Михайло НОНЯК: «Податкові знання та культура – це важлива складова економічного розвитку та соціального благополуччя держави»

Сьогодні заступник Міністра доходів і зборів Михайло Ноняк взяв участь у проведенні відкритого уроку в гімназії №107 «Введенська» на тему: «Основи податкових знань». Серед поважних гостей були присутні керівництво Головного управління Міндоходів у м. Києві та ДПІ у Подільському районі.

Свого часу у навчальному закладі були створені спеціальні податкові класи, де школярі мають змогу вивчати додатково основи податкових знань та економіку.

Відкриваючи урок заступник Міністра доходів і зборів зазначив, що сьогодні доля нашої держави, її соціально-економічний розвиток має бути в руках тільки освічених та грамотних людей. На його думку, самі такі молоді спеціалісти, які ґрунтовно оволоділи податковими та економічними знаннями мають поповнити лави державних службовців.

«Нині економічна грамотність, податкова культура серед громадян – це важлива складова економічного розвитку та соціального благополуччя держави. Податкові та економічні знання це важливі супутники та помічники сьогодення», - підкреслив заступник Міністра.

 Михайло Ноняк пояснив учням: «Незабаром ви оберете свою майбутню професію і від того, ким ви станете – чи-то приватним підприємцем, чи вирішите працювати на фірмі або оберете шлях державного службовця – так чи інакше ви станете платником податків». Він розповів старшокласникам, що податкові знання стануть корисними помічниками як при обранні майбутньої професії, так і в повсякденному житті: «Так, отримуючи стипендію, першу заробітну плату, ви вже будете знати, які види податків сплачуєте, їх ставки, навчитесь їх обчислювати. Ви зможете всюди використовувати свій практичний досвід та набутті знання».

 

Заступник Міністра доходів і зборів подякував учням за той інтерес до вивчення податків, а також вчителям і керівництву гімназії за працю, яка докладається задля покращення навчально-виховного процесу та за підтримку ідеї та втілення у життя такого корисного навчального проекту, як податкові класи.

Лекцію учням 8-их класів прочитав директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Міністерства доходів і зборів Віктор Косарчук.

Розпочинаючи урок Віктор Косарчук підкреслив, що податки – це умова існування й діяльності держави, неодмінна ознака розвитку культури та населення. Податки – це та ціна, котру ми сплачуємо за можливість жити в цивілізованому суспільстві, в незалежній, суверенній Україні.

«Нам з вами дуже потрібно сьогодні піднімати податкову культуру, змінювати ідеологію та ставлення до сплати податків», - підкреслив Віктор Косарчук.

Восьмикласники дізналися про те, які процеси сьогодні відбуваються в податковому законодавстві, також про концепцію реформи декларування доходів громадян. Директор Інформаційно-комунікаційного департаменту розповів про те, як проходила деклараційна компанія 2014 року.

Він також розповів, що наразі реформується й само Міністерство доходів і зборів. Головна мета – це створення сервісної служби, щоб її сприймали не як контролера, а в якості партнера та помічника.

Отже, одним із основних завдань нашої держави є підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері оподаткування. При цьому закласти не тільки знання, а й зробити так, щоб головними принципами роботи майбутнього податківця стали законність, професіоналізм, чесність та відданість справі. Тому сьогодні наша увага прикута до тих, хто здобуває податкові знання, вивчає економіку, право.

Підсумовуючи директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Віктор Косарчук запропонував, щоб і надалі продовжилася практика проведення відкритих уроків за участю лекторів, фахівців з податкових органів. Окрім того, зі свого боку Міністерство доходів і зборів надасть підтримку у підготовці додаткових навчально-методичних матеріалів для учнів податкових класів. 

http://minrd.gov.ua/media-tsentr/novini/149010.html

 

Share