Ой, на Івана, та й на Купала

 

6 липня, в Надвірнянській міській зоні відпочинку ім.Н.Яремчука, відбулось традиційне святкування Івана Купала за організації та фінансової  підтримки Надвірнянської міської ради та за сприяння Надвірнянської РДА і Надвірнянської районної ради. На свято завітали представники районної та міської влад, художні колективи Надвірнянщини, мешканці та гості міста. Колективи аматорської творчості районного будинку культури підготували культурно-мистецьку програму  «Ой, на Івана, та й на Купала».

 Надвірнянський міський голова у своєму виступі зазначив, що в нашому місті вже за доброю традицією вкотре проходить святкування одного з найколоритніших свят  Івана Купала, в якому вдало переплелися народні і християнські традиції. Ті прадавні традиції дійшли до наших днів і наше сучасне покоління повинно їх відроджувати та свято берегти, адже це наша українська самобутня культура. Зіновій Андрійович привітав всіх з великим християнським святом – Різдвом Івана Хрестителя, та всіх, хто має ім’я Іван та Іванна. В свою чергу ведучі свята висловили особливу подяку міському голові за постійну підтримку та допомогу у проведенні подібних свят.

Під час урочистостей перший заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець та міський голова Зіновій Андрійович нагородили медалями  юнацький склад ФК «Бескид» (Надвірна), які вибороли 3-тє місце у чемпіонаті області. Президент «Бескиду», депутат Надвірнянської міської ради Олег Даців, тренер Олег Тищук та капітан команди висловили подяку гравцям клубу, а також всім, хто сприяє розвитку спорту, зокрема футболу, на теренах нашого міста та району.

Захід продовжився святковим концертом, в якому взяли участь фольклорно-етнографічний колектив «Шовкова косиця» (керівник Олена Яченко), колективи та виконавці м.Надвірна, с.Гвізд, Молодків та ін. Всі присутні мали можливість брати участь у різноманітних конкурсах, іграх та забавах, які особливо полюбляє молодь. Дівчата плели та пускали на воду вінки. Вже за доброю традицією ввечері розпалили Купальську ватру. Найсміливіші хлопці та дівчата перескакували через багаття, за що отримували призи. А на сцені гості свята мали можливість почути пісні у виконанні гурту «Полюс».

 

Share