Юрій Бабій : Не платиш аліменти дитині, ходиш пішки, заробляєш виконуючи примусові соціальні роботи

Юрій Бабій : Не платиш аліменти дитині, ходиш пішки, заробляєш виконуючи примусові соціальні роботи

Діти це найнезахищеніша верства населення України, незважаючи на широкі права які мають забезпечуватися першочергово. Втім наше суспільство потерпає від недобросовісності окремих батьків, які намагаються всіма шляхами уникнути відповідальності по відношенню до своїх дітей в тому числі й щодо їх матеріального забезпечення. При цьому самі живуть безбідно й аргументують таке відношення до своїх дітей, тим, що це аліменти другому з подружжя. Відтак ввесь тягар відповідальності за розвиток та щасливе дитинство лягає на особу, що опікується дитиною. Судові тяганини не дають практичного результату, оскільки рішення суду здебільшого не виконуються в силу недосконалості законодавства.

 

В четвер, 16 жовтня Верховна Рада України змінила таку ситуацію, прийнявши в першому читанні за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів. У такий спосіб буде забезпечуватися спеціальний захист благополуччя дітей і створюватися сприятливі умови для щасливого дитинства.

Співавтором проекту цього Закону виступив народний депутат України від Івано-Франківщини, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Юрій Бабій, який вважає непрпустимою ситуацію, яка склалася в сфері виплати аліментів. На переконання нардепа ухилення від сплати аліментів це злочин, тому батьки зобов’язані прикладати максимум зусиль для забезпечення потреб своїх дітей. Не платиш аліменти дитині значить обмежений у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві полювання, застосовується виконання стягнення у вигляді соціальних робіт шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування аж до притягнення до кримінальної відповідальності.

Дитина потребує спеціальної охорони і піклування стверджує Юрій Бабій, тому є над чим працювати у майбутньому.

 

Прес-служба

Народного депутата України

Юрія Бабія

Share