На Надвірнянщині вшанували роковини загибелі вояків УПА Михайла Бойчука та Михайла Савчука

Нещодавно 2018 року біля пам’ятного Хреста на межі сіл Цуцилова та Перерісля  відбулося вшанування 71-ої  річниці від трагічної загибелі вояків УПА Михайла Бойчука та Михайла Савчука.

Вшанувати світлу пам’ять відважних повстанців зібралися небайдужі жителі району, серед них  заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук, депутати районної ради: Сергій Штогрин, Андрій Томин, Дмитро Гандзюк, Микола Андрейчук, депутат обласної ради Михайло Іваночко, духовенство УГКЦ сіл Фитьків о.Олег Качанюк та Перерісіль о.Василь Панівник, ветеран ОУН-УПА Дмитро Мельник та представники ЗМІ.

 Захід розпочався з покладання вінків та лампадок до пам’ятного знака загиблим героям визвольної боротьби. Священнослужителі відправили поминальну панахиду і в спільній хвилині мовчання всі присутні віддали шану пам’яті українських воїнів.

 

Звертаючись до присутніх, депутат Івано-Франківської обласної ради Михайло Іваночко відзначив, що вояки Української Повстанської Армії і присутній тут ветеран УПА Дмитро Мельник боролись за Українську державу, не задумуючись. Що їх чекає попереду, чи це тортури кагебістів, чи навіть смерть.

«Сьогодні, воїнів національно-визвольних змагань змінюють новітні Герої московсько-української війни, дух яких гартується на прикладі самопожертви і відваги славних борців української нації. Вірю, що ми здобудемо Українську державу і розбудуємо її такою могутньою, яку заповідали нам наші предки. Як говорив провідник Степан Бандера «Бог і Україна понад усе». Слава Українській нації і слава Героям України!» - наголосив Михайло Іваночко.

Перед присутніми виступив ветеран ОУН-УПА Дмитро Мельник, який зазначив, що далеко нелегкою була боротьба повстанців, але ніхто не здавався.

Згідно спогадів очевидців, які переповів упівець Дмитро Мельник,  у 1947 році через зраду енкаведисти дізналися про те, що в хатині, яка знаходилася на краю села, на місці де встановлено пам'ятний хрест, переховуються двоє повстанців. Карателі оточили оселю та пропонували нашим воякам здатися, але вони обрали смерть від кулі. Їх криївку було знищено того ж дня, а тіла залишили у центрі села. Тільки на третю ніч сміливці, незважаючи на страх смертельної розправи, таємно поховали, по-християнськи, українських патріотів на кладовищі.

Завершився захід спільним виконанням Державного Гімну України

Варто зазначити, що цьогоріч в районному бюджеті передбачено кошти для проведення робіт щодо благоустрою даного пам’ятного місця.

Share