Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує: Розрахунки із бюджетом необхідно провести не пізніше 28 грудня 2018 року

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє, що Національний банк України визначив порядок роботи банківської системи та регламент роботи системи електронних платежів (СЕП) у період новорічних і різдвяних свят.

Так, розрахунки будуть здійснюватися за таким графіком:

- 27, 28 грудня 2018 року СЕП працюватиме в режимі продовженого банківського дня - на дві години.

- 29 грудня 2018 року до 13.00 у СЕП можуть здійснюватися лише платежі між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані до НБУ та органів Державної казначейської служби України. НБУ та органи Державної казначейської служби можуть здійснювати платежі на адресу всіх учасників СЕП. Банківський день у СЕП закінчується о 15.00.

 

- 30, 31 грудня 2018 року, 1, 5, 6 та 7 січня 2019 року СЕП, система електронної НБУ, депозитарій НБУ, Система СЕРТИФ, Автоматизована інформаційна система "Реєстр договорів з нерезидентами 2" не працюватимуть.

- 2 січня 2019 року банки працюватимуть без клієнтів і забезпечуватимуть комплекс робіт, пов’язаних із початком нового звітного року. Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день не здійснюватимуться.

- 3, 4 та з 8 січня 2019 року СЕП і банківська система України працюють у звичайному режимі.

З метою вчасного надходження коштів до бюджету, недопущення податкового боргу, рекомендуємо здійснити всі необхідні податкові платежі не пізніше 28 грудня 2018 року.

 

Статусу підприємця можна «позбутися» лише відвідавши державного реєстратора

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області інформує: фізичні особи – підприємці (ФОП) втрачають статус підприємця лише з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою. 

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, підприємець повинен подати сам за себе звіт за формою №Д5 із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. При цьому термін сплати зобов’язань, визначених ФОП, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Зняття з обліку ФОП фіскальними органами здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

 

Перехід на спілкування з контролюючими органами в режимі online -вимога часу

Фахівці ДФС активно пропагують серед платників податків застосування в їх діяльності сучасних інформаційних технологій. А враховуючи рівень доступності електронних сервісів ДФС, виконання податкових зобов’язань  та взаємодію з фахівцями фіскальних органів  варто перевести в електронний формат.

Центри обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області забезпечують на якісному рівні весь передбачений чинним законодавством перелік адміністративних та інших послуг. Але в період подання звітності чимало наших підприємців відкладають візит до податкової інспекції на останній день, щоб подати паперові звіти. Тож, ми переконуємо представників бізнесу звітуватися перед ДФС в електронному форматі через Електронний кабінет платника. Кожен має можливість створити в цьому сервісі своє персональне захищене робоче місце, спілкуючись з фіскалами дистанційно та у зручний час.

«Оскільки більшість наших підприємств оцінили переваги  Електронного кабінету платника та активно використовують його в роботі, ми переконуємо представників малого бізнесу теж контактувати з ДФС за посередництвом сучасних інформаційних технологій. Інтернет-зв'язок нині доступний  кожному, тож краще заздалегідь отримати посилений сертифікат ключа електронного цифрового підпису, зареєструватися в Електронному кабінеті платника та не витрачати час в період подання звітності у черзі», - підкреслив начальник Надвірнянської ДПІ Богдан Нагорняк. 

Отож, в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області радять платникам податків електронний формат звітування. Щоб зареєструватися в Електронному кабінеті платникам треба здійснити наступні дії.

По-перше,  отримати безоплатно в Акредитованому центрі сертифікації ключів електронний цифровий ключ. З особливостями роботи Акредитованого центру сертифікації ключів та процедурою отримання ключа електронного цифрового підпису можна ознайомитися за посиланням https://acskidd.gov.ua/.

Другий крок: зареєструватися в Електронному кабінеті за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua/ або будь –якій  іншій системі з подання звітності.

Допомогу щодо роботи в Електронному кабінет можна отримати в нтрах обслуговування платників, з графіком роботи яких можна ознайомитися за посиланням http://vl.sfs.gov.ua/okremi-storinki/arhiv/73223.html.                                       

Звертаємо увагу платників податків, що прийом звітності у Центрах обслуговування платників відбуватиметься винятково відповідно до вимог ст.49  Податкового кодексу України. Тобто, податкову декларацію, розрахунок, звіт повинен подавати платник податків особисто або уповноважена на це особа.

 

Внесено зміни до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області  звертає увагу, що 14 грудня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842, яким затверджено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, зокрема:

- поле 9 заголовної частини декларації «Особливі відмітки» доповнено новою категорією «платника єдиного податку». Таким чином, тепер при виконанні функції податкового агента резидентом - фізичною особою, який перераховує кошти нерезиденту, такий податковий агент має можливість перераховану та сплачену суму податку з доходу нерезидента задекларувати у податковій декларації з податку на прибуток підприємств;

- додаток ЗП до рядка 16 ЗП декларації доповнено новим рядком 16.5 «Сума сплаченого за поточний податковий (звітний) період акцизного податку за зареєстрованими акцизними накладними на важкі дистиляти (газойль), що класифікуються у товарних підкатегоріях 2710 19 43 00, 2710 19 46 00, 2710 19 47 10 згідно з УКТ ЗЕД, якщо вони були використані для транспортних засобів, що класифікуються у товарних підкатегоріях 8602 10 00 00, 8704 10 10 10 згідно з УКТ ЗЕД. Залишок суми, не врахований у зменшення за поточний податковий (звітний) період, не зменшує податок на прибуток у наступних податкових (звітних) періодах (пункт 15 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України)»;

- додаток РІ до рядка 03 РІ декларації, в якому згруповані всі різниці, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат, передбачені Податковим кодексом України з посиланням на відповідні норми, викладено у новій редакції.

