В Надвірній вшанували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій

Минає уже 84 роки відтоді, як сталінський режим розпочав свою найжахливішу спробу знищити український народ, проте пам’ять про цю гірку сторінку в історії української держави ніколи не буде забутою.Сьогодні вся Україна у жалобі схиляє голову перед пам’яттю мільйонів жертв голодоморів та політичних репресій.До пам’ятних заходів долучилась і надвірнянці. Мітинг-реквієм розпочався із скорботної ходи від пам’ятника Т.Г.Шевченку до меморіальної дошки на центральній районній бібліотеці на вул. Мазепи за участю представників районної та міської влад, духовенства, громадських організацій, працівників підприємств, установ, організацій та громадськості міста.

 

Міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови Надвірнянської районної ради Ігор Писклинець та керівник апарату Надвірнянської РДА Микола Кравчук вшанували пам’ять всіх, кого було приречено на голодну смерть, покладанням квітів до пам’ятного знаку. Всечесні отці відправили поминальну панахиду за померлими.

З історичною довідкою про ті страшні події виступив  вчитель історії Надвірнянської ЗОШ №4 Олег Гричко, який зазначив, що цьогорічні поминальні заходи проходять під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію». Як стверджують історики, українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій в 1917-1921 рр. Олег Гричко навів страшні цифри жертв голодомору, який прокотився країною трьома хвилями. У 1933-му році перестали битися серця понад чверті українців. За інформацією дослідників щодня помирало близько 25 тисяч осіб, тобто 1000 осіб щогодини, або ж 17 осіб щохвилини. Мільйони зморених голодом українців – ось наслідки геноциду, тієї страшної війни. 

Всю трагічність тих страшних подій в літературній композиції «Ще й досі блукають їх душі, мов тіні» передав дитячий зразковий драматичний колектив «Хоробрі мандрівники» с. Перерісль під керівництвом  Ганни Насадюк. Назарій Мамчук поклав квіти від учасників АТО до пам’ятної дошки  в знак вшанування пам’яті жертв голодоморів. Всі учасники мітингу-реквієму о 16.00 схилили голови у загальнонаціональній хвилині скорботи та запалили лампадки біля пам’ятного знаку.

Share