Відбувся "круглий стіл" на тему "Історичний шлях до Дня Соборності України"

 

22 січня українці відзначають національне свято – День Соборності України. Цей день увійшов в історію українського народу підписанням Акту Злуки між Українською Народною Республікою та  Західноукраїнською Народною Республікою, який передбачав ліквідацію вікового  роз’єднання східної та західної України. Саме в цей день в залі засідання Надвірнянської районної ради відбувся "круглий стіл" на тему "Історичний шлях до Дня Соборності України".Участь у заході взяли голова районної ради Іван Гурмак, голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, міський голова Зіновій Андрійович, депутати районної ради, голови райдержадміністрації за період незалежності України, голови районної ради попередніх скликань, голови міської ради попередніх скликань, учасники Революції Гідності та російсько-української війни, вояки ОУН-УПА, історики, краєзнавці, курсанти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, вчителів та учнів освітніх закладів, громадськість та представники засобів масової інформації.

 

Захід розпочався з урочистого внесення Державного Прапору України. Хвилиною мовчання учасники "круглого столу" вшанували пам’ять загиблих Героїв України. Всім присутнім в залі продемонстрували фільм про події, коли на площі перед Київською Софією на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР.

З вітальним словом виступив голова районної ради Іван Гурмак, який зазначив, що закладена понад 100 років тому ідея єдності українців є символом і сьогодні. «В цей день хочу побажати усім нам, кожному на своїй праці творити ту історію, яку творили наші предки 100 років тому. Вони не побоялися возз'єднати схід і захід, не побоялися сказати, що ми єдина Соборна Незалежна Українська держава, яка хоче жити та ростити дітей на своїй українській землі. Будьмо єдиними, в єдності сила народу, Боже нам єдність подай».

 Керівництво Надвірнянського району вручили почесні відзнаки «За заслуги перед Надвірнянщиною» міському голові Зіновію Андрійовичу, Богдану Березицькому – депутату обласної ради 2-го скликання, голові районної ради 2-го скликання, голові районної державної адміністрації 1994-1997 рр., Роману Гончаруку – депутату обласної ради 2, 3-го скликань, голові районної державної адміністрації 1997-2002 рр., депутату районної ради 4-го скликання, Василю Хабайлюку – депутату обласної ради 3-го скликання, голові районної ради 3, 4-го скликань, депутату районної ради 6-го скликання. Учасники заходу ділились своїми думками про Соборність України в контексті минулих та сучасних подій. Учні шкіл у вигляді слайд-шоу показували присутнім, як молодь долучаються до державотворення, як підтримують українські традиції та звичаї. Учениця Надвірнянської ЗОШ №4 Анастасія Рудик виконала гімн ОУН-УПА «Зродились ми великої години». А завершився захід урочистим виконанням зведеного хору районного будинку культури (кер. Ярема Павлик) Молитви за Україну — церковного гімну України, «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

Share