 

Єдиний соціальний внесок для ФОП – роботодавців, у яких працюють особи з інвалідністю, зменшено

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області   повідомляє, що з 1 січня 2019 року фізичні особи підприємці будуть застосовувати ставку єдиного соціального внеску, до заробітної плати осіб з інвалідністю, у розмірі 8,41% .

Зміни  до частини тринадцятої статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"  внесено Законом України, від 23.11.2018,  № 2628-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів.

Нагадуємо, що згідно з чинною редакцією Закону про ЄСВ ставка єдиного внеску 8,41%, до заробітної плати осіб з інвалідністю, поширюється тільки на юридичних осіб. А фізичні особи - підприємці сплачують ЄСВ за загальною ставкою 22%.

 

Закінчується рік – не забудьте зробити річний перерахунок правильності нарахування ПДФО

Порядок проведення перерахунку сум доходів та наданих податкових соціальних пільг встановлений п. 169.4 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Відповідно до п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Перерахунок полягає в уточненні виплачуваних протягом року місячних доходів з урахуванням сум, які були нараховані безпосередньо за відповідні звітні місяці (відпускні, лікарняні тощо). Уточнені місячні оподатковувані доходи розраховуються кожний окремо як об’єкти оподаткування

 Роботодавець платника податку зобов’язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених п.п. 169.2.3 п. 169.2  ст. 169 ПКУ (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги);

під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

 Відповідно до п.п. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 ПКУ роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги. Згідно з  п.п. 169.4.4 п. 169.4 ст. 169 ПКУ якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.    

Результати проведеного перерахунку сум доходів, нарахованих (виплачених) платнику податку, податковий агент відображає в податковому розрахунку за формою  1ДФ, форму та порядок заповнення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 N 4, в тому кварталі, в якому проведено такий перерахунок.

Отже, роботодавці при нарахуванні заробітної плати за грудень мають зробити річний перерахунок правильності нарахування ПДФО та відобразити результати проведеного перерахунку у звітності  за формою 1ДФ.

 

Нагадування платникам ЄСВ про обов’язкові реквізити, які зазначаються у Звіті з ЄСВ.

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області і нагадує, що процедура, форма, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт з ЄСВ) до органів ДФС визначені Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами (далі – Порядок).

Зокрема, п. 6 підрозділу ІІ Порядку передбачено обов’язкові реквізити, які мають зазначатися у звітності з ЄСВ:

■ тип форми («додаткова», «початкова», «ліквідаційна», «скасовуюча», «призначення пенсії»);

■ звітний період, за який подається Звіт з ЄСВ;

■ повне найменування (прізвище, ім’я, по батькові) страхувальника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, а також інші категорії страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»;

■ код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

■ код основного виду економічної діяльності;

■ клас професійного ризику виробництва (у разі подання Звіту з ЄСВ за період до 01 січня 2016 року);

■ місцезнаходження (місце проживання) страхувальника;

■ код органу доходів і зборів, до якого подається Звіт з ЄСВ;

■ дата подання Звіту з ЄСВ;

■ ініціали, прізвища, податкові номери або серії та номери паспортів посадових осіб страхувальника;

■ середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період (за наявності);

■ кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності);

■ облікова кількість штатних працівників (за наявності);

■ кількість створених нових робочих місць у звітному періоді (за наявності);

■ підписи страхувальника – фізичної особи та/або посадових осіб страхувальника, засвідчені печаткою страхувальника (за наявності).

Зазначені реквізити мають бути обов’язково заповнені в усіх таблицях додатків до Звіту з ЄСВ, де вони передбачені.

Звертаємо увагу, що електронна форма Звіту з ЄСВ, яка подається на електронних носіях, має бути ідентичною Звіту з ЄСВ на паперових носіях.

Звіт з ЄСВ страхувальником має подаватися у повному обсязі. Звіт з ЄСВ, складений з порушенням вимог Порядку, у тому числі без обов’язкових реквізитів, та поданий без необхідних таблиць, не вважається Звітом з ЄСВ і вважається таким, що не подавався.

Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт з ЄСВ, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.

 

В новий рік з новими розмірами штрафів за використання праці неналежно оформлених працівників

У Надвірнянському управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області звернули увагу. Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» встановлено мінімальну заробітну плату з 1 січня 2019 року – 4173 грн. А, отже, зростуть і розміри штрафів за використання нелегальної праці.

Згідно із законодавством про працю, юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку в разі фактичного виконання роботи цілий день або виплату заробітної плати в «конверті» сплатять 125 190 гривень (тобто 30 мінімальних зарплат).

Порушення встановлених державою гарантій оплати праці та недотримання пільг і гарантій, визначених спеціальними законами України, обійдеться у 41 730 гривень (10 мінімальних зарплат).

За порушення термінів виплати заробітної плати та інших платежів (більше ніж за один місяць) і виплату заробітної плати та інших платежів не в повному обсязі тепер доведеться сплатити 12 519 гривень (3 мінімальні зарплати).

Інші порушення законодавства про працю (ненадання відпустки, невірне ведення табеля тощо) – 4173 гривні (1 мінімальна зарплата).

Також, згідно зі статтею 41 КУпАП за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника підприємства накладається штраф від 8,5 до 17 тисяч гривень.

За недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати «в конверті», працедавцю загрожує 417 300 гривень штрафу.

 

З метою використання права на податкову знижку декларацію слід подати по 29 грудня 2018

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадує платникам податків,  що згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу, платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року, тобто, на повернення частини податку на доходи фізичних осіб, сплаченого із заробітної плати. Для реалізації права на податкову знижку потрібно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи  до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

 

Share