Звернення Надвірнянського міського голови з нагоди Дня захисника України, 75-ї річниці створення УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва

Звернення Надвірнянського міського голови з нагоди Дня захисника України, 75-ї річниці створення УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва

ДОРОГА НАДВІРНЯНСЬКА ГРОМАДО!

  У храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці – заступниці українського козацтва та воїнів Української Повстанської Армії, ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання – Захисника України. Цей день, поєднавши наші християнські традиції та вікову славу Українського війська, є  символом нерозривного зв’язку усіх поколінь, хто обороняв та продовжує захищати терени нашої держави.

 

Особливо шанованим це свято було для українських козаків, які вважали Богородицю своє покровителькою, а образ Божої Матері – головним оберегом. Козацтво завжди було і залишається символом честі, гідності та сили, а їхня мужність та незламність духу споконвіків додавали наснагу в боротьбі за незалежність нашої держави. Покладаючись на опіку та материнське заступництво Пресвятої Богородиці, у часи найважчих випробувань кращі сини і дочки України завжди ставали на захист своєї рідної землі. 

Величним прикладом жертовного служіння українському народу є героїчна історія Української Повстанської Армії. Саме в День Покрови Пресвятої Богородиці 75 років тому було задекларовано створення УПА, яку Провід ОУН покликав вести збройну боротьбу за право українців мати власну державу. Українській Повстанській Армії не має аналогів у світовій історії.  Впродовж більше 10 років в нерівній героїчній боротьбі з ворогом, УПА  здобула невмирущу славу, назавжди закарбовану золотими літерами в історії України.

Особлива шана та щира подяка воїнам ОУН-УПА за героїзм та жертовність, які своїм прикладом запалили вогонь в серцях наступних поколінь мужніх Захисників. Їх нескорений дух, патріотизм і любов до рідної землі передались сучасним Героям, справжнім патріотам, всім, хто піднявся на захист незалежності нашої держави в лавах військових підрозділів, добровольчих батальйонів та волонтерських організацій, всім, хто сьогодні ціною власного здоров’я та життя  відстоюють єдність і неподільність Української держави.

День захисника України – свято нескорених, адже, незважаючи на всі випробування, дух нашого народу не вдається зламати жодному з ворогів. Захисники України – це ті, для кого поняття – честь, гідність, сила, витримка і відповідальність – не просто слова, це ті, хто готовий не на словах, а на ділі повсякчас захищати свою родину, свій народ, свою країну.

У глибокій скорботі низько схиляємо голови перед пам’яттю Героїв, які віддали своє життя в ім’я України. Їхня мужність та самопожертва надихають нас, додають сил та наснаги йти в перед і перемагати.

Сьогодні нашому народу потрібні справжній козацький дух, патріотизм повстанців та щире прагнення миру нинішніх захисників, які боронять державу від ворога.  У це величне свято підносимо щиру молитву нашій Небесній Заступниці – Пресвятій Богородиці, щоб повсякчас підтримувала український народ, під своїм Покровом оберігала наше мужнє військо та дарувала мир і спокій нашій рідній землі!

СЛАВА УКРАЇНІ!   ГЕРОЯМ СЛАВА!

Надвірнянський міський голова

З. Андрійович

Share