Тепер досвід польських колег переймають інспектори Укртрансбезпеки з регіонів

Співробітництво з ЄС, його органами та інституціями визначено пріоритетним напрямом у міжнародній діяльності Укртрансбезпеки. На глибоке переконання Голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка, співпраця з ЄС – це не тільки робота над імплементацією директив і регламентів, а й організація, проведення заходів, які мають на меті навчання персоналу, як теоретичне, так і практичне, і є запорукою запровадження високих безпекових стандартів та забезпечення ефективної системи контролю за їх дотриманням.
І якщо минулого року Державна служба України з безпеки на транспорті долучилася до теоретичних навчань персоналу, які проводили колеги з країн Євросоюзу, то 2018 рік став роком переходу у практичну площину співпраці.

 

Від початку року інспектори Укртрансбезпеки вже неодноразово мали нагоду попрацювати в рамках проекту Twinning "Підтримка у підвищенні безпеки перевезення небезпечних вантажів мультимодальним транспортом в Україні", що фінансується ЄС, зі своїми колегами з країн Євросоюзу. Місія передбачала як теоретичні, так і практичні заняття інспекторів, які здійснюють заходи державного контролю на автомобільному, залізничному транспорті, при перевезенні вантажів внутрішніми водними шляхами.

Аналізуючи результати такої співпраці, Михайло Ноняк та постійний радник проекту Twinning Міхал Пєшхала досягнули домовленості і отримали погодження польської сторони на відрядження інспекторів Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща для проведення спільних інспектувань вже із представниками територіальних органів Укртрансбезпеки.

16 квітня шість інспекторів з Бидгоща, Любліна, Білостоку, Радома та Жешува взяли участь в урочистому відкритті місії у Львові. Урочистості відбулися за участі представників Львівської обласної адміністрації, громадськості та бізнесу, керівництва Департаменту державного контролю та Управління Укртрансбезпеки у Львівській області та інспекторського складу львівського, житомирського, хмельницького, запорізького, кіровоградського, миколаївського, сумського, дніпропетровського, харківського територіальних органів та Чорноморського міжрегіонального управління.

Після презентації цілей власної місії польські колеги розповіли про свої повноваження, які, до слова, набагато ширші, ніж у інспекторів Укртрансбезпеки, про особливості здійснення заходів державного контролю на території Євросоюзу і задали низку запитань своїм колегам з України, щоб зрозуміти відмінності у законодавстві наших двох країн для того, щоб під час практичного тренінгу можна було якомога ефективніше співпрацювати.

Спільні відпрацювання відбуватимуться з 17 по 20 квітня на Львівщині, Житомирщині та Хмельниччині. Тож вже ввечері понеділка усі роз’їхались у зазначені області.

Share