Надвірнянська ОДПІ інформує: За 8 місяців кількість звернень до Центрів обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ досягла 31,9 тисяч

 Надвірнянська ОДПІ інформує:   За 8 місяців кількість звернень до Центрів обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ досягла 31,9 тисяч

У Центрах обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ можна отримати комплекс адміністративних, консультативних і інформаційних послуг. Крім того, тут створені комфортні умови для надання звітності, у т.ч. через мережу Інтернет, та отримати консультації щодо отримання безкоштовних ключів електронного підпису.

У січні-серпні 2017 року кількість наданих адміністративних послуг у Центрах обслуговування платників Надвірнянської ОДПІ становила 13369.

 

Зокрема, громадянам було видано 7866 картки платника податків та внесено до паспорта громадян України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Також надано 910 витягів з реєстру платників єдиного податку. Проведено реєстрацію 572 книг обліку розрахункових операцій, 1446 розрахункових книжок та зареєстровано 126 реєстраторів розрахункових операцій.

Протягом восьми місяців п.р. 715 громадян зареєструвались платниками єдиного податку та зареєстрували 667 книг обліку доходів та витрат платника єдиного податку.

Видано 269 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету та 81 громадянам підтверджено статус податкового резидента України.

Відзначимо, для зручності платників кожна адміністративна послуга має інформаційну картку, в якій є відомості про суб'єкта, який надає адміністративну послугу, нормативно-правові акти, які це регламентують і умови його отримання. Зокрема, по інформаційній картці платники можуть дізнатися про перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок і спосіб їх надання, термін видачі довідки, способи отримання результату і тому подібне. Повний перелік всіх адміністративних послуг, які надаються Надвірнянською ОДПІ можна переглянути на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників в рубриці «Адміністративні послуги», а також на сайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області (http://if.sfs.gov.ua/).

 

 Надходження до місцевих бюджетів Надвірнянщини з початку року зросли майже на 35 мільйонів гривень

У Надвірнянському районі за вісім місяців поточного року надходження до місцевих бюджетів становлять 142,3 млн. гривень, що на 34,8 млн. гривень більше, ніж за відповідний період 2016 року.

Так, на 30,6 млн. гривень збільшилися надходження з податку на доходи фізичних осіб, всього їх надійшло 98,6 млн. гривень. На 5,4 млн. гривень більше, ніж в минулому році, сплатили юридичні і фізичні особи земельного податку та орендної плати. Всього до місцевих бюджетів Надвірнянського району надійшло 18,1 млн. гривень плати за землю.

На 5,3 млн. гривень збільшилися надходження з єдиного податку, який сплачують суб’єкти малого підприємництва, загалом надходження становлять 12,8 млн. гривень.

 

Від власників нерухомого майна Надвірнянщини надійшло понад 1,5 млн грн

Власники нерухомого майна - юридичні та фізичні особи - протягом січня-серпня 2017 року сплатили до місцевих бюджетів Надвірнянського району 1507 тис. грн податку на нерухоме майно. Це майже на 707 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинків - більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м.

А громадяни, у яких житлова нерухомість, зокрема, квартира загальною площею понад 300 кв. м або будинок більше 500 кв. м, цього року сплатять додатково 25 тис. грн.

 

Майже 13 мільйонів гривень єдиного податку надійшло до місцевих бюджетів Надвірнянщини

З початку року від платників, які використовують спрощену систему оподаткування, місцеві бюджети 12819,2 тисяч гривень єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року підприємці збільшили сплату на 5272,3 тисячі гривень.

– Єдиний податок є суттєвим фінансовим підґрунтям для місцевих бюджетів. У складі доходів загального фонду місцевих бюджетів за платежами, що адмініструє інспекція, його частка становить 1,2 відсотка. Ці кошти спрямовуються на фінансування потреб місцевих громад, – зазначив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.

Найбільші суми забезпечили фізичні особи-підприємці, які сплатили 10436 тисячі, що на 5272 тисячі більше, ніж торік. Решту, 2383 тисячі гривень заплатили малі підприємства району, що на 434 тисячі гривні більше аналогічного періоду минулого року.

– Сумлінно сплачуючи податки, підприємці також виконують важливу соціальну функцію – створюють нові робочі місця, забезпечуючи, тим самим, працевлаштування як самих себе, так і мешканців населених пунктів, – підкреслив Василь Гнатюк.

 

Платниками Надвірнянщинисплачено більш як 9 мільйонів гривень на обороноздатність України

З початку 2017 року від платників Надвірнянського району надійшло 9,4 млн. грн. військового збору.

Перерахована сума військового збору порівняно з аналогічним періодом, а саме січень-серпень 2016 року зросла на 23,7%, або на 1,9 млн. грн. Зокрема, за серпень 2017 року надходження склали 1,1 млн. грн., що на 80 тис. грн., більше надходжень серпня 2016 року.

Нагадаємо, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року, його ставка складає 1,5% від субєкта оподаткування.

Платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України (підпункт 1.1 пункт 161 підрозділу 10 Податкового кодексу України ), а саме:

фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

Відповідальними зa утримання (нарахування) тa сплату (перерахування) збору дo бюджету згідно cтатті 171 Податкового кодексу України з доxодів y вигляді заробітної плати, є прaцедавець, щo виплачує такі доходи нa користь платника податку, з iнших доходів, є податковий агeнт - для доходів з джерела їx походження в Україні, плaтник пoдатку - для іноземних доходів тa доходів, джерело виплати якиx належить особам, звільненим вiд обов'язкiв нарахування, утримання абo сплати (перерахування) збору дo бюджету.

Share