Польоти наяву. Світовий дебют України з присмаком срібла

У суботу, 23 лютого, у Буковелі пройшов фінальний етап Кубку світу з фрістайлу, приємним підсумком якого для України стала срібна медаль Надії Діденко.

У цей уїк-енд Буковель став не просто місцем прийому фінального етапу Кубка світу з фрістайлу - це взагалі був перший в історії незалежної України досвід проведення лижних змагань.
Треба сказати, що до моменту приїзду фрістайлерів в Буковель, в заліку Кубка світу з лижної акробатики вже вичерпалася вся інтрига. З цієї причини всі явні фаворити етап проігнорували. Так що українській публіці не вдалося насолодитися виступами Сюй Ментао, Ханни Керні, Лідії Лассіли. Зате досить насиченою була делегація українських фрістайлерів, які виставили чимало і юних талантів. У жінок в стартовому протоколі значилися відразу семеро українок, з яких особливо виділялася досвідчена Надія Діденко, яка замовила до того ж собі стрибок з найвищим коефіцієнтом складності. Також участь у змаганнях взяла Ольга Полюк, яка в минулому році потрапила в десятку заліку Кубка світу з лижної акробатики. На жаль, виключеним із змагань був виступ на домашньому етапі Ольги Волкової, яка минулий сезон завершила із третім показником серед колег-акробаток.

Пристойна кількість українців зібралося і в чоловічій сітці, але набагато більше уваги привертали спортсмени, що входять до п'ятірки кращих після шести етапів Кубка Світу білорус Дмитро Дашинський і канадець Тревіс Геррітсен. Крім них, у стартліст потрапили ще три представники нинішньої топ-10 заліку акробатів.
У день проведення змагань погода в Буковелі встановилася просто ідеальна. Стовпчик термометра сягав позначки приблизно в 0 градусів за Цельсієм, зовсім ненадовго подолавши і цю планку, тому сніг хоч і підтавав, масового його сходження не спостерігалося. Для спортсменів же це була свого роду проблема. Деякі з них на перших порах відзначали, що приземлення виходить дуже м'яким, тому на смак покриття спуску спробували дуже багато в численних падіннях. Втім, варто було сонцю сховатися за крони сосен найближчого лісу, як сніг на трампліні і спуску замерз, сприяючи розгону.

Серйозні випробування для учасників етапу Кубка світу почалися з кваліфікації у жінок. Українки Надя Діденко та Ольга Полюк відразу вписали свої імена в число фаворитів, бездоганно виконавши перші залікові стрибки, набравши 81.27 і 81.58 бала відповідно. Проскочили в число 12 кращих і Надя Мохнатская (66.56 бали) та Анастасія Новосад (71.51). Правили ж бал у кваліфікації американки. Емілі Кук і Кайлі Маккіннон розмістилися на двох перших рядках, відсунувши Полюк на третє місце.

 Чоловіча кваліфікація була більш насиченою. Не в останню чергу, і з тієї причини, що учасників в ній було більше, а почасти - що задіяли, нарешті, потрійний трамплін, значно підвищивши видовище. Список фаворитів тут раптово очолили Олексій Гришин з Білорусії і китаєць Чао Ву, хоча, забігаючи наперед, скажу, що представник Піднебесної досить легко позиції здав. Одним із сюрпризів став непереконливий виступ білоруса Дмитра Дашинського, що мав вищу позицію у заліку Кубка світу серед всіх учасників. Дашинський серйозно помилився при приземленні, ледь не прокотившись на спині, в результаті чого показав лише дев'ятий результат. Поруч з ним, на десятій позиції опинився ще один представник північної сусідки України Максим Густік. З господарів же в число 12-ти найсильніших прогнозовано потрапив лише Олександр Абраменко, причому зробив це з четвертим результатом, лише вісім сотих бала поступившись п'ятому в заліку та третій зірці змагань Тревісу Геррітсену. Замкнув же дюжину фіналістів швейцарець Андреас Ізоц, що стежив за останніми стрибками конкурентів поруч з вашим покірним слугою. Андреас захоплено взяв участь в складанні фінального старт-листа і був безмірно радий побачити себе на останній його сходинці.
Фінальні стадії змагань були винесені на вечір, і це мало свій позитивний ефект. Якщо під час кваліфікацій біля трамплінів проходили лише учасники етапу і тренери збірних, то з настанням темряви в зону проведення змагань почала стягуватися публіка з найближчих спусків. У підсумку, марні днем ??вмовляння коментаторів бути публіку трохи активнішою і якось підтримати учасників вже не були порожніми словами в чисте карпатське повітря. Натовп радісно вітав всіх фрістайлерів, особливо щедро нагороджуючи оплесками українських спортсменів. Про підвищення градусу боротьби свідчила і поява високопоставлених гостей, самим впізнанним з яких був глава держслужби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін.

Спорт.іф.

Share