У справі замаху на Парубія фігурує полковник, підозрюваний у розстрілі Майдану

Віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій стверджує, що замах на нього у кінці минулого року замовив Кремль, а координував його полковник МВС Сергій Асавелюк.

Про це він написав у п'ятницю на своїй сторінці у Facebook, назвавши Асавелюка "командиром снайперської групи під час розстрілу Майдану".

"Це ті самі люди, які хотіли мене вбити на Майдані. Рік тому вони ж знову намагались дістати мене", – написав він.

Андрій Парубій with
Рівно рік тому біля готелю «Київ» мені і моїм друзям під ноги кинули бойову гранату. Мій товариш сотник Самооборони, який був поруч, Михайло Ноняк жартує, що це наше друге народження. Просто пощастило, що граната закотилась за гранітний бордюр, який і врятував життя не тільки мені, але і багатьом людям, які були навколо. Сьогодні вже відомо, що це замовлення Кремля, що координував його Сергій Асавелюк «Асса», командир снайперської групи під час розстрілу Майдану. Це ті самі люди, які хотіли мене вбити на Майдані. Рік тому вони ж знову намагались дістати мене.
Не дочекаєтесь.

Дякую МВС і Міністру Арсену Авакову за якісно проведене слідство. Тепер сподіваємось, що суд винесе справедливий вирок.


У коментарі "Українській правді" Парубій заявив, що дізнався про можливу причетність Асавелюка з інформації МВС, отриманої ним у четвер.

"У тому звіті, що я вчора читав, він (Асавелюк – ред.) безпосередньо координував", – сказав Парубій, додавши, що сам був цим здивований.

Він повідомив, що Асавелюк фігурував у цій інформації МВС мінімум двічі.

У свою чергу директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в коментарі УП підтвердив, що Асавелюк фігурує у цій справі, однак його статус поки не визначений і підозра не оголошувалася.

"Версія про причетність цієї особи перевіряється оперативним слідчим шляхом", – сказав він.

Шевченко додав, що більше наразі сказати не може, щоб не нашкодити слідству.

Як відомо, у п'ятницю МВС назвала прізвище людей, звинувачуваних у замаху на Парубія. Ім'я Асавелюка серед них не було.

Після подій на Майдані Асавелюка називали керівником групи снайперів, які розстрілювали активістів. Однак він так і не був притягнутий до відповідальності – за словами тодішнього генпрокурора Олега Махніцького, доказів проти Асавелюка знайдено не було.

У вересні 2014 року в інтерв'ю "Українській правді" радник голови МВС Антон Геращенко заявляв, що Асавелюк не причетний до розстрілів на Майдані і взагалі у той час не брав зброї до рук. За його словами, пізніше Асавелюк відправився воювати в зону АТО.

"Це дійсно один із якісних снайперів, фахівців, який зараз створює свою школу, навчає інших людей. Голослівних звинувачень бути не повинно", – казав він.

Українська правда

Share