Папський нунцій, Митрополит Івано-Франківський та Адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії очолили Божественну Літургію у Надвірній

9січня, у день празника Святого Первомученика Архідиякона Стефана, Прокатедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Надвірна приймав високоповажних гостей. До головної святині Надвірної для звершення Божественної Літургії прибули: Папський нунцій в Україні Архієпископ Томас Едвард Галіксон, Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин та Адміністратор Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василій Івасюк.

 

Архієпископ Томас привітав вірян з Різдвом Христовим українською мовою: “Для всіх нас - це велике благословення, наша радість, як охрещеним у Христі, споглядати та святкувати таємницю нашого Бога народженого людиною від Діви Марії. Сподіваюсь, що насамперед цього року, свято Воплочення Слова принесе вашим родинам та цілій нації мир і надію, яку ми покладаємо в Дитятку, народженому у Вифлеємі. Як представник Святішого Отця, тут, в Україні, охоче уділяю вам благословення нашого Папи Франциска. Христос Народився!”

Проповідь виголосив владика Василій, зосереджуючи увагу вірян на життєвий шлях Святого Стефана. “Ісус Христос звертається до нас: “Кожний, отже, хто визнає мене перед людьми, того і я визнаю перед моїм Отцем небесним” (Мт. 10, 32). Визнання нашої віри має бути засвідчено не тільки словом, але й християнським ділом. Пам’ятаймо, що життя християнина - це постійна боротьба зі злом та власними пристрастями. При потребі, кожний з нас, має бути готовий піти дорогою мучеництва за прикладом Святого Стефана”, - сказав Єпископ.

Від імені міської громади подяку за візит Архієреям склав о. Андрій Бакота і подарував оригінали листівок із зображенням проекту прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Надвірної, які датовані 1937 роком. Цього дня Папський нунцій ще відвідав Реколекційний дім Сестер Служебниць імені Преподобної Йосафати, де ознайомився із їхнім служінням.

Надвірнянці зустрічали гостей у вишиваних сорочках, запашним короваєм і словами торжества від празника Різдва Христового. Місцевий хор “Феліціо” вітав присутніх українськими колядками.

Джерело: Прес-служба єпархії
Share