В Надвірнянському коледжі НТУ відкрили меморіальну дошку загиблому Герою російсько-української війни Павлу Ільчуку

2 травня, на фасаді Надвірнянського коледжу НТУ відкрили меморіальну дошку Павлу Ільчуку, випускнику автомеханічного відділення, який 20 липня 2014 року загинув поблизу Луганського аеропорту під час виконання свого патріотичного обов’язку – захисту територіальної цілісності незалежної України.

Вшанувати пам’ять Героя прийшли батьки, рідні, побратими, друзі, учасники АТО, волонтери, представники районної та місцевої влад, духовенство, керівництво, викладачі та студенти коледжу, представники громадських організацій.

Павло Ільчук з с. Вороненко, Яремчанської міської ради, з дитинства мріяв стати військовиком. Після закінчення Надвірнянського автодорожнього коледжу його призвали до лав Збройних сил України, по закінченні строкової служби лишився контрактником. Старший розвідник, 8-й окремий полк спеціального призначення, здійснював конвоювання та охорону блокпостів. Павло Ільчук два тижні не дочекав до свого 23-го дня народження – загинув 20 липня 2014-го під час мінометного обстрілу в районі аеропорту Луганська.

 

14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Відкрили пам’ятну дошку батьки загиблого бійця Марія Степанівна та Микола Васильович. Отець Богдан Михайлина та Сестри Служебниці провели панахиду та освятили меморіальну дошку. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглого на війні Павла Ільчука та всіх загиблих Героїв України, які віддали своє життя у боротьбі за свободу та незалежність нашої держави.

Мати загиблого бійця Марія Степанівна поділилась спогадами по свого сина. Представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в області Володимир Веркалець висловив слова подяки директору коледжу Ростиславу Нагорному, викладачам та студентам навчального закладу, а також всім, хто долучився до відкриття меморіальної дошки.

Вшанували пам’ять Героя також голова Надвірнянської РДА Олександр Кеніз, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак та міський голова Зіновій Андрійович. Міський голова у своєму виступі наголосив, що подвиг Павла Ільчука і подвиги всіх Героїв, які загинули, захищаючи нас від російського окупанта, гідні для наслідування прийдешніми поколіннями. Їхня мужність та самопожертва надихають нас, додають сил та наснаги йти в перед і перемагати. Міський голова подякував батькам Павла за те, що виховали патріота та справжнього захисника України і наголосив, що відкриття меморіальної дошки  – це не тільки увіковічення пам’яті Героя, який поліг у боротьбі за незалежність нашої держави, а й нагадування про те, хто виборює нам  мир та дає можливість будувати нову Україну.

Своїми спогадами про загиблого Героя ділились і побратими, які несли з ним службу на Сході України. Від студентів коледжу звучали вірші та пісні, присвячені Павлу Ільченку.

Світлий спомин про мужнього захисника своєї Батьківщини назавжди залишиться в наших серцях.

Share