Вифлиємський вогонь миру прибув в Надвірну.

Прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру було започатковано в Австрії. Цього року незважаючи на складну ситуацію на близькому сході вогонь прибув з Вифлиєму до Відня. Скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії . Цьогоріч 15 грудня на урочистій месі в одному з Віденьських соборів відбулась офіційна передача Вифлиємського вогню делегаціям скаутів різних країн.  На цій передачі була також і делегація з України до складу якої увійшло 30 пластунів з різних міст.

 

Другого січня  представники Надвірнянської організації «Пласт» урочисто передали Надвірнянському міському голові  Вифлеємський вогонь миру.

 Передача відбулась у приміщенні Надвірнянської міської ради. Благодатний вогонь зустрічали керівники міста з представниками депутатського корпусу  міськради.  

Під час урочистої передачі Пластуни заспівали традиційну пісню Вифлеємського вогню, а міський голова подарував їм солодкі подарунки.

  Суть цієї традиції  полягає в тому, що скаути з різних країн світу розповсюджують щороку напередодні Різдва вогонь з Вифлеєму як символ миру, добра та Різдвяного настрою.   Цьогоріч благословили та підтримали цю добру справу чотири українські церкви – Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква та римо-католицька церква.   

Нагадаємо, міжнародна скаутська акція «Вифлеємський вогонь миру» стартувала 15 грудня у Відні. Її суть полягає в тому, що скаути з різних країн світу розповсюджують щороку напередодні Різдва вогонь з Вифлеєму як символ миру, добра та Різдвяного настрою.Цього року Вифлеємський вогонь миру був запалений, незважаючи на складну ситуацію на Близькому Сході, та доставлений до Австрії у спеціальному контейнері

Акцію «Вифлеємський вогонь миру» заснувала ще 1988 року Австрійська телерадіокомпанія як благодійний вчинок: донести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домівкою. Того ж року ініціативу підхопили скаути Відня, а згодом і скаути інших країн. В Україні пластуни розповсюджують Вифлеємський вогонь теж з 1998 року.

                                                                           Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

                                                                                    West-info.if.ua

Share