Анатолій Гриценко: Ключові реформи, які необхідно провести в нашій країні аби люди почували себе захищеними і вільними

       

    На Прикарпатті з робочим візитом перебував лідер політичної сили «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко,  екс-міністр оборони України, якого соціологи називають політиком з найвищим рівнем довіри серед співвітчизників.  Причому він впевнено обігнав і чинного президента, і Юлію Тимошенко. Згідно з даними соціологічного агентства Рейтинг, Гриценку довіряють 30% українців, тобто кожен третій громадянин країни.

 Як подолати шлях від активного громадянина до держави-лідера, які ключові реформи необхідно провести в нашій країні аби люди почували себе захищеними, вільними

 Порошенко та парламент за 3,5 роки насправді могли завершити три ключові реформи, без яких країна не може рухатися вперед, проте цього зроблено не було.

 

 «Перше – це врешті-решт справедливий суд, – підкреслив Анатолій Гриценко. –Об’єктивно скажу, що чимало зроблено. З точки зору професійного відбору суддів, впровадження критеріїв доброчесності та комп’ютерного розподілу справ тощо. А особливо, що стосується забезпечення – надвисокі порівно з середніми по країні зарплати, пенсії, які 200 тисяч разів перевищують мінімальну пенсію, що є неприпустимим. І попри це судова система не працює. Чому? Бо немає останнього, ключового – покарання за корупцію суддів, за винесення ними несправедливих вироків.

 Законопроект 4109, який внесений мною, і ще з лютого місяця лежить в парламенті. Він якраз і передбачає жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво, яке впливає на прийняття судових рішень. Тому на додаток до всього, що зроблено – стимулів, професійного відбору, навчання – потрібно додати «меч покарання», який передбачає для хабарників пожиттєву тюрму, без права на амністію з конфіскацією майна. Ось чого не вистачає.

 І, звичайно, запровадження антикорупційної системи судів, які дозволили б швидко притягнути до відповідальності найвищих посадових осіб. Якщо не буде суду, який гарантує захист прав, свобод і власності кожного з нас, – то не варто говорити про будь-яку іншу реформу».

 Друга ключова реформа – це енергетика. На переконання лідера «Громадянської позиції», Україні нині імпортний газ вже не потрібен.

 «Потрібно провести повну ревізію наявних у країні ресурсів, ліквідувати корупційні схеми – «Ротердам+» й інші та зосередитися на підвищенні енергоощадності та енергоефективності, – зазначив політик. – Нині ми витрачаємо на одиницю продукції в 3-6 разів більше енергоресурсів, ніж інші країни. А оскільки у нас 50 відсотків ВВП – це експорт, то поставляючи свої товари на експорт, нам у ціновому плані важко конкурувати з зарубіжними виробниками».

 На переконання Анатолія Гриценка, абсолютно реально нині зменшити не підйомні для багатьох українських родин тарифи на енергоносії.

 «Потрібно провести ревізію ціноутворення, викинути звідти дорогі яхти, футбольні клуби, телевізійні канали та видатки на утримання парламентських і тоді у нас буде належна тарифна політика, – наголосив лідера «Громадянської позиції».

Третя, як зауважив політик, вкрай важливий напрям – це реформа силового блоку.

 «Сьогодні силовий блок держави, і це проблема, яка, скажу об’єктивно, виникла не при Порошенкові, хоча, на жаль, він її не виправив і за це йому можна дорікати, зорієнтований на захист влади від народу, а не на захист народу від зовнішнього ворога. Оце принципово важливо, – наголосив А. Гриценко. –  Тих, хто має право носити форму і зброю, – понад 800 тисяч. А захищати країну нема кому. Саме Президент мав би ініціювати ці зміни, тому що він верховний головнокомандувач. Якщо цього не зробити, тоді країна ніколи не буде в безпеці. І тоді постійно, тільки-но виникне загроза, йтимуть чергові хвилі мобілізації, чергові військові збори…».

 Після введення цих змін, можна починати говори про інші реформи.

Що ж стосується проекту пенсійної реформи, який планують впроваджувати в Україні, то Анатолій Гриценко вважає  його «косметичним ремонтом пенсії». Це не та реформа,  яка потрібна країні, яка має стратегічне значення.  Але це не суто вирішення питання наповнення пенсійного фонду і зменшення його дефіциту, це комплексне завдання, яке передбачає розвиток економіки, створення робочих місць, зміни у податковій системі та ефективні суди, митниці і так далі, для того, щоб при збільшенні страхового стажу людям було, де працювати. «Вихопити просто пенсійну реформу, не чіпаючи економіки – «кіна не буде».

Я дуже сподіваюся, що люди завдяки відчуттям через власну кишеню, через життя по-новому, яке їм обіцяли і яким воно виявилося насправді, нарешті зрозуміють, що досить вже олігархату бути у владі -  нічого доброго з того не виходить.

 

Під час президентських виборів я говорив, що олігархат у владі – це брехня,  що не бути трьом «П» : патріотизму, порядності, професійності. Люди хотіли швидких рішень – люди хотіли повірити в казку. Таких казок не буває», - наголосив Анатолій Гриценко.

 Україна втратила свій державний суверенітет, спроможність приймати рішення. Але майбутнє України є.  Головне не продавати свої голоси, зміцнювати ціннісні орієнтири.

 Тетяна Ніколаєнко

Share