Звернення Надвірнянського міського голови з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Звернення Надвірнянського міського голови з нагоди 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки

Дорога надвірнянська громадо!

1 листопада минає 100-річчя визначної дати героїчної боротьби українського народу за свою незалежність – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки.  Ця рішуча спроба – створити на етнічних українських землях власну вільну державу, свідчить про незбориму силу духу, волелюбність, прагнення до свободи і бажання жити в єдиній соборній самостійній державі. Утворивши ЗУНР, Українська Національна Рада звернулась до українського народу словами: «Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі! Віднині ти господар своєї землі, вільний громадянин Української держави!». Ще раз було заявлено всьому світові, що український народ – законний господар своєї землі і буде боротись за незалежність та свободу України.

 

Західноукраїнська Народна Республіка проіснувала недовго, але навіть за такий короткий термін українці зуміли підняти національний дух та засвідчити свою високу національну ідейність. Логічним результатом діяльності ЗУНР стало проголошення 22 січня 1919 року Акту Злуки українських земель, що відзначається нині на державному рівні  як День Соборності України.

Вшановуючи пам’ять творців Західноукраїнської Народної Республіки, ми повинні усвідомити, що подвиги Героїв України – це не просто наша історія, це – приклад для кожного, хто серцем вірний своїй Батьківщині.  З крові й жертв національної боротьби народилася Незалежна Україна. І зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед минулими поколіннями, які були джерелом української державності і залишили нам у спадок незламність духу та самовіддану любов до України. Тож нехай звитяга та героїзм незламних борців за волю України гуртують нас до перемоги і дають наснагу задля утвердження Української Самостійної Соборної Держави, про яку мріяли і за яку віддавали свої життя цілі покоління Героїв!

 

 Слава Україні! Героям Слава!

Міський голова                                                   

 Зіновій  Андрійович

Share