Олександр Сич: Сила –не вихід

16 грудня у місті Івано-Франківську в Народному домі «Просвіта» відбулася зустріч із громадськістю народного депутата України, голови обласної організації ВО «Свобода» Олександра Сича.У своєму виступі свободівець першочергово вкотре подякував краянам за висловлену високу довіру, зауважив, що, виконуючи свої представницькі повноваження, усіляко намагатиметься її виправдати, а також наголосив на тому, що завдяки рішучій позиції громадян у Верховній Раді України вперше за всю історію українського парламентаризму створено фракцію націоналістів. Більше того, за словами Олександра Сича, одержані ВО «Свобода» результати по всій Україні створюють реальну можливість утворення націоналістичних фракцій в абсолютній більшості областей уже на найближчих місцевих виборах.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: гупа "Социс": В Івано-Франківську переміг Сич - 59%

Аналізуючи роботу Верховної Ради України протягом перших днів нової каденції, Олександр Сич відзначив, що усі дії фракції ВО «Свобода» були спрямовані на повернення роботи українського парламенту у законодавче русло.

«З початком роботи новосформованої Верховної Ради України ми зустрілися з фактами грубого порушення та ігнорування закону. Це, зокрема, стосується вживання державної української мови у парламенті, можливості здійснення законотворчої діяльності депутатами, які в момент складання присяги були відсутні в сесійній залі, а, отже, й не присягнули перед українським народом, процедури формування фракції Комуністичною партією, яка згідно усіх правових норм не мала на неї жодного права, процедури формування керівних органів парламенту та особистого голосування депутатами», – зауважив Олександр Сич.

Свободівець відзначив, що фізичне протистояння, за яким кожен з громадян мав можливість спостерігати у перші дні роботи парламенту, не має за мету якусь самоціль – показати, хто сильніший, а усього лише прагне протиставити силовим методам Партії регіонів та її союзників таку ж силу й змусити усіх без винятку депутатів здійснювати свої повноваження виключно згідно Конституції України, відповідно до чинного законодавства та регламенту роботи Верховної Ради України.

«Ми хочемо засвідчити, що проти сили, завдяки якій Партія регіонів та її союзники проштовхували необхідні їм законопроекти у колишньому парламенті, є також сила. Та сила –не вихід. Є насамперед законодавче поле і в рамках нього зобов'язаний діяти кожен депутат», – наголосив Олександр Сич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олександр Сич: Галичанин й надалі стоїть на висоті свого завдання

Разом з тим, за словами свободівця, такі методи вже спричинили певний позитивний ефект. «Коли ми жорстко почали протистояти проти вживання російської мови в сесійній залі, до кінця дня у Верховній Раді України звучала лише українська мова. Навіть комуніст Петро Симоненко та новообраний спікер Володимир Рибак, виступаючи за трибуною, почали спілкуватись державною українською мовою», – зауважив він.

Олександр Сич також відзначив, що в майбутньому ВО «Свобода» зробить все можливе не лише для того, щоб продемонструвати жорсткий натиск проти порушень закону, але й засвідчити конструктив у своїй діяльності.

«У нас заготовлений цілий ряд системних законопроектів, які були оголошені опозицією ще під час виборчого процесу, і ми намірені їх пропонувати й намагатися провести через Верховну Раду України», – резюмував Олександр Сич.

Share