ВЕРХОВНА РАДА ПРОГОЛОСУВАЛА АМНІСТІЮ ЗА СЦЕНАРІЄМ ВЛАДИ. КУПЧАК ЗНОВУ "ЗА"

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект "регіонала" Юрія Мірошниченка щодо амністії учасників акцій протесту.

 За відповідне рішення віддали голоси 232 народних депутати.

 Документ передбачає, з одного боку, звільнення адміністратиіних будівель мітингувальниками — йдеться про органи місцевого самоврядування і органи виконавчої влади. Також йдеться про звільнення автошляхів, пише УП.

 У відповідь буде застосована амністія до всіх тих людей, які брали участь у масових заходах і перебувають під слідством, або до яких застосовані санкції.

 "За" проголосували Бадаєв, Калєтнік, Кравчук, Круглов, Купчак, Кутовий, Поплавський, Рибак, Рибаков, двоє Табалових, 189 регіоналів і 32 комуністи.

 

 "Регіоналка" Герман не голосувала.

 Перед голосуванням президент Віктор Яукович кілька годин умовляв Партію Регіонів проголосувати за проект Мірошніченка.

 Автор ухваленого законопроекту про амністію Юрій Мірошниченко запевняє, що змінив норму про звільнення території протестувальниками.

 Про це він розповів журналістам після голосування.

 "Цю норму змінено у порівнянні з початковим варіантом", - сказав він.

 "Тобто йдеться лише про звільнення адміністративних будівель та відомств, а це – обласні державні адміністрації та приміщення міністретв. Ні Майдану, ні Укрдому, ні Профспілок там немає", - сказав він. Я щойно це пояснював Яценюку.

 Перед цим журналісти були свідками, як Яценюк і Мірошниченко сперечались в кулуарах. Він запевнив, що цей закон є насправді компромісним і зменшить можливість ескалації конфлікту.

 Разом із тим лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк висловив переконання, що прийняття цього закону "лише підвищить градус протистояння".

 Як відомо, текст проекту на сайті ВР так і не був оприлюднений.

Share