Іван Мельник – Перспективи розвитку Переріслянської об’єднаної тереторіальної громади

Іван Мельник  –  Перспективи розвитку  Переріслянської  об’єднаної тереторіальної громади

Кандидат на посаду голови  Переріслянської ОТГ  Мельник Іван Дмитрович поділився своїми думками щодо першочергових завдань та реалізацію амбітних планів в новоствореній Переріслянській ОТГ.

 Відновлення доріг

Через Переріслянську ОТГ проходять дві дороги, які потребують ремонту. Перша дорога це Богородчани – Ланчин, що проходить через села Волосів та Гаврилівку. Тому буду ставити перед собою першочершоговим завданням знайти можливості, кошти для ремонту даної дороги. Мною буде подано повний пакет документів у Державний Фонд регіонального розвитку для фінансування даного проекту у 2018 році. Також у планах є відремонтувати дорогу Лісна Тарновиця – Тлумач, яка проходить через Переріслянську ОТГ. Маю на меті спільно з громадами, які ще не об’єналися, а це : Лісна Тарновиця і Парище подати відповідні документи у  Державний Фонд регіонального розвитку щодо виділення коштів для відновлення доріг.

У селах Перерісль і Фитьків, де дороги належать до комунальної форми власності і потребують ремонту,  першочергово буду ставити завдання щодо виділення коштів з місцевого бюджету. Є ще одна дорога Назавизів –  Марківці , так звана нижня дорога, яка проходить через Назавизів, Лісну Тарновицю, Перерісль, Волосів і Камінну. Це дорога місцевого значення, тому залучення коштів з Державного бюджету не можливе, але враховуючи те що по ній здійснюють регулярні перевезення маршрутки, треба буде вишукати кошти з місцевого бюджету і привести дорогу до належного стану.

Освітянська сфера  

В Переріслянській громаді ми маємо ряд освітянських закладів: в с. Гаврилівка  є ЗОШ І-ІІІ ступенів і дошкільний заклад ; у с. Волосів маємо навчально-міжшкільний комплекс,  в с. Перерісль маємо ЗОШ І-ІІІ ступенів та дошкільний заклад; у с. Фитьків маємо також школу і дитячий садочок. Моїм завданням буде: перше – утримати в належному стані дані заклади та покращити їх інфраструктуру, а також забезпечити достойний рівень заробітної плати працівникам,  які не фінансуються з державного бюджету. Я чудово розумію, що уряд виділяє кошти на оплату праці педагогів, але є ще видатки на оплату праці технічним  працівникам, виплати на енергоносії та харчування дітей. Як для майбутнього голови ОТГ ці питання для мене будуть пріоритетними. Крім того в освіті я бачу дуже багато питань, які потребують особливої уваги. Першочергово це в моїй рідній Гаврилівці продовжити і завершити ремонт школи – перше це заміна даху і вікон. В другу чергу облаштування басейну в школі, щоб діти мали змогу навчатись плавати. Також у перспективі є облаштування майданчика зі штучним покриттям. Наступне – у селі Перерісль цього року відкрито майданчик зі штучним покриттям за кошти районного бюджету, багато чого зроблено по дошкільному навчальному закладі, але в школі треба обов’язково облаштувати спортивний зал. На даний час є проектно-кошторисна документація,  тому буду працювати над реалізацією цього проекту. Буду старатись залучити кошти з Державного бюджету. Вважаю, що спортзал повинен відповідати сучасним вимогам і бути модульного типу.

Наступне –  Волосівський  НВК, там необхідно покращити матеріально-технічну базу, обладнати санвузли на належному рівні, а також облаштувати майданчик зі штучним покриттям.

Наступне  – село Фитьків. Тут школа і дошкільний заклад в хорошому стані, але буду старатись покращити матеріально-технічну базу, а це нові комп’ютери, мультимедійні дошки та інше сучасне устаткування.

