ПРЕС-РЕЛІЗ БРИФІНГУ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА НАЧАЛЬНИКА ДПІ в Надвірнянському районі ГРИНЧУК МИРОСЛАВИ РОМАНІВНИ „ДЕКЛАРУВАННЯ 2013 В ЕЛЕКТРОННОМУ ВИГЛЯДІ”

Статтею 67 Конституції України сплату податків визначено громадським  обов”язком перед державою та суспільством. Тому у 2013 році обов”язково треба подати декларацію тим громадянам, які отримували протягом 2012 року доходи не від податкових агентів (тобто від нерезидента чи фізичної особи, яка не має статусу суб”єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність), іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше), від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків, інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу, але не є звільненими від оподаткування.

 

Крім цього фізична особа зобов”язана самостійно визначити суму податкового зобов”язання в поданій декларації та сплатити його до 1 серпня 2013 року.
Кампанія декларування супроводжується не тільки сплатою громадянами податку до бюджету, а й обов”язком держави щодо повернення його частини внаслідок застосування платниками податку права на податкову знижку.
Податкова знижка- це документально підтверджена сума витрат платника податку-резидента у зв”язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних осіб або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках. До складу податкової знижки включаються фактично понесені витрати, підтверджені платником податку документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, які ідентифікують продавця товарів, робіт чи послуг та визначають суму таких витрат і строк їх продажу. Сюди відносяться пожертви та благодійні внески неприбутковим організаціям; кошти сплачені на користь навчальних закладів; витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій та на оплату державних послуг, пов”язаних з усиновленням дитини; суми витрат на оплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя та проценти, сплачені за іпотечним кредитом; витрати пов”язані з переобладнанням транспортного засобу , а також витрати на сплату видатків на будівництва чи придбання доступного житла.
У 2013 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2012 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.
Якщо платник податку до кінця 2013 року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Новацією цьогорічної кампанії декларування є впровадження електронного декларування громадянами своїх доходів через Інтернет. Громадяни отримали унікальну можливість не виходячи з дому подати декларацію про свої доходи. Для користування послугою платникові треба безкоштовно отримати у ДПІ у м.Івано-Франківську електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. На офіційному веб-порталі податкової служби діє спеціальний банер „Заповнення декларації OnLine”, у якому підприємці та громадяни можуть заповнити декларацію про свої доходи.
В районі намітилась позитивна тенденція щодо декларування громадянами доходів. Якщо у 2011 році 303 громадян подали декларації, то в 2012 році 626 громадян подали декларації. На сьогоднішній день 202 громадян подали декларації. До кінця деклараційної кампанії кількість громадян, які задекларують доходи не буде менша минулорічної.
Зростання кількості бажаючих декларувати свої доходи свідчить про підвищення свідомості наших громадян щодо виконання їх конституційного обов”язку.
Громадяни, які задекларували доходи, насамперед легалізували свої кошти, в тому числі отримані за кордоном. У такий спосіб вони завбачливо подбали про те, щоб до них не було жодних претензій з боку контролюючих органів. А також вони зможуть перетворити ці кошти  в інвестиції і вкласти їх у власний бізнес, придбати нерухомість чи рухоме майно, тобто вкласти інвестиції у своє майбутнє.
Хочу подякувати всім, хто вже задекларував свої доходи. А тим, хто не встиг ще цього зробити-нагадаю, що період деклараційної кампанії, крім приймання декларацій у податковій інспекції, здійснюється виїздний прийом. Деклараційна кампанія триває до 1 травня. Прийом декларацій проводиться до 20 години щоденно та у вихідні та святкові дні до 13 години.

ДПІ у Надвірнянському районі

Share