з Надвірнянським міським головою

20 лютого в Надвірнянській міській раді відбулась зустріч міського голови Зіновія Андрійовича з представниками місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за президентськими виборами в Україні Метью Лємуан та Ольгою Блатаковою, які є довгостроковими спостерігачами в Івано-Франківській області.

Офіційно місія зі спостереження за президентськими виборами в Україні відкрита 6 лютого Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Розгортання місії пройшло за запрошенням України.

 

Місію очолює посол Пітер Тейлер. До складу основної команди входять 17 експертів, що базуються в Києві. До України направлено близько 100 довготермінових спостерігачів, які з 13 лютого розміщені в міжнародних групах по 2 осіб по всій Україні. Крім того, держави-учасниці направлять 750 короткострокових спостерігачів, які прибудуть за декілька днів до виборів.

На даний час спостерігачі проводять зустрічі з представниками державних органів, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадськістю, ЗМІ тощо. У день виборів спостерігачі стежитимуть за відкриттям виборчих дільниць, голосуванням, підрахунком бюлетенів та зведенням результатів голосування.

Наступного дня після виборів, місія разом з парламентськими делегаціями, у тому числі з Парламентської асамблеї ОБСЄ та Парламентської асамблеї Ради Європи, виступить із заявою про попередні висновки. БДІПЛ опублікує остаточний звіт про спостереження приблизно через 8 тижнів після закінчення виборчого процесу.

Представники місії обговорили з міським головою Зіновієм Андрійовичем питання підготовки та організації президентських виборів в м.Надвірна. Зокрема, спостерігачі Метью Лємуан та Ольга Блатакова наголосили, що місія проведе оцінку президентських виборів щодо відповідності до зобов’язань перед ОБСЄ та інших міжнародних зобов’язань і стандартів демократичних виборів, а також національного законодавства. Спостерігачі будуть уважно стежити за проведенням передвиборчої агітації, роботою виборчої адміністрації та відповідних державних органів, законодавством, пов’язаним з виборами, та його імплементацією, медіа-середовищем тощо.

Share