Медична сфера

Звичайно нас всіх турбує питання медицини. Я аналізував і знаю, яка є ситуація. В селі Перерісль  є типова, звичайна амбулаторія, яка повинна стати центром надання медичної допомоги.  Потрібно: провести капітальний ремонт приміщення і покращити матеріально-технічну  базу медичного закладу. Також вважаю  –   для ефективного надання медичної допомоги необхідно відкрити ФАП і в селі Гаврилівка,  виходячи із чисельності населення, наявності будівлі та напрацювань по даному питанні. Державою передбачені субвенції на медицину, тому буду добиватися,  щоб медичні заклади, які функціонують на території нашої ОТГ були забезпечені належним чином, а це : кардіографи та медичним обладнанням,  яке повинно бути на базовому першому рівні.

 

Залучення інвестицій

Я переконаний, що без інвестицій, без залучення малого і середнього бізнесу ми не зможемо повноцінно розвиватися. Чим більше буде платників податків, тим більше буде надходжень до місцевого бюджету, а це дасть можливість соціально-економічному розвитку нашої ОТГ. Також треба провести інвентаризацію всіх земельних ресурсів, далі знаходити інвесторів для здійснення ними господарської діяльності, а це у свою чергу дасть нам створення нових робочих місць і забезпечить надходження до бюджету.

Центр надання адміністративних послуг

Одним з моїх кроків буде створення в нашій ОТГ центру надання адміністративних послуг. Такий центр дасть змогу отримувати всі адміністративні послуги на місці, починаючи від субсидій і до оформлення закордонних паспортів та ІД-карток , а не в районному центрі Надвірній.

Комунальна сфера

Освітлення

Знаю, що в селі Фитьків більше 90 відсотків вулиць освітлюються. Також за кошти районного бюджету забезпечується освітленням села Волосів, Перерісль, Гаврилівка , але цього недостатньо. Тому ставлю собі за мету забезпечити вуличним освітленням нашу ОТГ на 100 відсотків. Сподіваюсь, що новообрані депутати нашої ОТГ мене підтримають і ми розробимо відповідну програму та поетапно будемо її реалізовувати.

Поводження з ТПВ

Великою проблемою в усьому Надвірнянському районі є поводження з твердими побутовими відходами. Для вирішення цієї проблеми вважаю, що нашій ОТГ потрібно буде придбати автомобіль-сміттєвоз, облаштувати місця для збору ТПВ і за графіком їх вивозити в спеціалізоване місце для переробки та утилізації. Для здійснення цього потрібно співпрацювати з депутатами та керівництвом Івано-Франківської обласної ради, керівництвом ОДА , щоб залучити кошти з Івано-Франківського екологічного фонду для придбання сміттєвоза. Таким чином ми зможемо вирішити проблему поводження з твердими побутовими відходами на території нашої ОТГ.

 

Господарська діяльність

На території нашої ОТГ свою діяльність здійснює комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради Івано-Франківський Агроспецлісгосп, цій структурі підпорядкований Надвірнянський Агроспецлісгосп. Я пропоную налагодити співпрацю з керівництвом цієї господарської структури. Знаю, що є рішення обласної ради, яка забороняє без погодження органів місцевого самоврядування проводити рубки лісу. Тому хочу врегулювати всі питання господарської діяльності у сферах, які межують з інтересами місцевої громади. Також буду працювати над відновленням лісових насаджень, залучаючи до цього як суб’єктів господарювання, так і громадськість та школи.

Впорядкування кладовищ

Одним з питань, що потребує особливої уваги є впорядкування та регулярне прибирання кладовищ. Вважаю, що потрібно розробити системний підхід для вирішення цієї проблеми. Потрібно запозичити зарубіжний досвід догляду за кладовищами. В першу чергу це повинно бути розуміння людей, що кладовище це місце спокою і воно повинно нагадувати охайний парк, як це бачимо у наших сусідів в Євросоюзі.

Біографія

 

         Мельник Іван Дмитрович, народився 18 січня 1966р. в селі Гаврилівка Надвірнянського району Івано-Франківської області, громадянин України.

            Закінчив Гаврилівську восьмирічну школу, закінчив Чернівецький будівельний технікум, служив в рядах збройних сил.

         Навчався в державному університеті "Львівська політехніка", де здобув вищу освіту, спеціальність інженер- будівельник.

       З 1991 року працюю на ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", на даний час, заступник технічного директора, головний будівельник заводу.

       Позапартійний, одружений.

 

Share