В Надвірній вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого, в м.Надвірна на майдані Т.Г.Шевченка біля стели Героїв Небесної Сотні відбулись заходи, приурочені п’ятій річниці вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Ті холодні лютневі дні назавжди закарбуються у наших серцях нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го. В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як Герої Небесної Сотні.

 

Вшанувати пам’ять Героїв України на майдан прийшли представники районної та міської влад, духовенство, учасники Революції Гідності, учасники російсько-української війни, викладачі та курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, учнівська молодь, представники установ, підприємств, організацій, політичні партії та громадськість.

Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович та заступник  міського голови Олег Йосипенко поклали квіти і лампадки до стели Героям Небесної Сотні і вшанували загиблих хвилиною мовчання. Всечесні отці відправили панахиду за загиблими Героями України.

У своєму виступі міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що сьогодні в День Героїв Небесної Сотні, ми вшановуємо подвиг тих, хто повів за собою суспільство, хто, подолавши страх, пішов на озброєного ворога, хто показав, що українська ідея сильніша за кулі. Небесна Сотня увійшла в пантеон не тільки українських, а й європейських  Героїв. Сила нації – у сильних людях, сильних Духом. У цьому – головна відмінність Революції Гідності: історію творять Особистості, а не маса. Герої Небесної Сотні померли, захищаючи фундаментальні цінності: свободу, права людини, повагу, свободу думки і слова. Своїм героїчним прикладом вони  показали, що саме молоде покоління готове взяти на себе відповідальність за майбутнє нашої держави.

Сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. В ці лютневі дні минають 4-ті роковини Дебальцевського плацдарму, якому передувала тривала оборона і запекла битва, що змінила хід російсько-української війни. За офіційною інформацією під час боїв на Дебальцевському плацдармі загинули 179 українських патріотів.

Спомин про велич наших Героїв Небесної Сотні, Героїв російсько-української війни завжди залишатимуться тим святим дороговказом, який показуватиме правильний шлях не одному поколінню патріотів нашої держави.

До присутніх також звернувся учасник Революції Гідності, депутат обласної ради Василь Сенатович.

Провідний методист РБК Ганна Халак згадала поіменно Героїв Небесної Сотні, вихідців з Прикарпаття та оголосила хвилину мовчання за всіма загиблими Героями України, під час якої учасники заходу відпустили в небо сотню повітряних кульок.

Всі учасники заходу запалювали лампадки біля стели Героїв Небесної Сотні та в скорботі і молитві віддавали шану пам’яті Героїв України. Також прозвучали патріотичні пісні.

Share