На Прикарпатті готуються до будівництва ще двох міні-ГЕС

 

На Прикарпатті готуються до будівництва ще двох міні-ГЕС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 лютого в Івано-Франківську представники компанії-інфестора проекту ТОВ «Гідропауер» презентували проект будівництва двох малих гідроелектростанцій в селі Голошино Верховинського району. У обговоренні взяли участь спеціалісти програми USELF, представники Європейського банку реконструкції та розвитку, а також незалежні експертів й активісти кампанії проти будівництва ГЕС на карпатських річках.

 

Втім, як інформує Галицький кореспондент, громадська активістка Оксана Сусяк вважає, що представники «Гідропауер», організували зустріч зі спільнотою тільки «для галочки». Адже проект вже підписаний і профінансований.

«Наші друзі з ЕПЛ, БЕР, НЕЦ та інші аргументували і вказували на недоліки в проекті, та їх це мало цікавило, бо переробляти вже нема сенсу. Для фінансування цього проекту Банк мав свої критерії й вимоги щодо міні-ГЕС, а наші аргументи їх не цікавлять. Одним із прикладів їхньої брехні є те, що жителі села нібито Голошино дали згоду на будівництво. Але зустріч з громадою була організована так, що люди не мали з чого вибирати», - повідомила у мережі Facebook Оксана Сусяк. - Їхній спеціаліст втирав гуцулам, що у Голошино буде якісніше світло. А на моє питання, куди направляється вироблена турбіною електрика, він відповів, що в загальну мережу. То яке може бути покращення, коли із загальної мережі і зараз поступає електрика? Якби їх вироблена електроенергія постачалася в село, то, звичайно, що світло у селі було б краще».

У селі Голошино запроектовано будівництво міні-ГЕС греблевого і дериваційного типу.

Нагадаємо, не так давно стало відомо, що губернатор Івано-Франківської області Михайло Вишиванюк в останні дні 2012 року видав розпорядження, яким зняв власну заборону на будівництво малих ГЕС на гірських річках.

 Торік, всього за 2 дні після масштабної всеукраїнської акції проти будівництва малих ГЕС у Карпатах (http://pryroda.in.ua/miniges/tag/14-bereznya/ ), 16 березня, на Івано-Франківщині призупинили всі будівництва гідроелектростанцій. Для цього губернатор Вишиванюк видав спеціальне розпорядження № 152, яким призупинив будівництво всіх малих ГЕС (http://pryroda.in.ua/miniges/rozporyadzhennya-pro-zaboronu-budivnytstva-hes-v-ivano-frankivskiy-oblasti/), пише сайт Природа.

 Утворена цим розпорядженням робоча група дала зовсім не позитивні для інвестора висновки (http://pryroda.in.ua/miniges/komisiya-frankivskoyi-oblrady-dala-svoyi-vysnovky-schodo-masovoho-sporudzhennya-mini-hes/).

Втім, вже зовсім не розголошуючи це питання в ЗМІ, 18 грудня 2012 року новим розпорядженням № 908 скасував попереднє розпорядження, тим самим розв'язавши руки інвесторам і будівельникам.

 Активісти громадської кампанії проти будівництва малих ГЕС у Карпатах заявляють про намір ініціювати масштабні акції на початку 2013 року.

http://firtka.if.ua

Share