У Надвірній відзначили День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом

Україна вже четвертий рік поспіль відзначає 8 і 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення, вшановуючи пам’ять всіх жертв найжорстокішої в історії людства Другої світової війни 1939—1945 років.

Сьогодні, 8 травня, в м.Надвірна на майдані Шевченка відбулись заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участі представників районної та міської влад, духовенства, учасників АТО, вояків ОУН-УПА, учасників Другої світової війни, викладачів та курсантів Прикарпатського військово-спортивного ліцею, викладачів та студентів Надвірнянського коледжу НТУ, вчителів, учнів загальноосвітніх шкіл, громадських організацій, підприємств, установ, громадськості.

 

Захід розпочався зі спільного  виконання Державного Гімну України та покладання квітів до символічної могили «Борцям за волю України», Обеліску Слави та могили Невідомого солдата. Голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак та міський голова Зіновій Андрійович вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів до стели Героїв Небесної  Сотні.

Всечесні отці відправили панахиду за жертвами війни та воєнних злочинів, скоєних у роки Другої світової війни. В історичній довідці викладач-методист Надвірнянського коледжу НТУ, член НСЖУ Володимир Свягла навів страшні цифри людських жертв, які понесла Україна під час війни, зупинився на найважливіших історичних подіях того часу, на наголосив на вагомому внеску українського народу в перемогу над нацизмом.

Міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що 8 травня – це день пам’яті про всі жертви тієї страшної війни, а 9 травня – це день вшанування тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих, хто з національною ідеєю в серці боровся за цілковите звільнення України від комуністичного та фашистського агресорів, та тих, хто нині боронить нашу свободу і незалежність. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців в перемозі у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про героїв національно-визвольних змагань, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних в ці роки комуністичним та нацистським режимами, а також сучасних Героїв Небесної Сотні та Героїв російсько-української війни.

У вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової та російсько-української війн, а також Героїв України, які поклали життя за свободу і незалежність нашої держави Зіновій Андрійович оголосив хвилину мовчання.

Share