Папа Римський Бенедикт XVI вийшов на свою останню зустріч із вірянами

http://l.yimg.com/bt/api/res/1.2/drUJWBiH4cGzUsLit89oew--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Zmk9aW5zZXQ7aD0yODM7cT03OTt3PTQ1MA--/http://media.zenfs.com/en_us/News/Reuters/2013-02-27T103602Z_1_CBRE91Q0TG800_RTROPTP_2_POPE-RESIGNATION.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Папа Римський Бенедикт XVI розпочав свою прощальну аудієнцію у Ватикані і востаннє вийшов, щоб звернутися до вірян, повідомляє місцеве телебачення.Площа Святого Петра, куди понтифік прибув на білому папамобілі, заповнена вірянами, які прийшли попрощатися із понтифіком, який йде 28 лютого із престолу.

 

За оцінками експертів, загалом на площі очікують до 200 тисяч паломників.

У зимовий період папські аудієнції зазвичай проходять в одній із зал ватиканського палацу, проте через особливості сьогоднішньої зустрічі її вирішили провести під відкритим небом. За інформацією Бі-бі-сі, до ватиканської адміністрації надійшов запит на 50 тисяч квитків для учасників аудієнції.

Бенедикт XVI покине Ватикан о 17:00 в четвер, 28 лютого, і на вертольоті відправиться в літню папську резиденцію Кастельгандольфо. Режим sede vacante ("вакантного престолу") у Ватикані буде оголошено в цей же день, о 20:00 (21:00 за Києвом).

Останньою появою понтифіка на публіці, який після свого зречення отримає титул почесного понтифіка і збереже своє папське ім'я, стане його вихід на балкон у Кастельгандольфо.

Нагадаємо, 25 лютого Бенедикт XVI видав спеціальний рескрипт, що дозволяє провести вибори нового понтифіка раніше від наміченого терміну. У Ватикані це вважають доречним, оскільки новому Папі потрібно підготуватися до заходів, приурочених до Великодня.

11 лютого Бенедикт XVI, який став найстаршим за віком на момент обрання Римським Папою з часів Папи Климента XII (обраний у 1730), заявив про своє рішення зректися тому, що не відчуває в собі сил надалі виконувати обов'язки глави католицької церкви.

В італійських ЗМІ з'явилася інформація про те, що справжньою причиною зречення понтифіка став гей-скандал у Ватикані. Папа нібито прийняв рішення зректися 17 грудня 2012 після того, як отримав доповідь від трьох кардиналів, які займалися так званою справою Ватілікс, на кілька сотень сторінок, що містить відомості, які компроментують, про впливових ватиканських кардиналів. Зокрема, деякі з них були викриті в гомосексуалізмі та розкраданні коштів церкви.

Текст: Кореспондент

Фото: news.yahoo.com

Share