Надвірнянська ОДПІ повідомляє: За І квартал 2018 року платники Надвірнянщини спрямували до Зведеного бюджету майже 177 млн. гривень

Про це повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в області. У березні 2018 року платники забезпечили наповнення бюджетів на 71,9 млн. грн. 

Так, Державний бюджет отримав 118 млн. грн., місцеві – 58,6 млн. грн. Від сплати єдиного соціального внеску скарбниця одержала 57,3 млн. гривень, що на 14,1 млн. грн. більше минулорічного показника за аналогічний період.

У трійці лідерів серед бюджетоутворюючих податкових надходжень березня можна виділити: плату за користування надрами – 96,2 млн.грн. (державний бюджет); податок на доходи фізичних осіб –37,9 млн. грн. (місцевий бюджет) та 12,7  млн. грн. (державний бюджет); податок на додану вартість – 8,1 млн. грн. (державний бюджет).

 

 

До місцевих бюджетів Надвірнянщини спрямовано майже 59 мільйонів гривень податків

Протягом січня-березня 2018 року до місцевих бюджетів платники податків сплатили 58,6 млн грн. Відтак, сума перерахованих податків за звітний період на 8,4 млн. грн. більша, ніж за аналогічний період 2017 року.

Як свідчить статистика, лідерами за ефективністю та стабільністю надходжень до  місцевих бюджетів Надвірнянщини є три податки: податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло майже 38  млн. грн.; податок на землю - майже 7 млн. грн. та єдиний податок – майже 6  млн. грн. Також слід згадати про акцизний податок з реалізації підакцизних товарів, адже це ще 1,1 млн. грн., спрямованих до місцевих бюджетів.

 

"Cпрощенці" Надвірнянщини сплатили до місцевих бюджетів майже 6 млн. грн.

З початку поточного року платники податків Надвірнянщини, які працюють на спрощеній системі оподаткування, направили до місцевих бюджетів 5,6  млн. грн. єдиного податку. Про це повідомив начальник Надвірнянського управління Василь Гнатюк.

За словами посадовця більшу частину надходжень - 77 відс. або 4,3 млн. грн., забезпечили фізичні особи-підприємці, 1,2 млн. грн. – юридичні особи. З них, у березні 2018 року платниками перераховано більше 1 млн грн єдиного податку.

Нагадаємо, що відповідно до п.293.2 ст.293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для підприємців першої та другої груп встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад у розрахунку на календарний місяць:

- для першої групи платників – у межах до 10 відс. розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня податкового року (на 1 січня 2018 року – 3723 грн.) – до 372,3 грн;

- для другої групи платників – у межах до 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року (на 1 січня 2018 року –3723 грн.) – до 744,6 грн.

У разі здійснення платниками єдиного податку першої та другої груп господарської діяльності на територіях більш, як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку (п.293.7. ст. 293 ПКУ):

- для першої групи – у розмірі 10 відс. розміру прожиткового мінімуму -372,3 грн;

- другої групи – 20 відс. розміру мінімальної заробітної плати – 744,6 грн.

 

З початку року Центри обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ надалимайже 8 тисяч послуг

Протягом січня - березня 2018 року до Центрів обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ звернулися 7875 платників податків, які отримали адміністративні послуги.

З метою отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків до Центру обслуговування платників протягом січня – березня звернулося 2753 осіб. Переважною більшістю отримувачами зазначених відомостей в цей період були особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, оскільки такі особи мають обов’язок подання електронних декларацій за підсумками 2017 року.

Найбільш запитуваною послугою у звітному періоді є послуга з видачі реєстраційного номеру облікової картки платника податків:впродовж січня–березня видано 2822 таких номерів.

За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок до ЦОПів звернулись 796 суб’єктів господарювання, за реєстрацією РРО– 207.

Зареєстровано 377 платників єдиного податку та надано 303 витяги з реєстру платників єдиного податку.

Зареєстровано 313 книг обліку доходів і витрат, які ведуть підприємці. Довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) отримали 168 платників.

 

Найбільше жителі Надвірнянщини звертаються за отриманням власного податкового номеру до ЦОП

З початку поточного року в Центрі обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) отримали 1719 громадян. Крім того, двоє громадян, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, скористалися своїм правом і внесли відповідні відмітки до паспортів.  

За словами начальника відділу обслуговування платників Орести Дем”янчук, видача громадянам карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера є найзапитуванішою серед адмінпослуг. А ознайомитись з детальним переліком усіх адміністративних послуг, які надаються податківцями, можна на інформаційних стендах, розміщених в Центрі обслуговування, або на суб-сайті ГУ ДФС у Івано-Франківській області області.

 

Зпочаткурокуреєстраційнийномеробліковоїкарткиплатникаподатківотрималимайже 3 тисячігромадянНадвірнянщини, БогородчанщиниіЯремчанщини

Як зазначають у відділі обслуговування платників податків Надвірнянської ОДПІ серед найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються в Центрах обслуговування платників, є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Станом на 01.04.2018 року таких послуг надано 2822.

Фахівці інспекції роз’яснюють, що якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822. В такому випадку до паспорта громадянина вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Адже право платників на відмову від ідентифікаційного номера збережено у Податковому кодексі України.

Окремо звертають увагу на особливий порядок внесення відміток про право здійснювати платежі без реєстраційного номера за серією і номером паспорта для осіб, які отримують біометричні паспорти.

Оскільки такий паспорт має форму пластикової картки, внесення відмітки про відмову від реєстраційного номера здійснюється міграційною службою на підставі повідомлення органу Державної фіскальної служби. Тому до виготовлення біометричного паспорта особа яка відмовилася від реєстраційного номера з релігійних переконань повинна звернутися до податкової інспекції, а після отримання біометричного паспорта пройти реєстрацію за його номером та серією в органі Державної фіскальної служби.

У 2017 році  в Надвірнянській ОДПІ платникам, які відмовились від реєстраційного номера, внесено 10 таких відміток, а  у  поточному  році  -  2.

Для отримання послуги з оформлення картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків мешканцям необхідно звернутися до Центрів обслуговування платників.

 

Share