Роман Чернега очолив у ВРУ міжфракційну групу "Галичина"

У Верховній Раді України створено міжфракційну депутатську групу "Галичина". Про це  повідомив Голова Верховної Ради Володимир Рибак. Спікер відзначив, що цю депутатську групу очолить народний обранець від Прикарпаття - "ударівець" Роман Чернега.

 

Як розповів у коментарі нардеп, він сподівається, що "до групи увійдуть усі народні депутати від опозиційних сил, обрані від Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей".

Наразі обранці опублікували спільну заяву, у якій зобов'язалися лобіювати інтереси краю, від якого вони були обрані. А це - розвиток туризму, вирішення екологічних проблем, спрощення системи оподаткування, реформа медичної галузі й інше...

Пропонуємо вашій увазі текст заяви, яку підписали учасники групи "Галичина", наданої АН "Фіртка" головою групи Романом Чернегою.

ЗАЯВА
народних депутатів України, обраних від Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей щодо створення міжфракційної групи "Галичина" у Верховній Раді України VII скликання
Ми, народні депутати України, обрані від Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей зобов'язуємося послідовно захищати в новому парламенті інтереси територіальних громад цих областей.
З цією метою ми оголошуємо про створення міжфракційної групи "Галичина" у Верховній Раді України VII скликання для спільного вирішення проблем та захисту інтересів територіальних громад цих областей.
Ми зобов'язуємося завжди діяти та голосувати в парламенті, виходячи з інтересів виборців. Ми працюватимемо для того, щоб виконати усі наші зобов'язання перед галичанами.

УДАР закликає народних депутатів України від опозиційних сил приєднатися до цієї групи та спільно реалізувати кроки, необхідні для розвитку Галичини, зокрема:

- Передбачити кошти в державному бюджеті для завершення розмежування земель комунальної та державної власності, а також для виготовлення генеральний планів сільських населених пунктів.

- Для забезпечення ефективного розвитку туристичної галузі Галичини, передбачити кошти в державному бюджеті для капітального ремонту автодоріг державного значення, зокрема:
1. М-12, Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам'янка – капітальний ремонт;
2. Н-09, Мукачеве – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів – капітальний ремонт;
3. Н-10, Чернівці – Мамалига – капітальний ремонт;
4. Т-14-17, Куровичі – Рогатин – капітальний ремонт;
5. Н-18, Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль – капітальний ремонт.

- Вирішити екологічні проблеми Галичини, зокрема Домбровсього кар'єру в Калуші, будівництва очисних споруд у Львові, будівництва сміттєзвалища в Тернополі тощо.

- Ініціювати внесення змін до законодавства щодо обрання мерів міст-обласних центрів  в два тури, для того, щоб він представляв інтереси більшості громадян.

- Запровадити публічний аудит діяльності ОДА на предмет корупційних зловживань та порушення прав галичан.

- Ініціювати внесення змін до законодавства щодо надання виборцям права відкликати депутатів та висловлювати недовіру керівникам місцевої влади, які не виконують взяті перед ними зобов'язання.

- Створити законодавчі умови для розвитку ОСН і ОСББ та перетворити їх на ефективний механізм захисту спільних інтересів киян на локальному рівні.

- Зменшити залежність галичан від чиновників. Реалізувати принцип єдиного вікна та прозорого офісу при наданні органами влади будь-яких адміністративних послуг.

- Удосконалити спрощену систему оподаткування для малого та мікробізнесу. Наблизити загальну систему оподаткування за принципами адміністрування до спрощеної.

- Запровадити кримінальну відповідальність за руйнування пам'яток історії та культури, забудов історичних центрів та знищення зелених зон в обласних, районних центрах, містах обласного значення тощо.

- Забезпечити в повному обсязі виконання всіх соціальних програм та виплат на підтримку пенсіонерів, сиріт, інвалідів, матерів, студентів, молодих спеціалістів.

- Посилити законодавчі гарантії для працевлаштування молоді та справедливої оплати праці молодих спеціалістів.

- Встановити контроль за цінами монополістів на комунальні послуги, продукти харчування та паливо. Не допускати необґрунтованого підвищення цін.

- Запровадити дієву систему контролю забудовників. Гарантувати на державному рівні захист коштів галичан від недобросовісних забудовників.

- Передбачити будівництво нових шкіл та дитячих садків у тих містах чи селах Галичини, де їх не вистачає.

- Гарантувати базовий набір безкоштовних медичних послуг для всіх мешканців Галичини та запровадити дієву систему медичного страхування.

- Запровадити систему контролю якості житлово-комунальних послуг та впроваджувати енерго- та ресурсозберігаючі технології для зменшення видатків галичан на ці послуги.

Ці проблемні моменти галицького краю не є вичепними. І ми, народні депутати України, звертаємося до галичан з запевнення того, що працюватимемо для максимального їх вирішення та захисту ваших інтересів.

 

Share