Комісії облради проти "оптимізації" мережі бюджетних установ Прикарпаття

8 лютого на засіданні кількох постійних комісій депутати обласної ради обговорили розпорядження  облдержадміністрації про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік.

 

Зокрема, документ розглянули постійні комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій; з питань національного та духовного розвитку, культури, засобів масової інформації, книговидання і свободи слова та з  питань освіти і науки.

Перший заступник голови ІФ ОДА Василь Плавюк зазначив, що запропоновані заходи оптимізації голови РДА обговорили з районними радами та з керівниками бюджетних установ.

"Це розпорядження видане для того, щоби рухатися вперед і робити певні кроки", - сказав Плавюк.

Втім, присутній на бюджетній комісії народний депутат України Володимир Шкварилюк зазначив: "Це розпорядження не погоджували з громадами та міськими радами, ні з ким не радилися. Поставили завдання головам РДА, і голова РДА дав доручення і підтримав цю "оптимізацію". Якщо ця оптимізація направлена на розвиток, то це одне питання, а якщо ця оптимізація направлена для того, щоби закрити, вибачте, собі одне місце за провальні реформи і те, що відбувається в державі, то це зовсім інше", пише "ГК".

Комісії прийняли рішення рекомендувати облдержадміністрації зупинити виконання розпорядження, винести  питання про план заходів щодо оптимізації бюджетних установ на розгляд консультативної ради при голові обласної ради та розглянути це питання на сесії обласної ради і місцевих рад.

Share