Міський голова міста Яремче Василь Онутчак: «Місто фактично паралізовано – банки, магазини швидка…»

Ситуація з мобільним зв’язком у місті Яремча критична.«Місто фактично паралізовано – банки, магазини швидка…», - характеризує її Яремчанський міський голова Василь Онутчак. З його слів, в зоні, мобільне покриття якої забезпечувала сумнозвісна вежа-ретранслятор, встановлена на території міської клінічної лікарні, проживають 8 тисяч мешканців, з них щонайменш половина є користувачами мобільних телефонів, пише БРІЗ.

 

 Нагадаємо, 26 вересня цього року Яремчанська міська рада ухвалила рішення щодо заборони експлуатації базової станції. Відповідно до вказаного рішення, з 1 жовтня було передбачено відключити ретранслятори, а з 1 січня 2014 року – демонтувати вежу.

 Як стверджує пан Онутчак, вказану вежу було встановлено в 2005 році. Договір про передачу земельної ділянки в оренду тоді укладало керівництва міської клінічної лікарні. Чинне на той час законодавство давало йому тоді таке право.

 Питання ж про необхідність демонтажу ретранслятора мусується ще з лютого місяця. Підняла його ініціативна група, до якої увійшли місцевий адвокат Любомир Ільчук, голова ГО «Воля» Любомир Клим’юк, директор сувенірного ринку Віталій Квітчук, директор Делятинського держлісгоспу Іван Симчич та інші. Учасники ініціативної групи стверджують, що робота ретранслятора негативно впливає на здоров’я людей – як пацієнтів лікарні, так і мешканців прилеглої території. З їх слів, опромінення, виходить від антен, спричиняє онкологічні захворювання у мешканців, головні болі у людей, в тому числі у деяких пацієнтів лікарні. При цьому учасники групи заручились підтримкою кількох онкохворих місцевих мешканців. Підтримують їх і деякі лікарі.

 Представникам мобільних операторів «Київстар» та «МТС», які експлуатують вежу, міська влада запропонувала 12 земельних ділянок взамін тієї, де встановлено спірний ретранслятор. Втім, жодна з них не підходить: деякі є непридатними з технічних міркувань, використовувати інші ж не дозволяють мешканці прилеглих вулиць та присілків, які також побоюються опромінення.

 На думку мера Яремчі, поштовх до створення ініціативної групи дав демонтаж вежі-ретранслятора у селищі Делятин. Там вежу було демонтовано через те, що серед мешканців прилеглих до вежі територій було зафіксовано кілька випадків онкозахворювань. Антену було демонтовано, а серед яремчанців пішла чутка про те, що задля компенсації покриття в Делятині було збільшено потужність антени на території Яремчанської лікарні.

 Чи не найбільше стан «безмобільності» б’є по розташованих у місті закладах відпочинку та власниках зелених садиб. Адже відсутність стільникового зв’язку створює суттєві незручності для туристів і вони замість яремчанських готелів та садиб шукають собі відпочинок у прилеглих селах – Микуличині, Таторові тощо, де такий зв'язок діє без проблем, або ж і взагалі відмовляються від поїздок на Яремчанщину. Зі слів пана Онутчака, до міськвиконкому вже надійшла ціла низка звернень з проханням відновити роботу вежі від представників численних відпочинкових закладів міста.

 Страждає від відсутності мобільного зв’язку і міський бюджет, який і без того є на дві третини дотаційним. Місто збирає лише 17 мільйонів гривень, в той час, як 32 мільйони гривень отримує з Центру.

 На противагу супротивникам вежі свою ініціативну групу створили і ті, хто виступає за негайне відновлення роботи базової станції. Вони ініціювали збір підписів під відповідною резолюцією і вже зібрали їх чимало.

 Обговорити проблему і намітити шляхи її вирішення планується на засіданні спеціального круглого столу, який відбудеться в понеділок, 4 листопада, о 15.00 годині на базі міського будинку культури. Зі слів В.Онутчака, до участі в ньому планується залучити представників обох ініціативних груп, власників зелених садиб та інших відпочинкових закладів, представників мобільних операторів, депутатів тощо.

Share