Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляє

До бюджетів усіх рівнів на Надвірнянщині зібрано більш як 356 мільйонів гривень податкових платежів

Як повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в області, внесок Надвірнянських платників податків до держбюджету та місцевих скарбниць за підсумками 5 місяців 2018 року склав 356,1 мільйона гривень податкових платежів. Це на 26,3 мільйона гривень більше ніж за аналогічний період минулого року.

До державного бюджету зібрано 249 мільйонів гривень, що на 4,7 мільйона гривень більше минулорічного. Найбільший ріст платежів до держбюджету відбувся за рахунок сплати плати за користування надрами -195,6 мільйона гривень, що на 1 мільйон гривень перевищує надходження минулого року. Податку на доходи фізичних осіб надійшло 21,4 мільйона гривень, або на 1,7 мільйона гривень більше, ніж торік. Третім за величиною наповнення бюджету став податок на додану вартість - 16,5 мільйона гривень, ріст до минулого року – 0,5 мільйона гривень.

 

Надходження військового податку перевищили 7,0 мільйонів гривень, або додатково до 2017 року більше 1 мільйона гривень.

За п’ять місяців цього року місцеві бюджети отримали  понад 107 мільйонів гривень податкових платежів, надходження зросли в порівнянні з січнем - травнем минулого року на 22,1 мільйона гривень.

Так, з доходів платників надвірнянщини до місцевого бюджету сплачено 68,1 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб, що на 9 мільйонів гривень перевищує минулорічні надходження. Землекористувачі та землевласники заплатили 11,4  мільйонів гривень, що на 1,4 мільйона гривень більше січня-травня 2017 року. «Спрощенці» та сільгоспвиробники збагатили місцеві бюджети на 9,7 мільйонів гривень, що 1,7 мільйона гривень більше минулорічного.

 

Більше 11 мільйонів гривень плати за землю надійшло до місцевих бюджетів Надвірнянщини

З початку року власники землі та землекористувачі, які перебувають на обліку в Надвірнянській ОДПІ, перерахували до місцевих бюджетів 11386,9 тис. грн. плати за землю. 

Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю (91%) сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі – юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 10327,6 тис.грн., що на 1352,8 тис.грн. більше минулорічного.

Підприємці та громадяни перерахували 1059,4 тис. грн., що на 9,2 тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року.

Податківці нагадують, що плата за землю є однією зі складових податку на майно. Вона у повному обсязі зараховується до місцевих бюджетів. Тож від своєчасності її перерахування залежить розвиток місцевих громад та вирішення їх соціально-економічних питань.

 

На Надвірнянщині цьогорічні надходження склали майже 17 млн.ПДВ

За підсумками січня-травня 2018 року від платників Надвірнянщини, надійшло 16,6 млн. гривень податку на додану вартість. Цьогорічні надходження ПДВ перевищили показник аналогічного періоду попереднього року на 5,4 млн. гривень.

При цьому, станом на 01.06.2018 платники Надвірнянщини отримали на розрахункові рахунки 6,7 млн. гривень бюджетного відшкодування ПДВ, у минулому році ця сума склала 5,3  млн. гривень.

Податківці  нагадують, що з 1 червня 2018 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.03.2018 № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21» (далі – Наказ № 381), яким внесено зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та порядку її заповнення та подання.

Звертаємо увагу, оновлені форми додатків до декларації платники ПДВ мають застосовувати при звітуванні за червень 2018 р. (для платників, що застосовують квартальний звітний (податковий) період, - за ІІ квартал 2018 р.

 

Майже 10 млн. грн. єдиного податку сплатив малий бізнес Надвірнянщини

Впродовж січня–травня п.р. платники Надвірнянщини перерахували до місцевих бюджетів 9,7 млн. грн. єдиного податку, що на 1,8 млн. грн. більше, ніж за такий же період минулого року.

При цьому, 7,8 млн. грн. сплатили фізичні особи - підприємці, що на 1,4 млн. грн. більше минулорічних надходжень та 1,8 млн. грн. – юридичні особи, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, що на 0,3 млн грн. більше січня-травня минулого року.

Сільгосвиробниками протягом п»яти місяців 2018 року сплачено 53 тис.грн.

За словами податківців, за обсягом наповнення місцевих бюджетів серед податкових надходжень єдиний податок є третім після податку на доходи фізичних осіб та земельного податку.

 

Власники нерухомості вже сплатили більш як800 тисяч гривень

Упродовж пяти місяців цього року платники податку на нерухоме майно перерахували до місцевих бюджетів Надвірнянщини 833,4 тис. грн., що на 201,1 тис. грн., або майже на третину більше, ніж минулого року. Власники квадратних метрів – юридичні особи наповнили місцеві бюджети на 780 тис. грн., а громадяни – 53,4 тис. грн.

В Надвірнянському управління ГУ ДФС в області нагадують, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем проживання для проведення звірки даних.  

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

Як відомо, платники – фізичні особи у 2018 році сплачуватимуть податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2017  рік за ставками, які застосовувались при розрахунку податку минулого року. До 1 липня 2018 року за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) буде направлено податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Більш як 7 мільйонів гривень військового збору з доходів платників Надвірнянщини надійшло до держбюджету

За січень-травень 2018 року платниками Надвірнянського управління до держбюджету спрямовано 7261 тис. грн.  військового збору.

За словами податківців, внесок платників Надвірнянщини на підтримку національної армії перевищує аналогічні показники минулого року на 1073 тис.грн.

Цей ріст зумовлений не лише підвищенням стандартів в оплаті праці, а й пильною увагою представників органів влади та контролюючих структур до питання легалізації праці.

Податківці нагадують, використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин та виплата заробітної плати в «конвертах» є порушенням чинного законодавства про працю.

 

 

 

Share