На Прикарпатті за два місяці виявлено майже півтисячі нелегальних працівників

У січні-лютому п.р. завдяки проведеній контрольно-перевірочній роботі податківці Івано-Франківщини виявили 479 найманих осіб, які працювали без укладання трудових угод зі своїми роботодавцями. Внаслідок чого до бюджету сплачено 12,5 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 Також, проведено 21 перевірку фізичних та юридичних осіб з питань дотримання законодавства суб’єктами господарювання при виплаті заробітної плати. Як наслідок - у 12 випадках податківці виявили факти виплати найманим працівникам інших видів доходів без утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету, у чотирьох – виплати заробітної плати за рахунок тіньових коштів, у трьох – утримання але не перерахування ПДФО до бюджету. Крім того, встановлено випадки неправомірного надання податкової соціальної пільги. Відповідні матеріали направлено до органів прокуратури для подальшого реагування.
Питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення залишається актуальним і надзвичайно важливим. Адже, прикарпатці, працюючи без оформлених належним чином угод з роботодавцями, позбавлені соціальних гарантій та втрачають страховий стаж.

                            ДПС в Івано-Франківській області

Share