У КАЛУШІ ХОТІЛИ ВКРАСТИ "СТОВП ГАНЬБИ"

Стало відомо, що увечері в суботу невстановлені особи намагалися пустити у річку Сівку стовп ганьби, який стоїть на площі біля пам’ятника Шухевичу у Калуші.

 Чому саме таке стало можливим, невідомо. Востаннє стовп бачив на місці голова Івано-франківської обласної федерації бойового гопака Віктор Павлів у ніч із п’ятниці на суботу, 21 грудня. Після того вранці у неділю стовп було знайдено у річці Сівці. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської організації «Молодий народний рух» Олег Савка.

 

 — Коли я вранці у суботу прийшов на чергування у штаб Комітету опору диктатурі, я побачив, що стовпа Ганьби на місці немає, — розповів «Вікнам» Ігор Сметанський. — Стовп ганьби повернули на площу майже одразу. Студентські активісти витягли його із води, течія несильна, тому він був відносно недалеко від берега. Громадськість непокоїть, чому повалення стало можливим, адже він встановлений біля пам’ятника Романові Шухевичу, якщо міліція заявляла про цілодобову охорону пам’ятників на Івано-Франківщині.

 — Виникає запитання, як саме охороняються у неспокійний час пам’ятники, — додає Ігор Сметанський. — І чому такий факт порушення громадського порядку мав місце, в той самий час, як міліція напрочуд ретиво карає калушан за спалення зім’ятого шматка паперу із портретом громадянина Януковича.

 Цікаво, що у Франківську також мали намір встановити подібний "стовп ганьби", але далі розмов справа не дійшла.

 

Share