День пам’яті Героїв Крут

29 січня, міська та районна влада, духовенство, учасники російсько-української війни, вояки УПА, курсанти та викладачі Прикарпатського військово-спортивного ліцею, студенти Надвірнянького коледжу НТУ, учні шкіл, вихованці та педагоги позашкільних закладів освіти, представники громадських організацій, підприємств, установ, громадськість вшанували пам’ять Героїв Крут.

 

Саме цього дня 1918 року на залізничній станції Крути близько трьох сотень недосвідчених курсантів військової школи, студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з п’ятитисячним професійним російським військом та ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії. Виборюючи право українського народу жити у власній державі, відстоюючи свої переконання, юні добровольці, які ніколи не тримали у руках зброї і навіть не мали елементарної військової підготовки, сміливо пішли на вірну смерть за Україну і віддали найцінніше, – своє життя. Бій під Крутами став справжнім символом відданості справі боротьби за свободу і незалежність української нації.

Заходи, які пройшли у районному будинку культури, розпочались з урочистого внесення Державного Прапору України курсантами Прикарпатського військово-спортивного ліцею та спільного виконання Гімну України. Протопресвітер Надвірнянського Протопресвітеріату отець Андрій Бакота та Декан Надвірнянського Деканату ПЦУ Митрофорний Протоієрей Олег Траско  провели спільну молитву за Україну. Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Крут, Небесної Сотні та всіх, хто поліг за Україну.

В знак пошани Героїв України зі сцени звучали патріотичні пісні та вірші у виконанні Тетяни Некрас, Лесі Гайдаш, Анастасії Рудик, Христини Юрчило, вокального ансамблю та дуету Надвірнянського коледжу НТУ, тріо Надвірнянської дитячої музичної школи, чоловічого ансамблю с.Гвізд. Глядачів особливо вразила пісня – гімн ОУН-УПА «Ой, у лузі червона калина» у виконанні хору Надвірнянського РБК під керівництвом Яреми Павлика та муніципального народного аматорського оркестру народної музики Сергія Орла «Аркан» під керівництвом Володимира Остап’юка.

Share