Обласне Міндоходів роз’яснює які митні платежі сплачуються при імпорті товарів

При ввезенні на митну територію України суб’єктами господарювання товарів у митному режимі імпорту сплачуються такі митні платежі:
- ввізне мито за ставками, встановленими Законом України «Про Митний тариф України» від 5 квітня 2001 року № 2371-ІІІ із змінами та доповненнями. У випадках коли товари, поміщені у митний режим імпорту, оподатковуються сезонним митом або особливими видами мита;

 

- податок на додану вартість за ставкою, згідно із Розділом V Податкового кодексу України;
- акцизний податок за ставками, встановленими п. 215.3. ст. 215 ПКУ, у разі належності товарів до підакцизних.
Також, за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, із заінтересованих осіб справляється плата, розміри якої затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 93 «Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів».
За інформацією Івано-Франківської митниці Міндоходів з початку року імпортерами Івано-Франківщини ввезено товарів на 404 млн. дол. США.
Найбільше суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності імпортували устаткування, транспорт, продукцію хімічної промисловості, метали і вироби з них, текстильні вироби.
З початку року митницею перераховано податків та зборів на загальну суму 714,7 млн. грн. Всього оформлено близько 38 тис. митних декларацій на 763 тис. тон вантажів, у тому числі 19,2 тис. «імпортних».

Прес-служба ГУ Міндоходів в області

Share