Звернення Надвірнянського міського голови з нагоди Дня захисника України, 76-ї річниці створення УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва

14 жовтня, у величне храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці,  ми вшановуємо всіх, хто з честю несе високе звання Захисника України. І це невипадково, адже як для українських козаків та воїнів Української Повстанської Армії Богородиця стала Покровителькою, так і сьогодні під її Покров стають новітні Герої України. Цей день поєднав невмирущі християнські та славетні героїчні традиції українського народу, став символом нерозривного зв’язку усіх поколінь, хто обороняв та сьогодні обороняє нашу рідну землю.

 

День захисника України – це свято кожного, хто усвідомив свою причетність до нескореної та духовно багатої нації. Сьогодні ми розуміємо всю глибину слів, які чули сотні й сотні разів: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми – браття козацького роду». Саме незламний козацький дух та глибока віра віками формували витривалий характер українців, давали наснагу в боротьбі за свободу. А українське козацтво до тепер залишається гордістю нашого народу, душею України, символом мужності, незламності духу та непохитності віри.

Це свято є нагодою ще раз зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які славетними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу і незалежність. Загартована роками історичних лихоліть та поневірянь, українська нація щоразу в кожному поколінні народжувала Героїв, котрі піднімались на боротьбу, жертвували власним життям, виборюючи перемогу. Одним із найвеличніших прикладів жертовного служіння українській нації є Українська Повстанська Армія, яка золотими літерами вписана в скрижалі історії України і назавжди залишиться в пам’яті нашого народу. І ті виклики, які сьогодні постали перед нашою державою, народили нове покоління Героїв, які, перейнявши звитягу боротьби минулих поколінь, проявляючи неабияку мужність, відвагу та героїзм, виборюють майбутнє, про яке мріяли та віддавали життя вояки УПА,  Герої Небесної Сотні і тисячі патріотів, імена яких нам і досі не відомі.

Сьогодні ми схиляємо голови перед тими, хто довів високе звання Захисника власною кров’ю і доземно вклоняємось тим, хто заплатив за це своїм життям. Вшановуємо міцність духу наших славних предків та пишаємось хоробрістю сучасних героїв – захисників української землі! У цей величний день у спільній молитві просімо Пресвяту Богородицю, щоб покрила своїм омофором український народ та наше військо, повсякчас підтримувала усіх наших захисників та подарувала Україні такий довгоочікуваний мир. А безсмертні подвиги Героїв України нехай додають всім нам сили йти накресленим шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!       ГЕРОЯМ СЛАВА!

 

 Надвірнянський міський голова  Зіновій Андрійович

Share