Євген Настенко - Електронний облік деревини наблизить нас до європейських принципів і культури

Євген Настенко - Електронний облік деревини  наблизить нас до європейських принципів і культури

Найбільш цінним ресурсом Яремчаншини є природа -  гори, природні ландшафти, річки та озера і найціннішим багацтвом є ліси. В Карпатах це в основному хвойні породи,  які мають великий попит на ринку деревини. Часто можна натрапити на публікації про різного роду зловживання у цій сфері. Також не останню роль у  скороченні зелених насаджень на думку екологів є різного роду хвороби. Перш за все, б’ють на сполох і говорять про вимирання дерев і знищення цілих лісів екологи.

Важливим аспектом цієї проблеми є хвороби дерев, за цим потрібно постійно слідкувати і вирубувати хворі дерева, адже інакше може вимерти цілий ліс. Проте, найбільше захисників навколишнього середовища турбує масове вирубування здорових дерев. «На щастя, дерева дуже не хворіють, бувають, звичайно, випадки, але це не головна проблема. В нас є проблема з незаконною вирубка лісів.  В минулому році на Яремчанщину прибув десант представників так званих «Народних дружин». Ці умовно кажучи добродії намагались допомогти місцевим мешканцям боротися з незаконними рубками лісу. Але «допомога» вище згаданих «добродіїв» не була сприйнята місцевими мешканцями і гості поїхали очевидно пропонувати свої послуги в інші регіони України.

Свою думку про те , як потрібно реагувати на дану проблему у розмові з журналістом нашої газети висловив член виконавчого комітету Яремчанської міської ради Євген Настенко.

« Для того, щоб боротися з незаконною рубкою лісу , в Україні слід  ефективно використовувати електронний облік сировини, або ж чіпування. Таким чином можна відслідковувати перевезення деревини не лише по країні, а й за кордоном. Для чіпування використовують спеціальні бірки зі стійкого чорного пластику з унікальним штрих-кодом, який надійно захищений від підробок. Таким чином фіксують усі необхідні відомості про деревину: породу, назву , сорт, довжину, діаметр та об’єм спиляного дерева, а також дані про особу і лісогосподарське підприємство, які її заготовили. Такий досвід використовується в Євросоюзі. У нас він застосовується не завжди ефективно, тому маємо певні проблеми. Хочу зауважити, що місцеві мешканці, підприємці, всі  хто  задіяні у готельному бізнесі та наданні туристичних послуг,  чудово розуміють, що зелені Карпати основним багатством Яремчанського регіону та запорукою його розвитку та благополуччя людей які проживають на цій території. У нас на Яремчанщині у середовищі активного громадянського суспільства є чітке розуміння того, що за всіма процесами повинен бути громадський контроль. В минулому році були зроблені перші кроки для об’єднання активних, здорово мислячих громадян, представників різних сфер господарювання та місцевої влади. На сьогоднішній день процеси, які в майбутньому дадуть можливість Яремчанщині ефективно розвиватися в усіх сферах в тому числі і щодо збереження навколишнього природного середовища. Адже ліси та природні ландшафти є запорукою успішного розвитку Яремчанщини у сфері туризму, - зазначив член виконавчого комітету Яремчанської міської ради Євген Настенко.

Спілкувався Всеволод Кисілевський

газета "Життя Прикарпаття"

Share