Почалися роботи з проектування дороги з Верховинщини в Румунію

На Верховинщині почалися роботи з проектування дороги на Румунію. Проектом передбачено митний перехід, що, як сподіваються у Верховинській РДА, дасть суттєвий поштовх економічному розвитку району. Про це йшлося вчора на зустрічі в райдержадімінстрації, яка пройшла під керівництвом голів РДА та районної ради В. Гондурака та Я. Кікінчука.

 

Проектувальні роботи виконуються в рамках проекту «Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску і будівництва автодороги через українсько-румунський кордон в межах населених пунктів с.Явірник Зеленської сільської ради та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш (Румуні)», що зареєстрований у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

Представник Івано-Франківського відділу комплектного проектування державного інституту «Укрдніпродор» М.Новосільський розповів учасникам зустрічі про основні етапи роботи, які інститут здійснюватиме спільно із Львівською фірмою ТзОВ НВП «Тріада». За його словами, спеціалісти вже здійснюють інженерно-вишукувальні роботи для виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію автомобільної дороги с.Ільці – с.Явірник – державний кордон з Румунією, довжина котрої складає приблизно 40 км.

Було також озвучено пропозиції щодо можливого напрямку будівництва дороги та проблеми, які можуть виникнути у реалізації цього проекту. Для їх усунення представники проектних інститутів просили посприяти сільських голів Ільців, Красника, Бистрееця та Зеленого та відповідних управлінь, та організацій району.

Є надія що вже у найближчі роки розпочнеться будівництво пункту пішого перетину на кордоні між Україною та Румунією на території району с. Явірник.

гк

Share