Зінаїда Болюк: Оптимізацію я б почала із сільських рад, де на зарплату і премії у рік витрачають до 500 тисяч гривень

 

http://cs405623.userapi.com/v405623767/8629/M3cXfJAPszw.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Начальник головного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк вважає заходиди щодо оптимізації системи освіти в області доцільними. Однак, вони повинні відбуватися обдумано і виважено. «Я є прихильником оптимізації. Нашу освіту дійсно потрібно реформувати, однак за умови, коли будуть створені належні умови. Зокрема, закуплений транспорт, належно обладнані приміщення для навчання», - стверджує Зінаїда Болюк.

 

На разі, в області, за її словами, є понад 200 малокомплекних шкіл, в яких навчається до 20 учнів. У таких школах, як стверджує Болюк, про належдний рівень освіти не може бути і мови.

«У нас вчителями ніхто не хоче йти працювати. Маємо 212 малокомплектних шкіл, в яких 20 і менше учнів. Середній бал знання з історії, за результатами проведеного в минулому році моніторингу, в таких школах становить 5 балів. А це трійка. Тому зміни потрібні», - говорить чиновниця від освіти.

Однак, поки рішення відмінено і воно перебуває на доопрацюванні, Зінаїда Болюк радить починати оптимізації із іншої сфери: «Саму оптимізацію я б почала із сільських рад, де на 100 мешканців є сільська рада і на зарплату і премії її працівників у рік тратиться до 500 тисяч гривень».

Нагадаємо, розпорядження  про «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік» викликало чимало резонансу, адже у ньому йдеться про закриття шкіл, скорочення кількості ліжкомісць у лікарнях, реорганізацію бібліотек, звільнення працівників державних установ.

Минулої п'ятниці голова ОДА Михайло Вишвианюк його скасував. Зараз питання перебуває на доопрацюванні.

http://firtka.if.ua

Share