Про підсумки декларування та роботи Надвірнянської ОДПІ під час зустрічі із ЗМІ

Про підсумки декларування та роботи Надвірнянської ОДПІ під час зустрічі із ЗМІ

За період деклараційної кампанії, що проходила у січні-квітні 2017 року, мешканцями Надвірнянського району надано 316 декларацій про майновий стан і доходи та задекларовано доходи на загальну суму понад 31711 тис. грн., сума задекларованих зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб склала понад 842 тис. грн., військового збору – понад 244 тис. грн. Про це під час прес-конференції повідомив начальник Надвірнянської ОДПІ Василь Гнатюк.

За словами посадовця, право на податкову знижку задекларували 209 осіб. В результаті при проведенні розрахунків податкової знижки декларантам повернуть понад 310 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

Також Василь Гнатюк повідомив, що до бюджетів усіх рівнів протягом січня-травня 2017 року мобілізовано 329,8 млн. грн. податкових платежів. Це на 142,5 млн. грн. перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Зокрема, до державного бюджету надходження склали 244,3 грн, місцеві бюджети отримали 85,5  млн грн.

Водночас єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування надійшло 79,2 млн. грн., що перевищило минулорічні показники на 15,5 млн. грн.

Василь Гнатюк також нагадав громадським організаціям, професійним спілкам, релігійним і благодійним організаціям про необхідність  впорядкувати свої статутні документи та до 1 липня 2017 року надати до податкової інспекції пакет документів для внесення до Реєстру неприбуткових установ та організацій, релігійними організаціями.

Очільник податківців подякувати громадянам за виконання конституційного обов’язку під час кампанії декларування доходів та платникам податків Надвірнянщини за своєчасну та повну сплату податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

 

Платники Надвірнянської ОДПІ направили на соціальні виплати більше79 млн грн ЄСВ

Протягом січня-травня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали майже 79,2 млн гривень. Це на 15,5,5 млн грн більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Зокрема, за підсумками травня поточного року на соціальні гарантії направлено 17,3 млн гривень. Порівнюючи з минулорічним травнем, рівень сплати зріс на 4,8 млн грн

Нагадаємо, що єдиний внесок автоматично розподіляється за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Платники Надвірнянської ОДПІ перевищили минулорічні показники збору ПДВ майже в 2 рази

За підсумками січня-травня 2017 року від 85 платників що перебувають на обліку  в Надвірнянській ОДПІ зібрано 11244,2 тисяч гривень податку на додану вартість. Збір ПДВ перевищив показник аналогічного періоду попереднього року на 5039,7тисяч гривень.

Станом на 01.06.2017 платники Надвірнянщини отримали на розрахункові рахунки 5270,4 тисяч гривень бюджетного відшкодування ПДВ, проти 3112,3 тисяч гривень за минулорічний період.  

Цей позитив безпосередньо пов'язаний із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість та підвищенням якості його адміністрування, - наголошують податківці.

Звіти в режимі online, автоматично опрацьовуються системою на наявність ризиків більш швидко та якісно, аніж це було раніше. Відтак, у разі виявлення потенційних ризиків щодо несплати податків податківці швидше реагують. Завдяки ефективним заходам з детінізації економіки ріст збору ПДВ  фіксується з початку року.

 Одночасно податківці  нагадують, що Законом України №1797 від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» збільшено терміни реєстрації податкових накладних, а саме податкові накладні, складені з 1 по 15 календарний день реєструються до останнього дня календарного місяця; податкові накладні складені з 16 по останній день календарного місяця – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вони складені.

 

Надходження податку на доходи фізичних осіб на Надвірнянщинісклали майже 79 млн. грн.

Надвірнянська ОДПІ повідомляє, що за 5 місяців 2017 року до зведеного бюджету надійшло 78763 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 24360 тис. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. 

За словами начальника Надвірнянської ОДПІ Василя Гнатюка: «Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 69 відсотків. Так, за 5 місяців поточного року місцеві бюджети отримали 59072,5 тис. грн. цього податку, що на 18269,7 тис. грн. перевищує минулорічні надходження. До державного бюджету надходження склали 19690,9 тис. грн., що на 6089,9 тис. грн. більше ніж за відповідний період минулого року».

На значний приріст надходжень ПДФО позитивно впливає висока відповідальність значної частини працедавців за дотримання державних гарантій в оплаті праці своїх найманих працівників. А в умовах оновленого бюджетного законодавства це додаткові надходження до бюджетів всіх рівнів.

 

З отриманих прибутків Надвірнянські підприємства сплатили 4,5 мільйонів гривень податку

З початку року підприємства, що перебувають на обліку у Надвірнянській ОДПІ, перерахували 4488,5 тисячі гривень податку на прибуток підприємств до бюджетів усіх рівнів, що на 2549,5 тисячі більше, ніж за п'ять місяців минулого року Про це повідомила заступник начальника Надвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук.

Із загальної суми до державного бюджету підприємства сплатили 4030,4 тисячі гривень. До місцевого бюджету спрямовано 458,1 тисяча гривень.

На сьогодні базова ставка податку становить 18 відсотків. Застосування інших розмірів передбачено статтею 136 Податкового кодексу України.

З початку поточного року в оподаткуванні податком на прибуток підприємств відбулися значні зміни, ознайомитися з якими можна на веб-порталі Державної фіскальної служби (http://sfs.gov.ua/, http://zp.sfs.gov.ua) або у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.sfs.gov.ua), обравши відповідний розділ.

 

Громадяни Надвірнянщини за добровільну сплату ЕСВ

"З початку поточного року, можливістю заключати договори добровільного страхування у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування скористалися 15 осіб", - повідомила начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Надвірнянської ОДПІ Марія Модіна.

Громадянами, які подали заяви на добровільну сплату ЄСВ , сплачено 171,8 тис. грн. єдиного соціального внеску.

Загалом же, протягом січня-травня 2017 року на Надвірнянщині страхувальники сплатили на потреби державних соціальних фондів 79218 тис. грн. єдиного внеску. Це на 15490,5 тис.грн. більше від минулорічних показників.

Вона нагадала, що особам, які виявили бажання брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, необхідно надати до податкової інспекції наступні документи

:- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або одноразову сплату у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування;

- копію трудової книжки (за наявністю);

- копію документа, що підтверджує особу;

- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства, надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.

 

 

 

 

Share